MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Bandog »

já nevím, proč se všichni bojí toho "opotřebení"? o jakém opotřebení to všichni mluvíte? Konzultoval jsem pár věcí ohledně chipování s profíkama a pokud se jedná o motory s nižšími kW tak tam k žádnému opotřebení a zlikvidování nemůže být ani řeč! Z jednoho prostého důvodu: automobily už z výrobního pásu sjíždějí s naprogramovanou řídící jednotkou jen na 60-70% výkonu. To je kvůli emisním limitům (a nevím ještě kvůli čemu jinému) i v jiných státech. V podstatě a zjednodušeně řečeno: mezi 66kW a 81kW je rozdíl (až na pár drobností) pouze v programu řídící jednotky (prosím nekamenujte mě za to, jen se snažím podat pár informací méně zasvěceným).

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Bandog »

jen ještě dodám, že jsem nedávno četl srovnávací test, kde vzali dvě stejná seriová auta z výroby (myslím, že to byli oktávky), jednu nechali seriovou a druhou načipovali. S oběma jezdili současně, stejný počet kilometrů za stejných podmínek a ve finále životnost motorů úplně stejná akorát ta načipovaná ušetřila spoustu peněz za pohonné hmoty.................co k tomu dodat?

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od romandub »

co takhle se zeptat těch co to dělají :wink: http://www.diesel-technik.cz/chiptuning-kontakty/
Dub

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od CiFO »

bandog : koupit oktávku 8O :lol:
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Bandog »

cifo: nebo i tak...... :drv: :cowb:

Uživatelský avatar
HANZTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 17.09.2008 21:50
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od HANZTD »

NAPROSTO SOUHLASIM S ,,BANDOGEM,, MOTORY SOU PODDIMENZOVANÝ,,A 66KW TUPLEM :: JE TO TO SAMÍ JAKO 81KW(JINEJ SOFTWARE,VSTŘIKY,A DO 99rv I TURBA) PŘÍKLAD NA MOJÍ OKTÁVCE:MAM OKTU rv 97 66KW KOD AGR TO NEJMÍN CO KDY VYROBYLI VŠUDE SE PÍŠE JAK TO DE VYHNAT NA 160HP A TAM JE KONEČNÁ PAČ PAK TO PREJ ZKOLABUJE :lol: TOMU SE MUIM SMAT A NÉ JEN JÁ ALE I SPOUSTA ZASVĚCENEJCH,,JAK ŠEL ČAS TAK SEM Z TOHODLE STÁLE ORIGO AGR MOTORU VYMÁČKNUL RUZNEJMA UPRAVAMA JAK SOFTWERU TAK HLAVNĚ MECHANICKEJMA ZÁMĚNAMA SOUVYSEJÍCICH DÍLÚ(TURBO,VSTŘIKY,IC,ČERPADLO,SVODY,SÁNÍ,VEJFUK ATD..) 221KONÍ A 444NM http://www.turbodevils.cz/clenove/hanz.php ,A STÁLE JE TAM REZERVA :!: NETVRDIM ŽE TAHLE UPRAVU VYDRŽÍ MOTOR NEKONEČNĚ ALE JAKO PŘÍKLAD TO DOSTAČUJE :mrgreen: TAKŽE NAKÁ ROZUMNA UPRAVA ŘJ U 66KW POTAŽMO U VŠECH NAFTOVEJCH MOTORÚ NENI NIČEMU NEBEZPEČNÁPOKUD JÍ OVŠEM DĚLÁ OSOBA ZASVĚCENÁA ANO SPOTŘEBA SE TÍM OPRAVDU STLAČÍ DOLU,,TOLIKO MUJ VERDIKT :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) HANZTD dne 29.11.2008 19:50, celkem upraveno 1 x.
O I 1,9 TDI 66KW AGR SEDAN 4x4 290 HP 510 NM
T5 1,9 TDI 77KW AXB L0ONG 2x4 172 HP 387 NM

775246809 hanzoctavia@seznam.cz
http://www.tdi-tuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Bandog »

ach jak božská slova to vidí moje oči............... :D :D :D :D :D :D
konečně někdo kdo o tom něco ví a zastane se mě............. díky, díky, díky

jak píšeš výše, hrozně moc záleží na tom, jak se o auto staráš, co mu přidáš a nebo naopak ubereš, aby se mu lépe dýchalo, lépe přidávalo palivo atd...............

Cermík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2008 17:15

Sharánek

Příspěvek od Cermík »

Zdravím. Od St mám Sharana, je to SUPER.r2001, 1.9 TDi-PD 66kW.Co říkáte čipování na 81kW? Kombi je už na nic. Těším se na Vaše srazy. Kdy se něco chystá? Jsem z východních čech-HK, Dobruška. Potřebuji hltat info a moudra...Děkuji jirka.cerman@seznam.cz

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharánek

Příspěvek od BORASK1 »

Cermík píše:Zdravím. Od St mám Sharana, je to SUPER.r2001, 1.9 TDi-PD 66kW.Co říkáte čipování na 81kW? Kombi je už na nic. Těším se na Vaše srazy. Kdy se něco chystá? Jsem z východních čech-HK, Dobruška. Potřebuji hltat info a moudra...Děkuji jirka.cerman@seznam.cz
66KW je PD cko? Ja ze iba rotacka.Ak je to rotacka tak na 88 Kw no problem.

Cermík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2008 17:15

Re: Sharánek

Příspěvek od Cermík »

Děkuji za info chlapi, snad se polepším. :lol: Budu používat Sherloka. 1.9TDi-PD je od r.1999 první nejslabší PD-čko.. ale s čipem mi to bude stačit. Jen mám strach, aby to motoru neublížilo.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Sharánek

Příspěvek od golfgti16vv »

toto PD čko se už necha čipovat tento motor už ma dobry spodek 66 kw je na tohle auto opravdu malo ja mam 81 kw s čipem a už se mi zda ,že to moc nejede

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sharánek

Příspěvek od Marek77 »

Pozor - motor ANU 66kW je sice motor robustní, ale nemá takový spodek jako motory vyšších výkonů. Například písty jsou "horší" (nemají tlakový olejový chladicí kanálek) a klika je rovněž jiná, také ojnice (menší pístní čep). Nicméně lehké zvýšení výkonu tento motor suverénně snese.

Jediná nepříjemnost je v turbu - jedná se o Bypassové turbo ovládané přetlakem, které je dost malé (podobně jako u motoru 1Z v SAGu 1.generace). Chip musí být opravdu od odborníků a dobře odladěn, protože se u těchto motorů dost často stává, že díky pomalejší reakci na regulaci turba motor padá do nouzového režimu.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Petr74 »

Včera jsem nechal provést opravu ŘJ (závada 65535), opravu čidla atmosferického tlaku (prasklá hadička v ŘJ) a při té příležitosti to ještě dostalo chip. Prý to je jen o jeden stupeň na cca 110 HP.

První dojmy jsou velice dobré, auto jede úplně jinak - perfektně. Krásně plynule za plynem a je znát i nárůst pružnosti (točivý moment je také jinde). Cena odpovídající, tak jsem spokojený.

Až to budu mít trochu víc vyzkoušené, tak něco dopíšu.
Naposledy upravil(a) Petr74 dne 14.08.2009 17:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

john
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.08.2009 11:07

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od john »

AHOJ KOUPIL JSEM SHARANA II 2005 ALE JEN tdi 66KW KDYŽ PŘEČIPUJI MUSIM JESTĚ NĚCO VYMĚNIT (VSTŘIKY,..) NEBO TO JE VPOHODĚ ?? DÍKY

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: MOTOR, CHIP: je možné načipovať motor TDi 66 kw?

Příspěvek od Petr74 »

Na tohle téma je toho napsána spousta.

Obecně platí, že by to měl dělat někdo, kdo tomu rozumí. Čip i vstřiky samy o sobě zvednou výkon. Pokud přemýšlíš o obojím, tak bych začal vstřikama, ale i dobře udělaný čip sám o sobě je super.
Podívej se také na forum http://dieselpower.cz/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“