SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
hroch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od hroch »

POMOC::: propadává se mi spojkovej pedál...lamela nová,vypínací ložisko taky..asi váleček pod pedálem..dělal jste to někdy někdo??? není ani vidět kde je..někde za Phersonem..tak kudy na něj..horem nebo dolem?? díky

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

koukni na tohle...
Přílohy
36fc7db31a5447af50318e012de9f863.png
36fc7db31a5447af50318e012de9f863.png (41.41 KiB) Zobrazeno 19534 x

Uživatelský avatar
hroch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od hroch »

no nejsem z toho moc chytrej ale moooooc díky..zejtra na to jdu..bude to asi fajnová práce.. 8O

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

váleček je pod palubkou u pedálů...je tam špatnej přístup,ale horší je dostat se na trubku k vypínacímu ložisku..to je z prosstoru motoru...dej si bacha až ho budeš vytahovat z příčky abys nezlomil trubičku k nádobce s kapalinou....je to ta hadička směrem nahoru...přístup jak k penězům... :?
Přílohy
KIF_4860.jpg
KIF_4860.jpg (57.14 KiB) Zobrazeno 19529 x

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

ještě než se do toho pustíš,tak zkus tu spojku pořádně odvzdušnit...

Uživatelský avatar
medík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.10.2007 00:56

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od medík »

Zdravím,mám taky problém s propadajícím se spojkovým pedálem,poradí mi někdo?děkujimedík
medík

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od widle »

můžeš mít špatné těsnění ve spojce mezi hadičkama, která je kousek od převodovky...trubka od spojkového válečku spojená s hadicí...tam to občas nasává falešný vzduch..
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
medík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 09.10.2007 00:56

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od medík »

No,tak tam je taky skvělý přístup,ale kouknu na to ,díky moc.
medík

Uživatelský avatar
PTchuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 18.10.2007 18:59

Spojkový pedál

Příspěvek od PTchuck »

Ahojte kluci,
prosím vás mám problémek, nevím čím to je jestli třeba nechybí kapalina a nebo není něco vpořádku se spínáním spojky, jelikož už se mi stalo že mi zůstal viset spojkový pedál a musel jsem tzv. našlapat, aby se zase chytnul, no a dneškem počínaje jelikož bylo -9 ráno na teploměru, už jsem nezařadil vůbec povedlo se mi to až když jsem vypnul motor zařadil bez provozu a teprve pak nastartoval s tím že spojka zapínala hned u podlahy a na vypnutí cca 1cm -2cm od podlahy no děs.Nemáte s tím nějaké zkušenosti co by toto mohlo způsobit?
Uvítám jakoukoli radu, děkuji.
VW T4 2.4D Multivan
VW Golf IV 1.4 16V
Ford Galaxy 1.9 TDi 66kW chip 88kW

Uživatelský avatar
PTchuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 18.10.2007 18:59

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od PTchuck »

Moc díky závodníku mrknu na to, kéž by to bylo jenom tím zavzdušněním :(
VW T4 2.4D Multivan
VW Golf IV 1.4 16V
Ford Galaxy 1.9 TDi 66kW chip 88kW

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od widle »

PTchuck píše:Moc díky závodníku mrknu na to, kéž by to bylo jenom tím zavzdušněním :(
tam většinou bývá problém u převodovky, je tam spojka hadice-trubka tuším a mezi je těsnění...to bývá špatné....není to žádná hrůza vyměnit..
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
PTchuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 18.10.2007 18:59

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od PTchuck »

Tak kluci odvzdušnil jsem to a vypadá to, že by to mohlo zase fungovat, uvidíme jak to dopadne ráno když pojedu za mrazu do práce jen aby to bylo ok.Moc díky, kdyby to bylo na pytel tak mrknu na to těsnění.
VW T4 2.4D Multivan
VW Golf IV 1.4 16V
Ford Galaxy 1.9 TDi 66kW chip 88kW

Ludva Sharan 06
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 27.02.2009 20:58
Bydliště: Plzeň

SPOJKA po ubrání plynu se propadá pedál

Příspěvek od Ludva Sharan 06 »

Mám na Šarikovi 6-ti kvalt pro mne celkem záhadnou závadu. Po ubrání plynu se mi lehce tako o 2-3 cm propadá spojkový pedál po přidání zase vyskočí zpět. Vše při zařazené jakékoliv rychlosti. Občas nejde taky vyřadit zpátečka a spojka špatně vystavuje na zpátečku. Vyměnil jsem spojkovou sadu komplet i dvouhmot . setrvák. Z převodovky se ozývá při rozjezdu hučení. to bych pochopil převody v háji , ale jakou to může mít spojitost se spojkou nechápu. poradí někdo?
Čím víc se s hovnem sereš tím víc smrdí !!

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA po ubrání plynu se propadá pedál

Příspěvek od Auto1 »

Ludva Sharan 06 píše:Po ubrání plynu se mi lehce tako o 2-3 cm propadá spojkový pedál po přidání zase vyskočí zpět. Vše při zařazené jakékoliv rychlosti. Občas nejde taky vyřadit zpátečka a spojka špatně vystavuje na zpátečku.
Zkus komplet vyměnit brzdovku,dej DOT 4 nebo 5 a důkladně odvzdušnit a provést seřízení lanovodů,také výměnit olej v převodovce,použít pouze originál náplň,potřebuješ 3ks litrových balení,kus stojí cca 650kč přibližně 0.3-0,7L ti zbyde.
Ludva Sharan 06 píše:Vyměnil jsem spojkovou sadu komplet i dvouhmot . setrvák. Z převodovky se ozývá při rozjezdu hučení. to bych pochopil převody v háji , ale jakou to může mít spojitost se spojkou nechápu. poradí někdo?
Také to nemusí mít spojitost žádnou,těžko radit z přečteného textu,a nejspíš se jedná o dvě závady,ta první je uvedena nahoře,druhá může být v převodovce.
Může to být diferákem,ideální je pod autem kola do vzduchu zjistit vůle v diferáku,nějaké tam budou,ale vůle v ose otáčení by neměla být větší než řekněme cca 1cm a totéž vůle horizontálně v ose hřídele max 0.5cm na obou stranách.

Pokud se diferák tváří dobře a ani za jízdy nehučí,vypadá to na ložiska,pak u VW můžeš nechat celou převodovku zrepasovat,oni vymění komplet ložiska a cena okolo cca 10.000kč s prací.Kdyby Tě někde odmítli obrať se jinam,dělají to,jen né všude.

Ovšem druhou převodovku seženeš za podobnou cenu a co je lepší tah je loterie.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LOVEor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2013 11:09

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od LOVEor »

widle píše:
PTchuck píše:Moc díky závodníku mrknu na to, kéž by to bylo jenom tím zavzdušněním :(
tam většinou bývá problém u převodovky, je tam spojka hadice-trubka tuším a mezi je těsnění...to bývá špatné....není to žádná hrůza vyměnit..

A neví někdo jaké to těsnění tam je?Je to klasický "o" kroužek?a rozměr ? :?:
SEAT Alhambra I 1997 1.9 Tdi 66kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“