OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

Příspěvek od pistahufnagl »

Prosím Vás o pomoc.
Zůstalo mi dole viset stahování zadního okna. Oddělal jsem tapucíruni, miralon, ale ani s ním nehnu. Ke šroubům se nedostanu, protože jsou zakryty plechem. Nechci přes noc nechat auto otevřený na ulici.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak je hotovo - tedy skoro.
Děkuji těm sharanmaniakům kterým jsem zavolal za rady a i těm ostatním, protože by mi určitě taky poradili, kdybych se zeptal jich.
Jak moje oprava probíhala:
Přílohy
Rozdělal jsem tapucírunk. Zprvu to moc nešlo, ale pak už jsem na to přišel. Miralon byl přilepený nějakým bitumenovým lepidlem.
Rozdělal jsem tapucírunk. Zprvu to moc nešlo, ale pak už jsem na to přišel. Miralon byl přilepený nějakým bitumenovým lepidlem.
100_3308.JPG (65.58 KiB) Zobrazeno 14081 x
Hlavní kryt dveří drží takovéto plastové trny. Ani jeden jsem nezlomil, ale po montáži zpět mi jeden zůstal v kapse :-(
Hlavní kryt dveří drží takovéto plastové trny. Ani jeden jsem nezlomil, ale po montáži zpět mi jeden zůstal v kapse :-(
100_3309.JPG (40.8 KiB) Zobrazeno 14083 x
a ještě jeden detail zazadu.
a ještě jeden detail zazadu.
100_3318.JPG (32.88 KiB) Zobrazeno 14072 x
Takhle vypadá tapucírunk zezadu.
Takhle vypadá tapucírunk zezadu.
100_3317.JPG (33.93 KiB) Zobrazeno 14080 x
Dal jsem tam provizorně čokoládu, zaizoloval a zítra frčím k elektrikáři aby mi to odborně sletoval.
Dal jsem tam provizorně čokoládu, zaizoloval a zítra frčím k elektrikáři aby mi to odborně sletoval.
100_3321.JPG (36.76 KiB) Zobrazeno 14069 x
Jen co jsem odhrnul gumovou krytku začalo se jiskřit. A jejej dva kabely v háji. Jeden úplně přerušený, druhý částečně odizolovaný.
Jen co jsem odhrnul gumovou krytku začalo se jiskřit. A jejej dva kabely v háji. Jeden úplně přerušený, druhý částečně odizolovaný.
100_3316.JPG (41.35 KiB) Zobrazeno 14077 x
Ke šroubům, které drží okno se nešlo dostat, protože bylo sjeté až na do raz dolu. Tak jsem obvolal sharanmaniaky a zkontroloval ještě elektrický svazek mezi dveřmi.
Ke šroubům, které drží okno se nešlo dostat, protože bylo sjeté až na do raz dolu. Tak jsem obvolal sharanmaniaky a zkontroloval ještě elektrický svazek mezi dveřmi.
100_3314.JPG (41.59 KiB) Zobrazeno 14072 x
Jediný šroub je krytkou páčky otevírání dveří.
Jediný šroub je krytkou páčky otevírání dveří.
100_3319.JPG (30.51 KiB) Zobrazeno 14074 x
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak to má vypadat každou opravu byť sebemenší nafotit a pak to hodně ulehčí,máš virtuálního bodíka :thk:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

pistahufnagl
No,co dodat :thk: paradne zdokumentovano a zavada odstranena :wink: Mas za jedna :old:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

jojo...,jak napsali chlapi...přesně takhle to má vypadat... :lol: :wink: i ode mne sice dnes už jen jako ...,ale přesto bodík...

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Příspěvek od midar »

Pisto, moc peknej serial.Akorat si rikam jestli by neslo vymenit ty draty od konektoru az nekam do dveri a tam spojit. Ja jsem mel podobnej problem v patejch dverich a ta izolace me pripadala nejak ztvrda a kdyz se porad ohyba tak asi nic moc. Asi to bude chtit nejakou pruznejsi.Uvazuju o silikonu,ale treba sezenu neco vhodnejsiho.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

TO:midar
S tou silikonovou izolací bych si moc nezahrával.Je dobrá tam,kde je zvýšená teplota,ale na mechanické poškození moc odolná není.Nehtem ji prorazíš a v tom ohybu dveří jsou kabely dost mezi sebou namáhány.
Z fotky co poslal pistahufnagl je vidět,že tady nedochází k poškození izolace jako takový.Prvotní je přelámání drátků.Šel bych spíš cestou kvalitnější licny.To znamená víc slabších drátků v kablíku při dodržení celkového průřezu.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Posílám pár fotek,které patří do tohoto tématu.Je to z předních,levých dveří.
Přílohy
Červená LEDka.Je šikovně přidělaná,demontáž je snadná.
Červená LEDka.Je šikovně přidělaná,demontáž je snadná.
Foto(7).jpg (29.01 KiB) Zobrazeno 14024 x
Kryt repro nejde vyndat z venku.Packy jsou zatavené.
Kryt repro nejde vyndat z venku.Packy jsou zatavené.
Foto(4).jpg (34.31 KiB) Zobrazeno 14024 x
Podařilo se mi utrhnout celý držáček z papíru.Je lepší při demontáži použít něco plochého a zapřít to o černou um.hmotu.
Podařilo se mi utrhnout celý držáček z papíru.Je lepší při demontáži použít něco plochého a zapřít to o černou um.hmotu.
Foto(3).jpg (28.2 KiB) Zobrazeno 14028 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Příspěvek od midar »

To:kazbic
Ten silikon byla jen prvotni uvaha a spis nabrani smeru k ohebnejsim dratkum, ale s tou prvotni pricinou bych si dovolil polemizovat. V mym pripade jsem mel i par tenkejch dratu, ktery mely na nekolika mistech prelomenou izolaci a licna byla zatim v pohode. Takze si myslim, ze praskne izolace, v tom miste dochazi k ostrejsimu ohybu prez hranu izolace a postupnymu ulamani jednotlivejch dratku. Ze jsou puvodni licny tuhy, v tom s tebou naprosto souhlasim. Takze uz zbyva jen najit vhodnej drat, kterej je dobre ohebnej i v zime. A s tim prurezem je to moc dobra poznamka. Ja to beru jako samozrejmost, ale je fakt, ze jsem uz videl spoustu instalaci delanejch pod heslem "Proc se mam drbat s timhle tlustym dratem kdyz ten tenkej tam jde tak pekne a ted to funguje :P"

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

Kazbič má pravdu...(obr.č 3)...,tak přikládám pár fotek...
Přílohy
KIF_6633.jpg
KIF_6633.jpg (40.08 KiB) Zobrazeno 13990 x
KIF_6630.jpg
KIF_6630.jpg (31.17 KiB) Zobrazeno 13989 x
KIF_6627.jpg
KIF_6627.jpg (24.63 KiB) Zobrazeno 13991 x
KIF_6626.jpg
KIF_6626.jpg (37.99 KiB) Zobrazeno 13984 x
KIF_6625.jpg
KIF_6625.jpg (23.78 KiB) Zobrazeno 13995 x

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

TO:sid666
Ten přípravek je tutovej.Vypadá jako origoš.Nebo jsi to vyráběl sám ? Něco takového si udělám.Čeká mě rozebrat všechny dveře,kvůli výměně krytů repro. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Ten přípravek je fakt dost dobrej.
Já jsem to oddělával příborákem a šlo to taky dobře. 8O

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

kazbic píše:TO:sid666
Ten přípravek je tutovej.Vypadá jako origoš.Nebo jsi to vyráběl sám ? Něco takového si udělám.Čeká mě rozebrat všechny dveře,kvůli výměně krytů repro. :wink:
ne ..,je to samo domo...o víkendU ho vyfotim a napíšu rozměry...(MYSLÍM TEN PŘÍPRAVEK!!!) :lol: :lol: :wink:

Uživatelský avatar
VWMartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od VWMartin »

kazbic píše:TO:sid666
Ten přípravek je tutovej.Vypadá jako origoš.Nebo jsi to vyráběl sám ? Něco takového si udělám.Čeká mě rozebrat všechny dveře,kvůli výměně krytů repro. :wink:
Výměna krytů repro mě zajímá. Taky je mám rozsekaný. Můžeš mi dát nějaký tip, kde je sehnat a kolik stojí. Mám ty tmavě modrý.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

TO:VWMartin
Nafotím a pošlu.Podařilo se mi sehnat kovové mřížky s gumou,které přesně padnou do prohlubně po staré mřížce.Kus za 39 Kč :!: Jinak už jsme to řešili zde - http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=18096" target="_blank

Posílám se souhlasem sida666 tu pomůcku na sundání krytu dveří.Je to perfektní věc,dnes jsem s tím dělal prvně.Nic už jsem neurval (viz.předchozí mé foto) a ani jedna příchytka nepraskla.Tímto i děkuji sidovi za dodaný materiál.Je to vyrobeno z tvrdšího železa,aby nedocházelo k prohnutí.Po zasunutí přípravku,se příchytka promáčkne do středu a jde lépe ven.Vřele doporučuji. :wink:
Přílohy
MÍRNĚ OHNUTO.jpg
MÍRNĚ OHNUTO.jpg (22.67 KiB) Zobrazeno 15194 x
sid 666.jpg
sid 666.jpg (27.41 KiB) Zobrazeno 15206 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“