Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

1995 - 20..
Zamčeno
dave76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.08.2013 10:23
Bydliště: Bruntálsko

Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od dave76 »

Ahoj lidi,

poradí mi dobrá duše s výběrem motoru pro VW Sharan r.v.2003 (benzín) 2,8 (150kW), 2,0 (85kW) nebo 1,8T (110kW) ?
Jde mi hlavně o spolehlivost, spotřebu, servis...
Benzín volím, neboť plánovaný roční nájezde bude max. do 10tis.km.

Děkuji moc. :good:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od kubenec »

Jaky je cenovy rozdil v porizovaci cene auta z roku 2003 nafta - benzin? Protoze nafta je komfortnejsi, rozsirejensi a sporivejsi. V benzinu bych urcite nebral 2.0i z duvodu maleho kroutaku a potom velke spotreby. 1.8T muze byt dobra a taky draha a 2.8 je uz tahoun, ale taky si rekne o poradnou davku paliva cca 13lt/100km, proto asi tak nizka porizovaci cena. Je to muj nazor a myslim, ze nebudu sam. Kup vybavenou 1,9 TDi 85kW nebo 96kW a mas klid. Ja najezdim cca 12tkm rocne a mam prumer 7,6lt/100km po Praze a to u benzinu nebudes mit asi nikdy.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

dave76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.08.2013 10:23
Bydliště: Bruntálsko

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od dave76 »

Díky za odpověď.
Auta jsou r.v. 2003 a cena kolem 120tis.Kč.

Jde o to, že doposud jsem jezdil vždy v benzínu, takže s dieselem nemám žádné zkušenosti.
Popravdě řečeno, vzhledem k plánovanému nájezdu (10tis. Km) mně od dieselu všichni zrazují a to zejména kvůli vyšším nákladům na opravy (odcházejí prý vstřiky, turbo, čerpadlo...)
Tak jsem měl v plánu zakoupit benzín a pak do něj strčit případně plyn.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od kubenec »

To mas asi pravdu, ale ta cena pripadne investice do trysek, turba a cerpadla ktere motory PD vubec nemaji, je kompenzovana spotrebou a pohodovou jizdou z naftovym motorem. Taky jsem vlastnil Skodu120 a Fabii 1.2 HTP v benzinu, ale Sarik v nafte me mile prekvapil. Jeste si to rozmysli nez udelas ukvapeny zaver. Ted me doslo a co ta 1.8T ta snad turbo nema?!

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

dave76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.08.2013 10:23
Bydliště: Bruntálsko

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od dave76 »

Máš pravdu, ta 1,8T mi byla nabídnuta jako poslední možnost z benzínu a prej pořád menší zlo, než nafta...
Ach jo, mám to kolem sebe ale "mechaniky" rádce :bot:

Říkáš, že u motoru 1,9TDi s PD nehrozí výše zmíněné poruchy ? :ura1:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od vilik »

Porouchat se ti může kdykoli, cokoli, zvláště u ojetiny. A je úplně jedno, je-li to benzín, nebo nafta. Ty pověry o vyšších nákladech na naftu vymýšlí típci, co naftu nikdy neměli, nebo měli jednoduše smůlu, viz moje první věta. Měl jsem několik benzínových aut a auto s naftou jsem si nedovedl představit. První byl užitkový pickup, s kterým jsme se klidně vydali až do Neapole. Ještě dnes stojí vedle baráku a klidně po půl roce chytne na drc. Dnes máme čtvrtou naftu a nic jiného bych nechtěl. Spotřeba velmi příznivá, dopravilo nás to všude, kam jsme potřebovali a údržba - nijak se nevymyká benzínu.
Dobře rozvaž, jestli u tak těžkého auta jít do benzínu. Při jízdě na klobouka je spotřeba dá se říci v relaci s naftou, ale když se chceš trochu svést, máš tornádo v nádrži.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Pomožte, prosím, s výběrem motoru (benzín)

Příspěvek od michall »

V Sherlockovi je málo témat na výběr aut/motorů ??
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“