Klima chladí málo a jen někdy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
virten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2016 19:20

Klima chladí málo a jen někdy

Příspěvek od virten »

Zdravím. Koupil jsem si Sharana r.v. 2012 a již při koupi jsme zjistily, že nefunguje klima tak, jak by měla. Chladila prostě na můj vkus hrozně málo. Prodejce tvrdil a byl si jistý tím, že klima funguje (a fungovala na minulé dovolené v Chorvatsku). Takže jsme to odvezly s tím, že nejspíš tam jen nebude chladivo. Nechal jsem to tedy zkontrolovat a hele - chladivo tam normálně bylo tolik, kolik má - zde tedy problém nebyl. Bylo podezření na špatný expanzní ventil, tak jsem ho dnes nechal vyměnit a také bez úspěchu. Ale třeba dnes, když se měnil ten ventil, tak se klima testovala v jednu chvilku při nejnižším stupni klimatizace šlo z výdechů nějakých 15-16st, což by bylo OK, ale potom po půl hodině šlo z výdechu zase kolem 21-23 a to už vpodstatě topí. Pokud bych si chtěl nastavit nějakou příjemnou teplotu třeba 22-23st tak mi to bude topit. Nyní už to tedy podle mě vypadá jen na kompresor, nebo ne? Případně pokud by se měnil, jaký tam dát? Pár lidí už mě odrazovalo, ať tam nedávám žádný Valeo apod. a ať dám rozhodně jen originál , jenže co je originál a na kolik vyjde ? Když si hledám kompresory např. na internetu, nalezl jsem např. Denso OEM a ten vychází na 7-8tis, ten je také nevhodný? Ještě jedna věc, pokud se bude měnit, musí se automaticky měnit potrubí vč. chladiče, nebo stačí nějaký proplach ? Díky

virten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2016 19:20

Re: Klima chladí málo a jen někdy

Příspěvek od virten »

Ještě mě napadlo, přijde mi, že mám špatný termostat jelikož se autu celkem dlouho ohřívá voda a někdy i z 90st padá, mohla by to být také přičina ? To samozřejmě vyměním, ale jestli to spolu může souviset.

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Klima chladí málo a jen někdy

Příspěvek od eda1 »

Jsi ve špatném vlákně. Musíš do Sharan III 7N. Nemáš vyplněné bydliště - třeba by se ti na to někdo z okolí podíval.
Ke klimě: koukni na chladič, zda není zanesen, pak porovnat tlaky média při vypnuté a zapnuté klimě, dále to může být ventil a další varianta je kompresor. Z výdechů by mělo jít kolem 8-10 st. Celsia. Seřazeno od nejlevnějšího. Jinak to dej někomu, kdo tomu rozumí.
Termostat s tím souviset nebude a o ohřívání chl. kapaliny je toho tu popsáno dost.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“