OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

PajaS píše:Ty auta mají ještě jeden všeobecný problém, který se tu řešil a to je mlžení skel. Mám obavu, že vlhko pod kobercem by mohlo to mlžení zhoršit.
Co nevidět je tu podzim... 8O a pak zima :newy:. A do prčic já už se těším na lyže. :D
pistahufnagl píše:Mlžení skel je jedině od zaneseného kabinového filtru. Fakt, věřte mi - z vlastní zkušenosti a dlouhém pátrání.
PajaS píše:Jo,jo jasný to je hlavní příčina spolu se zanesenýma kanálkama na odvod vody v torpédu. Jenomže vloni se mi to mlžilo i po výměně filtru a vyčištění. Nešel mi vzadu ostřikovač a párkrát jsem ho zkoušel, takže jsem si pod ten koberec nacákal. Mám podezření, že to taky má vliv. Jsem zvědavý na letošní plýskanice, jak se to bude chovat, když to mám pod nohama vysušený.
No take jsem mel problem s mlzenim a to ted mam v aute uplne sucho, ale alespon u celniho skla, kde je to nejdulezitejsi pomohla mnou nove objevene funkce Shemika a to vyhrivani okna. Za Hodinu a ctvrt jizdy jsem ji zapl 2x (vypina se sama po 10ti min.) a uplne v pohode, lilo jak z konve celou dobu. 8)

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Příspěvek od DabelRadek »

ked se okna mlzi pustim klimosku ta to srovna a pokus de mlzi jen predni tak treba jen vyhrivani predniho okna
vse je od vhkosti kdyz sem jel letos do chorvatska tak prselo cely cr a rakousko a tak jela klimoska abych videl :-)) a bylo fain

Uživatelský avatar
Eizo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.09.2007 09:15
Bydliště: u Bruntálu

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od Eizo »

Řeším problém se zamlžováním oken za mlhy nebo nízkych teplot se mi mlži okna a to tak ,že všechny i zadní až z nich tečou kapičky. Vyměnil jsem kabinový filtr a vyčistil jsem cely prostor pod kab. filtrem odtoky průchozí mlžilo se to úplně stejně.
1. Neví někdo na co přesně slouží klapka která je hned za filtrem? Je potažena takovým měkkým materiálem.
2.Má byt otevřena nebo zavřena?
3.Není to klapka přepínaní vnitřního/venkovního okruhu?

Já ji mam stále zavřenou když jsem ji odtlačil při zapnutém ventilátoru zvýšil se mi celkem dost průtok vzduchu z ofuku.

Řešil jsem to zkušebně tak že jsem tu klapku zafiksoval v otevřené poloze nasadil kab. filtr a jel na zkušební asi 30km jízdu. Nechci to zakřiknout ,ale okna jsou suchá ventilátor fouká daleko větším výkonem a vůbec jsem nemusel zapínat ohřev čelního skla. Myslím si že problém je v klapce vnitřního/venkovního okruhu. Asi nefunguje.
Potřeboval bych to ještě vyzkoušet za nízkých teplot které teď bohužel nejsou. :D :D :D

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od vilik »

Taky jsem nad tou klapkou přemýšlel. Jednoznačně má za úkol usměrňovat proud vzduchu jedním směrem. A podle mě ještě zabránit pronikání vzduchu do kabiny náporem za jízdy, když je vyplá klima a ventilátory. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od johnpiere »

Nazdar všichni!!!!

Myslím, že Jenda to tu rozebral pěkně. No bohužel jsou tu pořád lidé, co si myslí, že se okno nemůže rosit, když v autě topí. Není to totiž otázka typu auta. Trochu mi vadí, že hodně lidí zde píše, že Sharani hodně mlží okna. Není to pravda. Moje zkušenosti říkají, že je úplně jedno jaké auto máte( myšleno ne veterány).

Ono okno jako takové se bude mlžit dost často. Pokud jsou splněny některé z podmínek. 1) Rozdíl teploty 2) Rozdíl vlhkostí tak to bude vždy. Potom už jenom záleží na proudění vzduchu.

Vemte si takové staré domy, kde jsou dvou-dílná okna. Ty se mlží téměř vždy od podzimu do jara.

Laicky řečeno. Jednoduché sklo musí být vždy ovíváno vzduchem. Jinak hrozí mlžení. A pak záleží na podmínkách:Buď okamžitě, nebo se zpožděním.

Pokud se tímto budete držet, tak nemáte se zarošením oken problém, jako já.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od Shemik »

Johnpiere, ono to neni ani o tech, jak rikas lidech, kteri neco pisi. Pokud pisi, ze se jim mlzi okna vic nez se jim mlzila v predchozich vozech, tak k tomu maji duvod. Ja mam vyhrivane predni okno, takze ted uz me toto netrapi, jednou cvaknu vypinacem a za par vterin mam cele okno odmlzene, ale je pravda, ze nez jsem prisel na to, ze mam to predni okno vytapene, jsem z toho byl take dost nestastny. Mohl jsem vetrat foukat klimit a byl jsem rad aspon za maly trosku ofoukany pruhled tesne nad palubkou. Fyzikalni zakonitosti jako z jedne strany okna zima z druhe teplo, nebo sucho - vlhko jsou asi kazdemu jasne, to je duvod proc se ta okna poti. Jde o to, ze v nekterych vozech holt je odvetravani okna resene lepe a v nekterych holt hure. Sharani bohuzel patri do te druhe skupiny. Ne ze by to v Sharanech bylo neresitelne, ale je to v nich asi citlivejsi na ty ciste kabinove a pilove filtry a na dobre odvetrani. Take je v sharanu mnohem vice objemoveho prostoru nez ve vetsinou o hodne mensich autech, co jsme vetsina z nas meli driv, tedy pri desti a vlhku vice vlhka cili vice vody, kterou je pro lepsi odmlzovani potreba likvidovat a odvetravat, proto vetsina lidi vidi ten rozdil mezi cim koli predtim a Sharanem. Ja jsem v nekolika predchozich autech tento problem vubec nepoznal, takze ono to Sharanama jako takovyma opravdu je. Berme to jako jednu ze slabsich vlastnosti tech nasich milacku, ktera je potreba trosku vic hlidat, ale resitelna je, ale hlavne, ktera je ale prevazena spoustou pozitiv o kterych bych si v tech predchozich autech mohl nechat zdat. 8)

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od johnpiere »

Jasně, že každé auto má nějaké nedostatky. Ale kdybych nebyl s Galaxem spokojenej, tak už ho dávno nemám. Ty drobnosti jsou jenom mušky.

Ovšem bylo to myšleno tak, že je to auto jiných dimenzí než malá auta. Proto i ten přístup k němu musí být jiný. Někteří řidiči používají způsoby jako u malého auta (aspoň podle toho napsaného) a to někdy není dobré. Je třeba se stále učit a měnit svoje zvyky.

P.S. Já nemám vyhřívané okno, bohužel :(

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od Shemik »

JJ, souhlas, vim to podle sebe, zpocatku jsem to take srovnaval, ale je to asi u vsech jen otazka casu, resp. za jak dlouho si kazdy zvykne resit veci jinak, nez byl zvykly driv. 8)

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od daber »

Taky už jsem vyzkoušel všechno možný a nemožný a okna se stejně mlží.Prostě sem se s tim smířil,že jsou chvíle,kdy se to prostě mlží.Ale úplně stejnej problém mám i u služební Caravelly,takže bych řekl že to bude problém velkoprostorových aut.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od Vytvarnik »

Včera jsem vyměnil (já ne, ale kamarád ve Volvo servisu) plový filtr a už se okna nepotí. Jupííííí :P

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od widle »

njeco na tem bude, já taky vymjenil pylový filtr, protáhl svařovacím drátem odtokové kanálky a mlha fuč...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

ahojky tak tak dal jsem shariku k vanocum nove rozvody,servo pumpu a olej plus vsechny filtry a abych sel k veci tek ten pylovej filtr ma asi opravdu navaznost na poceni oken. ponevac jsem pred vymenou byl na horach v 5 osobach a okna turch und turch.
po vymene nic a to i v 7 a to jsem docela 8O a jeste takova rada nerada jednou mne do eskorta docela huste naprselo pred zimou. v aute vlhko a vse se srazelo na oknech tak jsem na radu do auta dal par paklu čb.novin a fungovalo to :158: noviny uplne turch a v aute prima klima :lol:

Uživatelský avatar
my-sak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2008 09:24
Bydliště: Trutnov

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od my-sak »

Jedna z podstatných věcí, která ovlivňuje pocení oken je jejich čistota. V autě kouřím a na oknech se holt usazuje i takový mastný svinstvo, který vydechuju. Pak se tam usazuje další svinstvo, který nazachytí filrt a část problému je na světě. Všichni víme jaká je pakárna vyčistit přední sklo, ale častější údržba tento problém dost omezí.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, TOPENÍ: pocení oken, větráky nestačí, řešení

Příspěvek od Shemik »

Potvrzuji, je to pravda, ted uz v aute leta nekourim, ale driv jsem tam kouril a ta usazenina na skle od cigeterovych vydechu ma na mlzeni skutecne vliv. 8)

akril1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.06.2009 19:59

mlžení

Příspěvek od akril1 »

Ahoj mám prosbu mám sharana 02 r.v.neustále jezdím v tomto počasí venku od 4-8st s ofukem př.skla teplotu mám třeba na 22 st.a zaplou klimu jinak se mě to furt mlží boční okna hlavně jak to dám na econ tak se to začne po chvilce mlžit tak to zas vypnu kabinovej filtr jsem měnil je novej nevím jestli to tak dělá každému v tomto počasí nebo mám náký problém? dík za radu Akril1

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“