ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Hladasek »

čau, ty jo s tou výškou nevím ale do teď to fungovalo bez problému, a najednou to nešlo zkoušel jsem to pořádně promazat a v tu chvíli nic ale teď kdyz to zkouším tak už to jde zavřít zas bez problému tak jestli to tam někdě pořádně zateklo a promázlo se to...no každopádně je všechny promáznu už jen prevenzivně...jen mě znervoznilo že ten zámek nešel zacvaknout a vrátil se
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
Kadimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.07.2016 09:09

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Kadimir »

Čaute, nevím jestli patří zrovna sem, ale jde nějakým způsobem na sharanovi II otevřít víko kufru zevnitř?
VW Sharan 1,9 TDI 96 kw, 2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od michall »

Jde :-)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kadimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.07.2016 09:09

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Kadimir »

Super odpověď, a jak?
VW Sharan 1,9 TDI 96 kw, 2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od michall »

Mno jo :-)

No jde to poněkud destruktivně - v kufru v tapecu vyřízneš díru co nejblíž zámku, vsuneš tlapku a mechanicky ho otevřeš. Podmínkou ovšem je, že je mechanicky v pořádku ta část, která odblokuje zámek. Kufr by měl jít otevřít klíčkem, a to i bez elektriky, ale tady je zase podmínka, že se ten klíč dá použít, tj. zasunout i otáčet. A že je v pohodě mechanika uvnitř. Ještě mě napadlo, že by stačila malá díra, ale to bys ideálně vedle musel mít druhý rozebraný dveře, abys věděl, za co zatáhnout. Nebo dvě dírky a endoskop.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kadimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.07.2016 09:09

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Kadimir »

Díky za tip, když už jsem se hrnul do kufru s akučkou a vrtákem, tak jsem uviděl v zámku zabouchnutou kurtnu. A bylo po problému. Kurtnu jsem vyrval a už to fakčí :yahoo:
VW Sharan 1,9 TDI 96 kw, 2003

fritschv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.12.2008 10:33
Bydliště: Pardubice

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od fritschv »

...joj, až jsem se divil, že se doposud tato závada neprojevila...ale na každého jednou dojde :roll:
doporučuji všem si to skouknout, je to na pět minut práce vydloubnout a stáhnout průchodku a zkontrolovat kabely
naplánovaný servis v létě za tepla je určitě lepší než to řešit jako já v zimě - a to si pište, že Murphyho zákon zafunguje přesně!
SHARAN II 1.9TDi 96KW ASZ
ex Alhambra II 1.9TDi 85KW AUY

Calt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 18:03
Bydliště: Praha 5

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Calt »

Mám trochu jinej problém s otevíránim 5. dveří. Servo někdy reaguje se zpožděním - tahám za kliku třeba několik vteřin, někdy i minutu než servo otevře. Někdy neotevře vůbec a někdy funguje normálně. Kabely v gumové chráničce vypadaj zdravě. Vypadalo to, že blbne servo, tak jsem ho vyměnil, několik tejdnů to chodilo dobře a pak zase stejnej problém. Největší problém je, že když hledám závadu, tak to chodí, a když potřebuju do kufru tak to nejde. Poradíte?
Alhambra 2003, 85kW AUY, 4x4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od michall »

Po 1001 - že vodiče vypadají zdravě neznamená, že také zdravé jsou. Chce to je proměřit. To, co píšeš, může být způsobeno tím, že když voltovy proudíci netečou poškozeným vodičem, tak tečou jinudy a tam se musí nějak proplést. Samozřejmě je to častá závada, nikoli jediná.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Fandanex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.03.2017 13:48

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Fandanex »

Zkontroluj ještě mikrospínač. Ten dáva impulz pro jednotku a následně pro servomotorek. Klika musí sepnout mikrospínač.
VW Sharan 1.8T 110kw LPG r.v.2006

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“