AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
skiclub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od skiclub »

Pozdravujem, po výmene budíkov (SHARAN 2006) zakódované rádio (DELTA). Samozrejme kód nemám, vždy po odpojení baterky sa to aktivovalo automaticky. Je nejaké riešenie okrem oficiálneho dílera? Ďakujem :)

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od jackal »

pokial sa jedna o original povodne radio z tvojho auta, tak po odpojeni baterie a znovupripojeni a nastartovani auta, si radio automaticky nacita udaje z riadiacej jednotky a odblokuje sa... vyskusane na viacerych SAG a funkcne
pokial mas radio z ineho auta a das ho do SAG, hoci aj original VW radio, potrebujes kod
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Marko Putera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2017 21:52

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od Marko Putera »

Zdravím.
Mám podobný problém s rádiom, len s rozdielom, že odo mňa to žiadny kód nepýta. Mám VW Passat 1.9 1997. Pred 2 týždňami som musel meniť batériu a odvtedy mi rádio vôbec nejde. Lenže neukazuje mi ani žiadne SAFE. Skúšal som už držať všetky tlačítka na rádiu však nejde ani svetielko. Keďže je to staré auto, telefonovať sa cez rádio nedá.
Ak máte niekto nejaký nápad, budem Vám veľmi vďačný.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od michall »

Asi by to chtělo se ptát v sekci Passat, ale i přesto - rádio se nějak projevuje? Svítí něco na displeji, tlačítka, když rozsvítíš světla, svítí? Pokud se nijak neprojevuje, spíš bych hledal chybu v zapojení, pojistkách.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marko Putera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2017 21:52

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od Marko Putera »

Rádio sa nijak neprejavuje. Tmavotmavý displej bez náznaku života. Ďakujem skúsim to tam.

slimakcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.09.2015 22:42

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od slimakcz »

Ahoj,
po odpojeni baterie u VW Sharan po me chce radio s navigaci MFD pin. Pin mam, ale je problem, ze jde koleckem tocit jen mezi 1-ok, kdyz jsem to parkrat zapnul/vypnul, tak se to zmenilo na 1-2, ale jine cisla nejdou vybrat.

Nemate nejaky napad co s tim?
VW Sharan 2.0 TDI 103kw, 2007

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od M@rty74 »

Zkontroluj zapojení, ale je taky možné, že je po smrti - čerpáno odsud: http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; zejména příspěvky nicku HanZ.
Soubor se zapojením, na který tam odkazují máš v příloze.
Přílohy
Zapojení MFD 1 v autě.pdf
(75.24 KiB) Staženo 211 x
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odbloko

Příspěvek od hiero »

peter64 píše:Zdravím klubáci.Aby sa vám nezablokovalo rádio,skúste tento postup odpájania a pripájania batérie:
ODPOJENIE:
-Pri zapnutom kľúčiku vypnúť všetky spotrebiče (rádio,vetrák)
-vypnúť kľúčik
-odpojiť mínusový pól batérie.
PRIPOJENIE:
-zapnúť kľúčik (do tej polohy,kde by svietili kontrolky)
-pripojiť mínusový pól batérie
-vypnúť kľúčik.

A to je všetko. Skúšal som to zo 5 krát pri vymieňaní ESP krúžkov,vždy rádio nabehlo,ani nevypísalo loading ani kód nechcel,okamžite nabehla frekvencia-predvolená stanica.Tento postup platí aj pri bezpečnosti práce s Airbagom-na to rádio som prišiel len náhodou.Možno to nie je pravidlo,ale u mňa to funguje.
Mám origo rádio BETA,samo že bez kódu,pred tým mindráky pri odpájania baterky,že pár dní nebudem počúvať rádio.
priznam sa bol som k tomuto postupu skepticky dnes vyskusane a radio zacalo hrat okamzite po zapnuti. po vymene akumulatoru radio pytalo kod ten som nemal a uz som sa videl v autorizaku nastastie vsetko ok....

alfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2017 21:24

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od alfino »

Ahoj jsem tu nováček,nedávno jsem pořídil Sharana a nyní nastal problém.Dnes s ním jela žena a zhaslo jí rádio.Postupným zjišťováním jsem přišel na to,že mi nejde spínané plus k rádiu.Hledal jsem v pojistkách a našel pojistku 31 prasklou,vyměním,zapnu a ihned odešla.Nevíte co na tom vše je a kde mám cca hledat zkrat?Pojistka měla 20A.Dík za rady.
Volkswagen Sharan 1.9Tdi 85kW 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od michall »

Odpoj rádio a zkus otočit klíčkem. Drží? Zkus sehnat jiné rádio, které se dá připojit do auta, a zkus zapnout. Drží?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

alfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2017 21:24

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od alfino »

Právě,že shoří i při vyndaném rádiu.
Volkswagen Sharan 1.9Tdi 85kW 2002

alfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.12.2017 21:24

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od alfino »

Tak vyřešeno. Vyhazovala to jednotka na handsfree co je pod řidičovou sedačkou. Dostala se mi tam nějakou záhadou voda, tak jedmotka byla částečně ve vodě. Odpojil jsem jí a pohoda.
Edit:Tak už jsem i zjistil jak se tam dostala ta voda.Byla rozpojená hadička na zadní ostřikovač v prahu u řidiče,takže kapalina pěkně vytekla k řidičovi a poté do kastlíku a tam to zkratovalo.Třeba to někomu pomůže.
Volkswagen Sharan 1.9Tdi 85kW 2002

kzanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.02.2015 16:39

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od kzanek »

zdarec neví někdo jestli se da sehnat program na odkodování radia seat scala SEZ1Z4A0611560
Seat Alhambra 1.9 TDI 85kw AUY rv 2001

miriyak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.02.2019 16:10

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od miriyak »

Zdravím.Prosím Vás,měl jsem auto na opravu park.senzorů a odpojili mi baterii.Radio chce pin,který neznám :(
Koupeno od druhého majitele a první byl z Německa.Servisní knížku nemám a ani pin.Zkoušel jsem odpojit baterii s otočeným klíčkem a taky se nechytlo :( asi není originál i když tak působí.Neví někdo kde sehnat kód bez servisu a vyplacení 500,- za pár minut???
Radio jsem vytáhnul a ani na zadní straně kód není.

Jedná se o :
Blaupunkt GMBH
7 612 001 021
BNO 881
Made in Germany

VW Radio Navigation
3B0 035 191 D
VWZ1Z7C3191212

fb_dan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.04.2020 09:07

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od fb_dan »

ahoj mam ten stejný problém odpojil bateriji a dal novou a rádio nic jen chce pin a ten nikde ani auto si ho nepamatuje dle návodu pomůže někdo .
SKZAZ6M4365304

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“