MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jozefandil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.06.2011 21:28
Bydliště: Makarenkova 50/A,08006 Ľubotice

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od jozefandil »

Mám Sharana r.98,81kW kúpený cez autobazár. Kedže si ešte zvykám na auto,chcel by som sa opýtať,čo to môže byť, keď štartujem za studena, dlhšie pretáča a niekedy chytí až na 2.alebo3.krát. Nahriaty motor chytá dobre. Nemôže to by baterkou i keď bola menená v roku 2009?
jozef andil

Sharan 1,9TDi,PD 81kW

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Skyppy »

Pokud Ti to blbě startuje při studeném motoru, tak zkontroluj žhavící svíčky a palivový systém. Mohla by Ti padat nafta a pak jsou takovéhle problémy. Ještě vyměnit palivový filtr.

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od octan »

Nevíte náhodou někdo o někom na Zlínsku, kdo by uměl přehrát ten software a kolik to asi tak stojí? Poslední dobou se mi zase začíná prodlužovat doba točení teplých startů.

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od octan »

Tak z mé strany tohle téma uzavírám. Po přehrátí softwaru startuje při jakékoliv teplotě do vteřiny. Kdybych tohle udělal zrovna, nemusel jsem se dva roky trápit, hledat, bádat a rvát si vlasy při startování. Poslední dobou už to točilo teplé tak dlouho, že jsem raději motor nevypínal, ani když jsem čekal na drahou polovičku před supermarketem, než si nakoupí. A cena?... tak tu si raději nechám pro sebe, aby se tu nevyrojilo spousta chytráků, co by mi to určitě udělali za polovinu. Pokud by však někdo měl zájem o kontakt na člověka ze Zlína který to dělá, přes SZ není problém zdělit cenu a kontakt. Ale musí počítat s tím, že to trvá čtyři dny a rozhodně to není levná sranda.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od BrendlJiri »

Kdyz nam to nechces rict taknerikej aleurco by nas to zajimaloa nevim proc 4dny jeto soft kterej se da prehrat max za 1HOD_
Sharan tdi afn 81kw

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od octan »

BrendlJiri píše:Kdyz nam to nechces rict taknerikej aleurco by nas to zajimaloa nevim proc 4dny jeto soft kterej se da prehrat max za 1HOD_
Přehrát soft trvá hodinu, tak proč to trvalo 4 dny? Protože musel někdo vymontovat počítač z auta, odletovat z něj 2 paměťové jednotky, obědnat nové, ty tam naletovat a pak na ně nahrát soft. Až je to hotové, tak ještě musí namontovat zpět počítač a budíky. Proto jářku 4 dny. Ale jsou ve Zlíně borci co to dělají i za hodinu.... jen teda hubou.... jak má přijít na věc, tak raději neberou telefony.... viz tuning z Tečovic, autotuning ze Slavičína a podobně (s tím jsem si měsíc mailoval a kdybych tu ty maily překopíroval, tak se všichni počůráte smíchy... před jménem ing, ale nenechal bych si od něj ani vyměnit pichlé kolo).

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Brady7 »

občas řeším toto i poštou. Zákazník pošle jednotku poštou a druhý den mu ji pošlu zpět. Toto dělám pouze když je z dálky. Jinak otázka jednoho dne.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od motorpower »

V Praze hodina a 3000,- u pájené jednotky....při úpravě sw samozřejmost :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od octan »

motorpower píše:V Praze hodina a 3000,- u pájené jednotky....při úpravě sw samozřejmost :)
No jo.... v Praze je blaze... když připočítám cestu ze Zlína a zpět + známku a promrhaný den, tak jsem na tom, co jsem zaplatil ve Zlíně.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od motorpower »

Šíkovných lidí je všude dost, já to psal jen jako nabídku, že okolo Prahy no problem. Nevím jak kvalitně ti dotyčný napájel, ale hlavně , že funguje ke spokojenosti. Spíš se divím, že tyto paměti nemá firma která se tím zabývá na skladě. :?:
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

deeltronick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2011 14:06

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od deeltronick »

chtel sem se zeptat,kdyz si necham jen nacipovat jednotku,odstranim tim dlouhy starty za tepla?nebo musim nahrat cely software?
fordswagen shalaxy 1.9 TDI 81 Kw

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Skyppy »

Čipováním špatné teplé starty neodstraníš. Na to je jiný fígl. Třeba tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=28472" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od motorpower »

deeltronick píše:chtel sem se zeptat,kdyz si necham jen nacipovat jednotku,odstranim tim dlouhy starty za tepla?nebo musim nahrat cely software?
U mě jsou teplé starty součástí každé úpravy/ pokud je to motor a stav startéru či instalace vyžaduje./, žádný "fígl" potom není potřeba. :)
Jiný fígl je mít auto v dobrém stavu a vyčistit ukostřovací body a zrepasovat startér.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Pánové - já nevím, kolik ta úprava stála nebo kolik běžně stojí. Vím jen to, že mně tento problém vyřešilo přepínací relé s rezistorem (celková cena dílů 40-60 Kč) a hodina až dvě hodiny práce. Výsledek naprosto stejný jako úpravy softwaru a za ušetřené peníze vezmu radši rodinu na výlet.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od motorpower »

To si asi říkají ti co opravují díry v kastli stavební pěnou také. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“