SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

xcidx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 01.03.2008 23:49
Bydliště: okr.Melnik

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od xcidx »

Kluci pomozte nekdo dnes mi mezi spojkovym valeckem u prevodovky a mezi tou bilou hadickou co se strka do valecku po seslapnuti spojky strika brzdovka.Spojkovy valecek je asi 3mesice stary.Co tam je za tesneni a jak se to vymenuje a jak to pak musim ovzdusnit?Mam si davat na neco pozor?Dekuji za radu

jarrek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.02.2008 18:08

Re: SPOJKA po ubrání plynu se propadá pedál

Příspěvek od jarrek »

Ludva Sharan 06 píše:Mám na Šarikovi 6-ti kvalt pro mne celkem záhadnou závadu. Po ubrání plynu se mi lehce tako o 2-3 cm propadá spojkový pedál po přidání zase vyskočí zpět. Vše při zařazené jakékoliv rychlosti. Občas nejde taky vyřadit zpátečka a spojka špatně vystavuje na zpátečku. Vyměnil jsem spojkovou sadu komplet i dvouhmot . setrvák. Z převodovky se ozývá při rozjezdu hučení. to bych pochopil převody v háji , ale jakou to může mít spojitost se spojkou nechápu. poradí někdo?
Mám stejný problém,Sharan 1.9.tdi 2005 4motion,jen mi to nehučí,ale jinak podobné příznaky a spojková sada taky vyměněná,neví někdo so s tím?

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od Korda »

Oživím toto téma :-) Po výměně spojkového válečku pod pedálem se mě po 3 měsících občas když podržím nohu na spojce přestane vypínat spojka že auto stále jede.Vypnu motor a šlápnu znova a můžu ihned odjet.Kapalina nikde z nádobky nechybí..Máte někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od kubenec »

Co treba vzduch v systemu? Je to dobre odvzdusnene.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od smolda »

Spíš to vypadá na netěsný váleček.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od Korda »

No je to sci fi .Ted byl týden klid a už zase to včera blblo.Doufám že to nebude ten váleček u převodovky .To prý musí převodovka ven a u 4 motion to je prý pěkna drbačka ...

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od matko001 »

Uz ked to robis pri predokolke to je prvy krat zazitok. ;-) dalsi krat uz budem mudrejsi - lepsie povedane uz to snad robit nebudem
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

cucina65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.04.2011 16:09
Bydliště: Liberec

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od cucina65 »

Přátelé, mám Ford Galaxy II (WGR), r.v. 2003, 1.9 TDi / 85 kW (AYU) a potřebuji odvzdušnit spojku. Našel jsem kvanta návodů a postupů, včetně té v knize Jak na to. Problém je, že pro svůj model auta nemohu najít odvzdušňovací ventil ... v knížce je obrázek z jiného motoru a na webu už 3 dny hledám jak pako.
Procházel jsem toto forum opravdu detailně, ale opověď jsem nenašel.
Uvítám jakýkoli tip (možná jsem slepej), kdyby byla fotka s šipkou/kroužkem/prstem/čímkoli, bylo by to super.

Díky moc.
Ford Galaxy III r.v. 2012, 2.0 TDCi / 120 kW (TXWA)

cucina65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.04.2011 16:09
Bydliště: Liberec

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od cucina65 »

Nalezeno, vyřešeno
Ford Galaxy III r.v. 2012, 2.0 TDCi / 120 kW (TXWA)

Petr4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2012 12:18

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od Petr4321 »

cucina65 píše:Nalezeno, vyřešeno
Super poznatek "nalezeno vyřešeno" :?:

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: SPOJKA po ubrání plynu se propadá pedál

Příspěvek od prikryl »

jarrek píše:
Ludva Sharan 06 píše:Mám na Šarikovi 6-ti kvalt pro mne celkem záhadnou závadu. Po ubrání plynu se mi lehce tako o 2-3 cm propadá spojkový pedál po přidání zase vyskočí zpět. Vše při zařazené jakékoliv rychlosti. Občas nejde taky vyřadit zpátečka a spojka špatně vystavuje na zpátečku. Vyměnil jsem spojkovou sadu komplet i dvouhmot . setrvák. Z převodovky se ozývá při rozjezdu hučení. to bych pochopil převody v háji , ale jakou to může mít spojitost se spojkou nechápu. poradí někdo?
Mám stejný problém,Sharan 1.9.tdi 2005 4motion,jen mi to nehučí,ale jinak podobné příznaky a spojková sada taky vyměněná,neví někdo so s tím?
Kluci, já taky s 4M a podobné chování, zejména při chladném počasí při uvonění plynu se spojkový pedál posune o cca 2 cm dolu, při záběru vyskočí zpět. Není to vždy, ale když to dělá, tak je to časté. Nejsem si jist, zda v tu chvíli, kdy pedál drží níže, není posunut i záběr spojky o něco níže k podlaze. NAvíc již od výměny při přechodu spojky do záběru na 3-5 kvalt v režimu, kdy v tu chvíli brzdím motorem, se ozve takové zakvílení/zabzučení.
S vypínmáním spojky nebo řazením problém vůbec není, už s tím jezdím takto rok, v létě to nedělá.

Jsem rok a půl po výměně komplet spojky včetně do té doby hučící/drnčící dvouhmmoty (mám dojem že LUK).

Prosím o pomoc, v servisu kroutí hlavou, že to může být čímkoliv...viděl jsem i příspěvky o problémech s axiálními ložisky uložením hřídele motoru a totéž u převodovky :158:

Prosím, řešil někdo tohle a úspěšně vyřešil?

Uživatelský avatar
Yarin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.05.2015 14:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od Yarin »

Zdravím. CHtěl bych Vás poprosit o pomoc - případnou radu. Už jsem v tom za dost peněz a výsledek žádný. Z ničeho nic se mi začal nepravidelně propadat spojkový pedál. Vyměnil jsem spojkový válec. Místo umělohmotného asi originál jsem dal Bosch litina. Nepomohlo to. Tak vzhledem k tomu, že mě to již pomalu čekalo jsem vyměnil i komplet celou spojkovou sadu SACHS včetně ložiska. Nepomohlo. Jen se nepropadá už úplně na podlahu, ale jen do cca půlky a pak jde ještě jednou přeřadit. Opakované řazení již není možné a musím špičkou vrátit pedál nahoru. PAk zas třeba 20 x jde úplně dobře. Dnes jsem vyměnil i celé to téčko ( ovzdušňovák ) a stále bohužel nic. Zajímavé je, že pokud se má propadnout, tak na něj stačí jen lehce položit nohu a on propadne do té poloviny, tedy něco ( ne tlak nohy ) musí překonat sílu pružiny u pedálu, která tam je. Nevíte někdo co s tím, už jsem fakt zoufalý .. Ještě snad jedniné, na trubičce která jde do spojkového válce je nakreslený jakýsi o kroužek. Mohlo by to být tím. Zase si říkám, že by to přeci někde muselo téct, nebo minimálně sáknout, ale hladina kapaliny je pořád stejná. Ten o kroužek stojí cca 550 co jsem se ptal, o proti tomu, co jsem do toho dal je to pakatel, ale přeci jen si nejsem jistý zda-li to může vůbec být tím. Ale jinak tam pak krom té trubky tam je snad už vše nové ... Díky moc za jakékoli nasměrování.
VW Sharan 1.9 TDI, 85 kw, 2002.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od lubos1947 »

mám dojem že něco podobného jednou někdo měl, nevím už na jakém autě už je to dýl. Nakonec byla příčina že pedál neměl žádnou vůli. Ale nejsem si 100procentně jistej zdali to bylo přesně co popisuješ.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od M@rty74 »

Brzdovku máš jak starou ? Spojku jsi po všech opravách odvzdušnil podle návodu ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Yarin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.05.2015 14:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: SPOJKA, PEDÁL: spojkový pedál, propadá se, kudy k němu?

Příspěvek od Yarin »

Brzdovka nová a ovzdusnovalo se i masinou...
VW Sharan 1.9 TDI, 85 kw, 2002.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“