MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava, Znojmo

Příspěvek od mark »

Zdravím kluci, tak jsem si také nadělil "dáreček" pod stromeček. Ve středu mi začala "naříkat" některá řemenice, tak jsem si řekl, že to strčím klukům do servisu, aby mi to prohlédli a zjistili, co to bude. Ještě jsem chtěl ve čtvrtek u nás ve městě cestou do servisu odvést manželku do špitálu na kontrolu, když v půli cesty jsem zjistil, že se mi modře kouří za vozidlem. Tak jsem tedy zastavil, vypnul motor a jdu pod kapotu. Po otevření kapoty doslova smrad spálené gumy, tak jsem se tedy rozhodl, že se nechám do servisu odtáhnout. No a v servisu při předběžném zkoumání jsme zjistili, že odešla napínací kladka a tím došlo k přepálení řemenu. ( To potěší, že ?) Tak mám velikou radost, že jsem si celkem zadělal na svátky. Tak se všichni mějte a aspoň vy si užívejte svým mazlíků.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

mark:Ahoj,já teda nevím jak Ty,ale já jsem si po koupi auta nechal pro jistotu vyměnit všechny kladky a řemeny.Hlavně prý v té napínací kladce je tlumič vybrací.
Obrázek

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Kladky prý většinou vydrží dvojnásobek toho co řemen. Měnit se má po 90 tis. km. Cena za soupravu řemene a kladky na I. cca 2300,- kč - přes známé - SKF. To se ještě nechá vydržet, i když člověk by věděl co si za to pořídit.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
mark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava, Znojmo

Příspěvek od mark »

Se ví, že to nepotěší, zvláště, když ten vozík mám už tak dlouho, řemen jsem měnil v roce 2005 v létě, tak, ložisko spojky klimy letos v červnu, tak jsem si už myslel, je to opět po dlouhé době OK, no nic, řemen se dá opět nový a kladka bude také nová, jak píše pistahufnagl, to se ještě dá spolknout. Tak, kluci, ahoj a hurá do užívání zbytku svátků.

Uživatelský avatar
mark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava, Znojmo

Příspěvek od mark »

Ahoj kluci, tak jsem si včera dovezl domů toho svého miláčka a chvála bohu, bylo to ložisko kladky, tak to šlo aspoň rychle. Stálo mne to jen materiál (mám prima kamarády), bylo to dražší jen o fous než psal pistahufnagl (má ještě lepší prima kamarády), ale to co dnes padá z toho nebe, to je za všechny peníze. Proč to není jen na horách ? To zase bude cestování, člověk aby myslel i za ty druhé (v těch malých vozítkách), aby se nic vážného nebo zlého nestalo. Ach jo, už aby bylo jaro, ale hlavně sucho na silnicích, moc nerad jezdím s mazlem, když jsou silnice v tomto stavu.

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od lubino »

Tak po precteni nekolika temat a hledani popisu zavady, ktera me potkala bych rekl, ze mam asi stejny problem jako Mark.
Vcera vse v poradku, normalne jsem po odpolednim vyletu dorazil domu a nic se neprojevovalo.
Dnes jsme vyrazili nakoupit a po ujeti nekolika stech metru auto prestalo jet, neslo to do otacek, pri pridani plynu se v motoru zaclo ozyvat takove podivne selesteni.Modrobily kour z vyfuku.Tak jsem to otocil a dojel jsem jeste par set metru pred barak.Na volnobeh velky bily dym z vyfuku a strasny smrad, jakoby se neco palilo.
VAG neukazuje zadnou zavadu, takze bych rekl, ze takove ty problemy jako turbo (to mam navic nedavno vycisteny), cidla a elektronika bych asi vyloucil, to by asi bylo na VAGu videt (domnivam se).
Zkusil jsem otevrit vicko chladici kapaliny a byl tam dost velkej pretlak, hodne si to odfouklo (to ale nevim jestli je normalni, nebo jestli to ma s tim souvislost).

Mate jeste nekdo s timto podobnou zkusenost? Co to bude obnaset a jake jsou momentalni ceny tech dilu na vymenu? :?:
Uf, uz ted mam z toho koprivku co me ceka :roll: :roll:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od abeljozef »

Podla toho co pises to asi z kladkou suvis nema.

Vo vyrovnavacej nadrzke ked si vypustal pretlak nebol dym ? Nejaka voda sa nestratila ?

Olej sa nestraca ?

Uživatelský avatar
alikvosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: chomutov

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od alikvosa »

jestli bude malo vody nebo hodně oleje tak bych to vyděl na fouknutý těsnění pod hlavou
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od widle »

anebo hlavu samotnou
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od abeljozef »

Alebo ak bude malo oleja tak aj turbo kedze to aj nechcelo tahat :cry:

P.S: nech sa libino vyjadri a na zaklade toho ako sa to bude odvijat to prestahujem do druhej temy.

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od lubino »

Kluci diky za reakce, olej a voda bylo prvni co jsem kontroloval a ani voda ani olej neubyli. Na vicku od oleje nebyla ani emulze.Z nadrzky na vodu kour nesel.Prohlizel jsem motorovy prostor a ani tam jsem nic podezreleho nevidel.
EDIT: nejvic divny je mi ted divnej smrad, jakoby se neco palilo.

Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od Milhouse »

a turbo si píská nebo ne?
ja měl totiž podobnej problém a bylo to tím že mi praskla hadíčka co vedla k turbu....když jsem to přidržel u 3tis.otaček tak za mnou byl tak bílej kouř že nic nebylo vidět...a auto jelo jak kdybych za sebou táhnul traktor.....hadice se vyměnila a bylo po problému
Potkali se u Kolína

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, KLADKA: odešla napínací kladka, přepálil se řemen

Příspěvek od lubino »

Tak je to samozrejme pro me ta nejhorsi varianta - turbo v haji. Olej mi asi neubyl proto, ze jsem s tim jel opravdu jen kousek, taze to ani nebylo k poznani. Takze letos mam k vanocum pod stromecek turbo :mrgreen:

EDIT: jozifku, asi by bylo dobry tuhle moji debatu presunout nekam kde se diskutuje o turbu :wink: :wink: Diky.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“