INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od marcelralis »

Ahoj všem, jsem nováček v SAG a potřebuji poradit. Nefungují mi některé segmenty u stropních hodin. Lze to nějak opravit nebo je lepší celek vyměnit? Díky za odpovědi. MAR

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Stropní hodiny

Příspěvek od michall »

No teoreticky ano. Mezi displejem a tišťákem je takovel gumovej pásek, kterej trpí na nečistoty. Hodiny rozeber a OPATRNĚ očisti přechody isopropylem. Mohlo by se ti podařit to opravit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: Stropní hodiny

Příspěvek od marcelralis »

michall píše:No teoreticky ano. Mezi displejem a tišťákem je takovel gumovej pásek, kterej trpí na nečistoty. Hodiny rozeber a OPATRNĚ očisti přechody isopropylem. Mohlo by se ti podařit to opravit.
To mne ani nenapadlo, už jsem se viděl, jak držím páječku v ruce a potím se nad tišťákem.O víkendu vyzkouším a napíšu, jak to dopadlo. Díky!!!

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: Stropní hodiny

Příspěvek od marcelralis »

marcelralis píše:
michall píše:No teoreticky ano. Mezi displejem a tišťákem je takovel gumovej pásek, kterej trpí na nečistoty. Hodiny rozeber a OPATRNĚ očisti přechody isopropylem. Mohlo by se ti podařit to opravit.
To mne ani nenapadlo, už jsem se viděl, jak držím páječku v ruce a potím se nad tišťákem.O víkendu vyzkouším a napíšu, jak to dopadlo. Díky!!!

Tak jsem to rozebral a vyčistil a je to O.K. Trochu byl ale porod vyndat hodiny z tapecírunku, bál jsem se, abych ho nepoškodil. Ještě jednou dík, SUPER!

Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od 2P7 »

Tak jsem to zkusil taky a nic,je to pořád stejný,čištění nepomohlo.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od michall »

Čistil jsi ten spoj mezi gumou a tišťákem i spoj mezi gumou a sklem? Ten druhý je náchylnější na opatrnost, kontakty jsou na skle napařené. Jinak čištění není všemocné, pokud to nekontaktí, ještě je možné vyměnit ten gumový vodivý proužek, ale těžko se shání.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od hiero »

Ahojte! To 2P7 máš ten istý problém ako Ja. Odišiel Ti riadiaci IO hodín. Je to slabina týchto hodín, IO totiž priamo napája display a táto časť je dosť citlivá na preťaženie. Prejaví sa to nekorektným zobrazením, to je niektoré segmenty nezobrazujú. Mne sa do nich dostala vlhkosť pri tepovaní stropu a sú kaput. Sranda je, že nový IO stojí 1.6,-€, ale ho nikto z Číny nedováža do Európy. 8)

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od Fana »

Přesně to se mi kdysi stalo taky, když jsem si nechal vyčistit strop.
Ten gumový proužek jsem zkoušel čistit, jak se dalo, ale nepomohlo to. Tak jsem nakonec koupil nové hodiny, stály myslim cca 1300,-. Staré stále mám, takže kdyby měl někdo cestu do Číny a dovezl několik těchto čipů, tak bych si jeden vzal. :mrgreen:

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od marcelralis »

Tak jsem se neradoval moc dlouho, sice jsem vyčistil tu gumu (z obou stran), ale fungovalo to jen chvíli a opět ten samý problém. Rozebral jsem to potom asi 3x, ale už to nechodí. Jdou jen některé segmenty a už nevím, co s tím. I jsem přepájel celý "tišťák" mikropájkou, ale stále to samé. Ale přijde mi, že bude asi vadný displej, koukal jsem na něj pod silnou lupou a nějak se mi tam nezdály některé přívodní cesty. Ze všech výstupů na destičce plošných spojů něco lze naměřit, ale sehnat jen displej bude asi problém. Měl jsem i prasklou žárovičku podsvícení, nová stojí i s objímkou cca 20 Kč. Tuším, že je asi 1,2 W/12V. Tak teď jezdím bez hodin a až na ně někde narazím třeba na netu nebo vrakovišti, tak je tam pak cvaknu jiné.

Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od 2P7 »

čistil jsem to komplet všechno a je toho vidět na hodinach trošku víc,ale stejně to není ono.

Uživatelský avatar
2P7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.06.2009 20:48

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od 2P7 »

Tak jsem včera koupil od známýho jiný a je klid,měl poslední a co mi říkal tak o ně byl docela zájem.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od daber »

Ahoj všem.Tak sem koupil hodiny které mi fungovali asi 3 týdny.Přestali fungovat některé segmenty a po chvíly zkoušení jsem zjistil,že to je špatným displejem.Vzal sem si totiž druhý hodiny od sváry a laborovala měnil až z toho vyšel vítězně právě ten displej.A tudíž bych chtěl oslovit Fanu nebo některého klubáka,kterému se doma válí hodiny s rozbitým IO jestli bysme nemohli nějak domluvit???

pavel alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 11.11.2008 21:43
Bydliště: Pardubicko

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od pavel alhambra »

Zdravim klubaky,tenhle problrm sem resil pro kamarada taky mu nechodily nejaky segmenty-vadny lcd,reseni bylo koupit hodiny z vrakace cena se pohybuje mezi 400az500kc

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od fitzano »

To čištění to je něco.... na chatě mám náhradní, tak to zkusím a když budou ok, tak bídknu k prodeji. :)

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: INTERIÉR: Stropní hodiny - nefungují některé segmenty

Příspěvek od dvorky1 »

u mně stejný problém. nefunkční digi ve stropě. pokud je vyndám tak jdou, jakmile je zacvaknu do tapecu tak přestanou jít čísla. různě jsem to povoloval a utahoval i jsem sundal zadní kryt, ale někdy jdou hodku, někdy den podle toho jaka je asi teplota a jak se to tam uvnitř někde víc sevře nebo já nevím :-(. no až je někde seženu dám nový ale za rozumnou cenu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“