KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

Co sem pletete furt nejaky cerpadlo. PD motor ma jen tandem a ten stoji 5t kc a vydrzi min.150tkm urcite. Bufik je na tom stejne, ja mam auto 4,5roku a sitko jsem daval jedno a svicku loni v zime. Cena dohromady vcetne tesneni 1100,- min. na 3-4 roky provozu. Vstriky repas stoji 3,5tkc a novej uznavam 9t kc/ks. Pokud vim do benzinu na LPG se stale musi tankovat benzin, protoze to na ten plyn nechytne ani v lete natoz v zime. Je to porad dokola, protoze kazdy haji svoje s cim ma zkusenosti. At si koupi co chce, ale jezdit do prace 5km se SAGem je podle me slusnej luxus. Stara chtela jezdit a do SAGu se ji nechtelo, tak si koupila C Saxo 1.1i za 15t kc a je spokojena. Deti tam srovna a na chatu dojede.


P.S. Rikas pekne, ze vice dojebany jsou nafty, ale prave kvuli vecimu najezdu. Kolik je Vr6 s 300t a vice km a ty nafty ujedou i vic pri potrebne peci na kterou u benzinu lidi kaslou, protoze dokud jezdi, tak jezdi. Znam Octavii II v nafte ktera mela 500tkm a stale byla v kondici. Nedavno o ni byl clanek na http://m.novinky.cz/articleDetails?sznu ... 12&month=9" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

BigBang píše:Promiň ale chceš mi říct, že studenej ropák netlačí do motoru kýble nafty? Do V6 bych asi nešel, zkusil bych pohledat 1.8T :idea:
Dnes ráno. Koukněte schválně na teplotu vody a oleje. Předem podotýkám, že byl bufík HW vypnutý. Co se spotřeby týka tak jsem jel cca 2km po rovné silnici a pak 1km z kopce. Já nevím, ale toho ta V6 nedosáhne ani kdyby vypla půlku válců :laugh: a 1,8T na tom bude možná lépe, ale na 90% u 10lt bude.
Přílohy
IMG_20140920_063945.jpg
IMG_20140920_064004.jpg

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od vhml »

Mě v zimě na 1,8T statečně po městě svítí krásnejch 20 :-) Pravda, že je to ranní přískok městem zakončenej kilometrovým kopcem.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Megiii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2014 16:45

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Megiii »

Je pravda,že každej vyzdvihuje to svoje a haní všechno ostatní a to platí o všech autech.Jinak na kole přes zimu určitě nebudu jezdit a rozežranost jezdit velkým autem?POdle mě je rozežranej ten co není schopnej jít kilometr do obchodu a jede autem.Já chci auto který mě bude vozit do práce,do kterýho naložím v budoucnu rodinu a budu vědět když to do mě někdo napere tak mě jen tak nesroluje(což v malým litrovým autě nevím nevím),něco s ním odvezu či dovezu nebo poberu známý s lyžema a dojedu k vleku no.To jsem si myslel že by tohle auto mohlo zvládnout jen jsem chtěl vědět co je asi lepší jestli mladší či starší kolem plácnu 120000,-,ale asi se to nedovím. :(
Naposledy upravil(a) Megiii dne 20.09.2014 09:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od M@rty74 »

No pánové... Domnívám se, že už jste jako dóst :offtopic: tak by to už asi stačilo ne :!:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od patper »

kubenec píše: cerpadlo PD motor nema,
A nato jsi prisel jak :roll:

....me stale vic a vic udivujes 8O
A ze si stara posidila Saxo....nezlob se na me,ale psat,ze jezdit SAG do prace je luxuxs :roll: Ja bych teda rozhodne radsi,aby moje draha (jak sama,natoz s detma jezdila necim vetsim a neee krabickou od sardinek.) Take jde o bezpecnost :!:
kubenec píše: Dnes ráno.
....takove fota ti udelam i s benelem,nebo i s 3.0 tdi (dokonce i lepsi) :laugh: To je nic nerikajici hodnota....

A za sebe - dovedu si predstavit,ze pristi auto poridim prave benzina :drinks:

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od fabia04 »

Megiii píše: jen jsem chtěl vědět co je asi lepší jestli mladší či starší kolem plácnu 120000,-,ale asi se to nedovím. :(
Vyber takove auto,ktere bude pekne,udrzovane s jasnou historii.Nejlepe primo od soukrome osoby,ktera ti o aute neco rekne,dolozi treba co vsecno vymenil,opravil a co te v budoucnu ceka.Pak je vcelku jedno,jesti je rok vyroby 2001,nebo 2004.Kolikrat je starsi udrzovane auto v lepsim stavu,nez novejsi,s kterym se jenom jezdilo/kolikrat ctu na ruznych forech kasani borcu,co jenom lejou naftu,nebo benzin a jezdej,ale auto po nich bych rozhodne nekoupil/

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od patper »

Fabia04 - :good:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

Patper:
Patriku, tak dobre. Pro mene chapave.
Cerpadlo v nadrzi mame oba jak nafta PD, tak benzin, proto jsem to nemel zapotrebi psat, protoze to je poruchova zalezitost obou aut. A o tandemu jsem psal. Vse ostatni je soucasti vstriku. O kterem uz byla taky rec, ze stoji tech 9t kc. Mas jiny nazor? Pokud ne, tak se priste zdrz diskuze a cti poradne vsechny prispevky.
A v neposledni rade vsechny Tve dnesni prispevky jsou trochu mimo misu, protoze placnout neco jakoze mi ukazes stejnou spotrebu s Tvym 3,0 TDi CR. Proc jsem pletes typ motoru, ktere SAG nikdy nemel.

Za dalsi, vis proc si stara poridila to SAXO? Asi ne protoze nectes. Zase si zamotal dve veci dohromady.

Kdyz si takovym zastancem benzinu, proc mas uz druhou naftu?

Pak zde hovoříš o bezpěčnosti. Opravdu si myslíš že SAG je bezpečný auto? Protože potom nechápu, proč sis pořídil OOOO a ne opět SAGa o pět let mladšího. Pochybuji, že to bylo kvůli tomu 3,0TDi, protože ten V6 má podobný výkon a benzín si přeci dokážeš představit. Ale zde už jsme opravdu :offtopic:


Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od patper »

:laugh: Kubo,Kubo :roll:

Nicmene :arrow:
kubenec píše:

Kdyz si takovym zastancem benzinu, proc mas uz druhou naftu?
Jsem si nevsim,ze jsem neceho zastance :D A kdyz,tak urcite nebudu nekoho dlasi prevedcovat (tak zarputile) jako ty :wink:

A Kubo.neni to moje druha nafta a dokonce jsem mel uz i benzin :laugh:

P.:S dokonce nez jsem poridil 3,0 tdi jsem vyhlizel 2,7 bi-turbo :rofl:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

Než jednou něco napíšeš, tak dvakrát přemýšlej.
Nikoho nepřesvědčuju, jen argumentuji rozdíly nafta a benzín a o to tu přeci celou dobu jde. Třeba takový the.max zase nadsazuje tu V6 jak je na úkor svého apetitu bez poruchová. Tomu se říká diskuze a to sem patří.

Patriku ohledně Tvého auta.
A to jsem něvěděl že SAG dělá nebo dělal Bi-Turbo? Opět si odpověděl na něco úplně jiného, že? :fool: A na co si odpovědět mohl si odpověd neměl. :blush: Příště se raději jen dívej a nekomentuj.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od patper »

kubenec píše:Protože potom nechápu..
...bohuzel si myslim,ze toho nechapes daleko vice :negative: Skoda :(

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

:offtopic:
Dnes radši nemysli.
Dej tomu čas nebo jako starší a zkušenější mě pouč. Pořád mluvíš v hádankách jako kolega z Trnavy. Už to začíná vadit více lidem.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od BigBang »

kubenec: nezapomínej, že dneska nebylo např. -5°C, ale cca +10°C :?: to je celkem razantní rozdíl. Jde o to, že na tu krátkou trasu se buf pořádně nerozběhne, tudíž jede motor stejně studenej a valí se tam hromada nafty. Poslední zimy mě o tom přesvědčily, buf off, a za 10l bych byl vděčnej a to jsem jezdil uplně bez topení ;)

řel bych to asi tak: pokud pořídí SAG na delší cesty a na krátky posuny do práce má druhý, ať si koupí naftu, proč ne. Pokud chce auto využívat i na cestu do práce, protože druhym jezdí manželka, tak bych spíš sáhl po benálu, popř. vzít naftu a určitě dodělat dálkuvý spínání bufa. Dál už je na každym soudruhovi, jak se rozhodne ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od kubenec »

BigBang píše: popř. vzít naftu a určitě dodělat dálkuvý spínání bufa.
To jsem už taky psal. Koupit diesla z NT. Krucinál už začnětě číst než mě budete kritizovat. :baseball:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“