OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, foto

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dushan1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.11.2009 11:35

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Dushan1 »

Vsetko vyriesene. Pomola kontrola spojenia konektora. Nebol dobre nasadeny. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od redyFCB »

Tak jsem taky od včerejška majitelem nefunkčnho stahování zadního okna :oops: ,po přečtení zdejšího vlákna,závada ihned zjíštěna :lol: ,přerušen ,zlomen drát v dveřní průchodce, již zpraveno,svepomocně :lol: a všee fachčí jak má :999: :yahoo:

moc díky za toto fórum :drinks: :mrgreen:

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od jaku »

mužete my poradit kde najit závadu ?? přední okno u spolujezdce my jde otevřít jen občas kabely jsem zkontroloval konektory taky vypadají o.k vypínačem to nebude nejde ani dojez oknen při zavřeni auta klíčkem prostě nereaguje když se okno otevře tak jen na první polohu klíčku a po nastartování už to zas nejde ani od řidiče zavřít jde zas třeba zavřít až druhý den a pak ho zkusím otevřít a zase nejde nikdo sním nic nedělá tak nevím kde hledat nemáte někdo podobný zkušenosti

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od michall »

Ty kabely to chce zkontrolovat důkladně, na pohled třeba vypadá izolace OK, ale vnitřek už nevodí vůbec, nebo vodí jen někdy. Prohmatej tu izolaci, kablík třeba ohni nebo lehce natáhni a zlom se projeví.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Jose1 »

....fakt mě to nedá.....!! :wink:
předníoknouspolujezdcemyjdeotevřítjenobčaskabelyjsemzkontrolovalkonektorytakyvypadajío.kvypínačem tonebudenejdeanidojezoknenpřizavřeniautaklíčkemprostěnereagujekdyžseoknootevřetakjennaprvnípolohu klíčku...... atd.

Přečetl jsem to šestkrát, než jsem to pochopil (ať žijí čárky)!! :D
Jinak bych taky sázel na ten svazek....
Jak píše Michall, tahle finta se mi osvědčila. Zmáčkni tlačítko, podrž, a zamel pořádně tím svazkem.
Sázím na ten plusový přívod!
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

m.artty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 22.03.2011 20:26

nejde stahování okna u spolujezdce

Příspěvek od m.artty »

Dneska jsme známému na autě řešili nefukční stahování pravého předního okna na Alhambře. Okno funguje jen na dosti vlhkého počasí a za deště - v tom případě funguje jak z tlačítka od řidiče, tak z tlačítka od spolujezdce. Proměřili jsme kabely - dobré, změřili jsme napětí na svorkovnici a porovnali to s hodnotama naměřínýma na druhé straně - dobré. Teď se už nabízí jen otázka, je KO motor nebo je ještě nějaká jiná možnost.

Tyto auta neznám, ani VW celkově moc neznám, proto se ptám možná hloupě.

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od jaku »

tak jsem všechny kabely prohmatal ,zatahal za ně a jsou ok v těch to není tak už nevím kde hledat divný je že když mám klíček v 1 poloze okno jde nastartuju a okno nejde

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od michall »

Může být přerušený některý kabel a za klidu se prostě cesta proudu uzavře jinudy, po nastartování už to tou cestou nejde. Trochu bych to přirovnal k tomu, když má auto špatně ukostřené zadní světlo, takže když svítí obrysovky, zdá se vše OK, ale když pustí blinkr, hraje mu vzadu barevná hudba.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od jaku »

tu barevnou hudbu znam to mi hrálo u passata

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Mirďas »

Zdravím Vás pánové. Koupil jsem Sharan I., r.v. 2000, 1.8T 20V, najeto 206000, auto dříve služební, jezdil s ním sestry šéf. Takže pravidelný servis atd atd. Teď jsem ho koupil já a zub času už se na něm podepsal. Nejprve to začlo termostatem, nebyl úplně dovřený, takže výměna. Dva dny na to zjistím, že se mi sám od sebe spíná alarm. Hned na to zjistím, že mi nejde otevírat okno za spolujezdcem. Tak ok, pročetl jsem forum a první věc na kterou jsem se podíval byla průchodka do dveří, dám jí na stranu a no jasný, 3 kabely přelomený, 1 naštípnutej. Takže sundat tapec, odlepit ještě originální zvukovou izolaci, no a šup na to. Svazek jsem vycvakal, povytáhl ven aby k tomu byl aspoň trošku přístup, dráty oholil, naletoval, ještě na to smršťovací bužírku, smontoval a vše fachá tak jak už má, stahování okna jak na tlačítko, tak i klíčkem a stejně tak zavírání. Jsem zvědav, co dalšího na mě čeká. Počítám s tím, že na druhé straně to bude v brzké době to samé, nyní aspoň vím, jak na to. :)) Takže jediné řešení mé provizorní opravy bude nejspíš nový svazek. :-(
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Skyppy »

CHVÁLÍM, CHVÁLÍM :potlesk: :potlesk: . Nový člen, jeden příspěvek ve správném tématu a neptá se hned na blbosti, které vyřeší i cvičená opice. Ještě jednou Tě chválím :good: . To tady na fóru už dost dlouho nebylo. Ber to tak, že na našich miláčcích jsou tohle normální bebíčka. Když Tě nepotká nic horšího, buď rád.

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Mirďas »

Škoda že jsem neměl zrovna u sebe foťák, rád bych nafotil co mě tam čekalo. :) Tak snad pří příští opravě se poučím. Teď mi odešel naviják na rezervu, komplet vnitřek se rozlámal.:-/ Takže jedině nějakej vrakáč. :-/ A pak už to snad bude zase všechno v cajku.:)) A díky za chválu. :))
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Jarda-k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.05.2012 16:15

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od Jarda-k »

Zdravím,teď jsem řešil to samý.Levý zadní okno nešlo.V husím krku tři kabely přelomený,po přeletování OK,díky.

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od wilíček »

Čauves. Tak se taky hlásím do klubu "přelomenejch". V průchodce řidičových dveří žluto červený kabel úplně a hnědý načatý - oba ty silné. Zbytek slabých se zdá být ok. Okno LP dveří nejde a od řidiče nejdou zbylá okna jen nahoru. Zbytek elektriky v LP dveřích funkční. Takže program na zítřejší dopoledne je vymyšlen. :|
Jinak přesně tohle mě potkalo loni u Xsary (r. 2001) - takže tím trpí víc národností. :-) Němec tedy vydržel míň, ale odpustím mu.
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: nejde stahování okna, porušený kabel, f

Příspěvek od jaku »

tak jsem dneska vyměnil kabely ve dveří a okno šlo asi 5 minut a už zase nejde kdyby byl vadnej moturek tak se nerozeběhne vubec ne tak už nevím kde hledat

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“