MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Jak píše radkin.Ničeho se neboj.Já jsem v čipu 3 roky a bez problemu.
Snad akorát aby to byli profíci kteří už maj nějaký čip za sebou.

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

Snad je v pohode..dela VAGi a vse co je s tim spojene..kabely a programi, tak verim , ze jo. Cenu mi rekl do 4000kč což by bylo pekné
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

Lukaso píše:radkin

dekuji ti za radu :D ten muj bobek byl stocenej na 116000 ale na rozvodech jsem nasel 200000...takze v sobe ted muze mit 300000km :cry:
Jo a jenom si to chipnul...nic s turbem a strikami? A kolik tam tak mas?
Ahoj je to jen čipnutý - turbo a trysky originál - No a kolik tam mám?? Ty ladiči tvrdí že teď je tam cca 130k ale já na ty čísla moc nedávám (může být míň ale i víc) to by chtělo zkusit na brzdu a bylo by jasno,ale mě jde o to jak to jede a ne o to číslo... :) Jede to pěkně a poznáš to hned - POZOR na tvrzení že se to pozná až za nějaký čas to už jsem taky někde slyšel :) . Jdi tdo toho a pak nám dej vědět.

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

TO:Lukaso
Za 4000 kč?To je super.To já platil před 3 roky 11 000 kč.A to podotýkám že oficiální cena byla 21 900.Docela darda co?

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

powerbox

Příspěvek od samuel »

Máte někdo nějaké zkušenosti s powerboxy?

http://obd.ec.cz/PowerBox/" target="_blank

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tenhle powerbox je na motory PD na klasiku je složitější ale dá se udělat do 500Kč,oproti čipu to jenom přidává naftu ,takže to akorát hulí na úkor zvíšení výkonu a asi bych do toho nešel ,i když s tím jezdí spousta lidiček

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

powerbox

Příspěvek od samuel »

dík za názor, jsou powerboxy, které řeší víc, než jen přidávání nafty? viděl jsem na netu nějak za 3500. Teď tu firmu nemůžu za nic na světě najít. Dík za další rady.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox

Příspěvek od patper »

samuel píše:dík za názor, jsou powerboxy, které řeší víc, než jen přidávání nafty? viděl jsem na netu nějak za 3500. Teď tu firmu nemůžu za nic na světě najít. Dík za další rady.
Nazdar,ja mam neco bodobneho uz treti rok a v pohode ... :wink: Nic nekouri a znat to je :P

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

To jo na PD to funguje tam stačí naletovat jenom správnej odpor a podle toho to přidává naftua a oblbuje počítač a říkámu že motor je studenej a potřebuje více nafty taky to více žere oproti pořádnýmu načipování

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

Ahoj vsicí...tam sem sehnal na zkousku chip ktery byl v Octavce jedna se o PowerBox...mam to pujceny..tak jsem zvedavej jak to bude jezdit. Prvni dojem :?: je to o poznani zivejsí. O víkendu pojedu domu tak jsi to vyzkousím na 180km a na zkousku to odpojim jestli ten pokles vykonu nejak bude znatelny.
A ted nevím jestli jit do prepajení ridicí jednotky nebo do tohoto :idea:
Co vy na to :?:
Jinak predem dekuji za vase nazory na tento chip
Přílohy
P1030054.JPG
P1030054.JPG (51.93 KiB) Zobrazeno 2795 x
Naposledy upravil(a) Lukaso dne 18.04.2007 22:04, celkem upraveno 1 x.
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
Bobik12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Bobik12 »

Lukaso píše:Ahoj vsicí...tam sem sehnal na zkousku chip ktery byl v Octavce jedna se o PowerBox...mam to pujceny..tak jsem zvedavej jak to bude jezdit. Prvni dojem :?: je to o poznani zivejsí, az zacne brat turbo jde to znat. O víkendu pojedu domu tak jsi to vyzkousím na 180km a na zkousku to odpojim jestli ten pokles vykonu nejak bude znatelny.
A ted nevím jestli jit do prepajení ridicí jednotky nebo do tohoto :idea:
Co vy na to :?:
Jinak predem dekuji za vase nazory na tento chip
Mám Šárinu ten samý motor a rok (81kW rv 97) a měl jsem tam od původního majitele taky powerbox. Jelo to sice znatelně líp, ale když jsi na to šlápnul, tak nebylo pro kouř vidět a bere to cca o litr víc - měřeno růčo, počítač se spotřebou totiž pak dost kecá. Mám ho někde v garáži, kdyby jsi měl cestu okolo, klidně Ti ho nechám (třeba za flašu slivovice :roll: ), ať si to taky vyzkoušíš. Já osobně ale přemýšlím o chipovi :wink: .

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

Bobik12

Zdravim te. Kdyz jsem na to slapnul..pekne se za mnou kourilo 8O Nabízi mi ho za 5000kč.
Že by me to nejak nadchlo, bych nerekl 8)
Díky za info a lakavou nabídku 8) :wink:
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
zajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od zajo »

ma niekto skusenosti s 66kW motorom 1Z

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g2tdi »

TO ZAJO:
Jo já, přečti si moje příspěvky na druhé stránce tohoto tématu
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

Lukaso píše:Ahoj vsicí...tam sem sehnal na zkousku chip ktery byl v Octavce jedna se o PowerBox...mam to pujceny..tak jsem zvedavej jak to bude jezdit. Prvni dojem :?: je to o poznani zivejsí. O víkendu pojedu domu tak jsi to vyzkousím na 180km a na zkousku to odpojim jestli ten pokles vykonu nejak bude znatelny.
A ted nevím jestli jit do prepajení ridicí jednotky nebo do tohoto :idea:
Co vy na to :?:
Jinak predem dekuji za vase nazory na tento chip
jedině čip nebo trysky :) tohle bych tam asi nedával - s čipem rozdíl 100% poznáš ...
Napíšu ti postup jak to čipovali mě (passata tdi 66kW)
1. Napojil počitač do mého auta a jeli jsme auto projet
2. za jídy v různých režimech vyzkoušel kolik dává turbo a jak funguje váha vzduchu
3. vyzkoušel na určitým úseku zrychlení na pětku do mírného kopce při plném plynu (bylo to 38sec)
4.vymontoval jednotku a naletoval čip
5.jel znovu semnou projet auto a na stejném úseku změřil opět zrychlení při plném plynu (bylo to 20sec!!!!)
6.zaplatil jsem a jel dom :D
7. nekecám - ahoj tak hodně štěstí

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“