LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Jakou barvu má Váš Sharan, Alhambra či Galaxy? (bez ohledu světlost, odstín nebo metalický či normální lak)

bílou
26
5%
černou
80
16%
stříbrnou
134
26%
červenou
71
14%
modrou
103
20%
zelenou
65
13%
žlutou
2
0%
jinou
34
7%
 
Celkem hlasů: 515

Jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.05.2009 21:00

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Jirka »

Chlapi potřebuju poradit!!!. Mám Sharana dva měsíce je to 2005 a když jsem jej koupil měl jsem ohromnou radost. Ale samozřejmě lidi jsou různí a cca před 14 dny mi někdo sjel klíčem nebo něčím podobným celý levý bok. Na dveřích jsem to ještě jakžtakž rozleštil, ale na zadním blatníku mi rýha pořád zůstává a hlavně je viditelná. Prostě nemohu to zakrýt. Zkoušel jsem korekční tužky, ale i když píšou, že je tmavá modrá na mýho šarika je to pořád málo. Mám tmavě modrou metalízu. Nevíte, kde bych sehnal takovou tužku či něco podobného podle barvy auta. Díky za radu.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Bandog »

Ahoj,

mrkni se dozadu do pravého kastlíku, kde máš hever, lano, lékárničku a tam najdeš typový štítek. Na tomto štítku je i kód barvy tvého vozu a ten si opiš a zajdi do prodejny s autobarvami (tam je i namýchají podle tvého typu a hlavně poradí). Nech si namýchat nejmenší možné množství a pak to jen "zaštětečkuj". Kdyby jsi nevěděl jakým číslem je označena barva na tom štítku tak stačí když jim to v té prodejně řekneš a budeš tam autem a oni se sami podívají a už budou vědět co dělat :D .

Takhle bych to udělal já.

Měj se!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od michall »

Nebo tohle, pokud to máš někde poblíž
Předmět: LAK, ÚDRŽBA: sleštění laku, údržba, postup
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od CiFO »

čau chlapy
mám mysticblau -tmavě modrá a na sluníčku fialová jenže mám problém nechal sem si nastříkat doplňky v barvě mystickblau jenže ouha,vono to je fialový pořád... :/
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Joska Galaxy »

Už to tady někdo nakousnul...jak nejlépe zatočit s počínající rzí těsně nad čelním sklem. :?: Je to špatně přístupné, vadí tam guma...a hlavně, je to na očích. Dost mne to vytáčí. Zatím mi tam roste jen puchýř, ale i když jsem jej opakovaně přetřel bezbarvým lakem a pak, po zaschnutí, vše prostříkal silikonovým olejem, aby vytěsnil a odpudil vodu...zdá se mi, že se puchýřek pod lakem nesklidnil a stejně se pomalounku rozrůstá...a lak lehce praská. Vůbec mne ser...štve, že to (a proč to ?) na takovém místě vůbec rezne...? Viděl jsem dalšího stříbrňáka a ten na tom byl nad čelním sklem ještě hůř a tak bych dopadl nerad...Co s tím, poraďte...a máte také tento problém, jistě nejsem sám ...nebo ano ? :roll:
Jinak drobný rezík mám i na lemu zadního kola a na jedné straně pod gumou (nad prahem), co je nalepená jakoby na zadním blatníku a dotěsňuje při uzavření zadní levé dveře...a pak mám podezření na rez v tom spoji, škvíře, mezi blatníkem a prahem, pod ...těsně před...dveřmi spolujezdce. Koukal jsem, že jsou to asi vůbec krizová místa u SAGů...a na stříbrné je rez hned vidět...je to jak bílá...
Co s tím reznutím nad čelním sklem...? Dá se ta guma "odtrhnout" a pak zastrčit zpět (asi ne, že) ? Je to hodně špatné místo na opravu...ach jo. :|
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Bandog »

V podpisu máš napsáno "okres HK".......to znamená, že to do Náchoda určitě nemáš daleko, tak se můžeme domluvit a já bych ti s tím mohl pomoci. Ale chtělo by to vidět na vlastní oči.

Když tak se ozvi přes SZ a nějak se domluvíme :D

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Joska Galaxy »

Jo, díky. Napíšu si Tě do poznámek, bych nezapomněl :wink: ...viděl bych to ale asi až bude pěkně, takže někdy na jaře, aspoň uvidím, co se s tím stane...udělal jsem takové nouzové opatření, natřel to bezbarvým lakem, několika vrstvami a gumu s okolím pořádně promazal silikonovým olejem...kéž by se to zastavilo...ale rez je sfffiňa...já vím... :|
Jinak myslíš, že by to šlo na počkání ? Je to ještě malé, asi 2 x 1 cm těsně nad gumou, vlastně to vylejzá z prostor, kde se sklo napojuje na plech a vykukuje z pod gumy. Už jsem to viděl i u jiného G a měl toho více a nevypadá to vůbec hezky...je to strašně na očích a myslím si, že i ta oprava bude asi taková na prd...ale řešit se to musí.
Zkusil bych to pořešit i sám, ale je to špatné místo...zlatý blatník :mrgreen:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Bandog »

Určitě bychom to udělali na počkání, neboj se :D

Jen nevím, zda bych s tím čekal přes zimu. Spíš bych to, alespoň z první části udělal ještě před zimou. Myslím tím očistit na čistý plech a vykytovat. Plnič a barvu bych nechal klidně na jaro.

Jak myslíš ty. Garáž mám, to není problém, takže pokud by jsi chtěl, ozvi se a můžeme se nějak domluvit na rozumném termínu......když tak mi napiš do SZ odkud jsi, že kdybych jel okolo tak bych se mohl zastavit na to mrknout. Prostě jak uznáš za vhodné :D

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Joska Galaxy »

Bandogu díky za nabídku, seš kámoš, bohužel mne teď trápí bufík...rez musí počkat. Strávil jsem na zemi pod autem už 3tí den. Udělal jsem rozborku, vše vyčistil, promazal, vyměnil svíčku, pak jsem zjistil, že kontakty u paliv. čerpadýlka jsou zelenější než jarní tráva a uhnilé...a jsem zase na začátku, takže bych to viděl fakt až na jaro. Musím nějak dořešit to přídav. topení...ach jo. Tohle (bufík) "němečtí soudruzi" nějak nezvládli.:(
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Bandog »

V pohodě, kámo! Jakmile bys měl chuť a čas tak já jsem tady pořád :D ! A nabídka platí na neurčito, takže pokud na to vlítneme na jaře až bude tepleji tak se nám bude alespoň lépe pracovat.

Jinak tuhle situaci si prožívám teď..........nevědět co dřív je fakt prekérní situace :D

Uživatelský avatar
hofik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.10.2008 20:24
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od hofik »

Zdar chlapi, potřebuju číslo barvy na černou metalízu VW Sharan 1.9 TDI 66 kw motor 1Z rok 1996. V kufru v kastlíku etiketa o údajích není. Má někdo černýho Sharana 1996 a koukne se mi do kufru????? Dík Jirka

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: LAKY, BARVY: jakou barvu auta máte, opravy, úpravy laku

Příspěvek od Auto1 »

ifos.cz píše:Ja osobne to nutne nepotrebuju, ale VELMI by mne to zajimalo-kod barvy ;)
Přímo na papírovém štítku v kufru pod deklem v blatníku je papírový štítek,a tam je uveden kod barvy.



Mě by zajímalo co dáváte na prahy tam,kde je máte omačkané od zvedáků,obité od kamení atd...
Rady "zamatlat a zastříkat" ,nebo "to je lepší do lakovny" nechci,děkuji.

Zajímal by mne postup od lakýrníka,je tu nějaký?Zná to někdo?
1)Očištění:Očistit rotačním kartáčem až na rez a tu vyleštit je jasné.
2)Odmaštění:Potom nějaký chemický odmasťovač,jaký?
3)Ošetření rzi: Dále nějaké to pocínování,prostě rez vycínovat,jak,kde objednat,co k tomu za nářadí,nějaké kalafuny,odmašťovače,co já vím,atd..
4)Základ:suřikovou barvu, lze ještě někde koupit,nebo něco podobného a jak aplikovat,dvě tři tenoulinké vrstvy,stříkat nebo natřít?
5)Body vrstva: Co koupit,kde objednat,jak nanášet,jak dlouho čekat mezi vrstvama,kolik vrstev,jak hruboé vrstvy asi...
6)Barva: jsou kampatibilní kody barvy SAG se škoda,pokud je to stejný odstín? Je nějaká převodní tabulka? Nebo lze někdo koupit originál lak v množství větším,než ty "rtěnky",co jsou na plochu 7)10x10cm málo?Kolik vrstev barvy,čím nastříkat,kde to koupit,atd...
8 )Vrchní lak: Co je nejlepší,jak nanášet,kolik vrstev,nějaký originál průhledný lak automobilka nedodává? kdo ji dodává do autorizáků,dá se objednat na ešopu levně? Kde?
9)Plastové prahy: originály používané asi od roku 2005 na vybavenější verze nebo za příplatek,má je nějaký ešop nebo vrakáč? Kde? Kontakt název?

Tady je nějaký ešop,ale co vybrat k čemu,mají tam něco kvalitního?
http://www.drostra.cz/?tree=4P10000101_ ... 3%A9+tmely" onclick="window.open(this.href);return false;
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Milhouse »

Nazdar lidi.
Dneska jsem byl po dlouhé zimě umejt autíčko na myčce a jaký překvapení mě nečekalo když jsem si šel auto dotřít od nevyfoukaných kapek..............?
Rejha přes celou haubnu..no já myslel že mě vomejou.....ale dostal jsem typ jak to zakkrejt...prý mám použít normální cif na nádobí.tak to zkusim a pak sem písnu jak to dopadlo :|
Potkali se u Kolína

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Jose1 »

....ale to se mi nezdá :!:
CIF na nádobí je v podstatě písek se zubní pastou. 8O
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Shemik »

Ten cif opravdu funguje :lol: Ja ten tip taky dostal a CIFem jsem perfektne vylestil jamky za klikama, viz zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=19005" onclick="window.open(this.href);return false; , protoze jsem asi mel auto po Arabele, ta musela mit pulkilovy prsteny, nebo co :roll: Za tema klikama to vypadalo jak v oranisti a diky CIFu je to ok. Nicmene byly to jamky za klikama. Na velke plochy bych se s CIFem asi bal, tam precejen asi spis nejakou normalni lestenku. A taky ten cif zabere na bezne srabanecky, ale na hlubokou ryhu, se obavam, ze ne :idea: :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“