Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?
PříspěvekNapsal: 07.03.2014 03:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.01.2014

16

Olomouc

michall píše:
Kombinace některých výbav není nejspíš možná např. z důvodu energetické náročnosti nebo vzájemného ovlivnění některých systémů. Spíš je to ale již zmíněná marketingová záležitost.

Ano, spíš je to marketingem, protože v konfigurátoru pro Německo nebo Slovensko ty volby aktivní jsou, čili technické omezení v tom nebude.
Technika ale v některých případech vliv zřejmě má - třeba lane assist nejde dokupy s vyhříváním předního skla - předpokládám, že té kameře co sleduje pruhy vadí ty topné drátky ve skle, že jí to ruší obraz. Stejně tak dynamic light assist, zřejmě stejný problém. Potvrzené to ale nemám, natolik zase prodejci fundovaní nejsou.

PříspěvekNapsal: 07.03.2014 11:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2611

Brno

Rakosnik
Já ale čekám na nějakou ojetinu. Do nového nejdu. Nebo ani ne tak čekám, jako, začínám se orientovat.
A ještě na to taky musím vydělat nějakou tu korunu..... :wink:

http://www.avjose.cz

PříspěvekNapsal: 08.03.2014 00:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.01.2014

16

Olomouc

Chápu. Ojetin S3 je zatím v nabídkách málo. 2011 od 400 tisíc. Ale mizernej výběr, nemůžeš si nijak vymýšlet.
U novýho si vymýšlet můžeš celkem libovolně, ale ta cena je fakt brutal. Snad je aspoň adekvátní kvalitě.

U těch ojetin může být ještě další problém s nedoladěností, jak je to u čehokoli jiného nového. Ty první série, co se dělaly, tam byly nějaké problémy s kabelovými svazky někde u motoru, že se prodřely. Známý kupoval S3 tuším v dubnu 2011 a přesně to se mu stalo, tak mě před tím varoval. U nových aut je to už uděláno konstrukčně jinak. Taky odchytávali mouchy za pochodu, takže teď už jde o 4 roky starý model a snad je odladěn k dokonalosti.
Byl bych ale právě kvůli tomu opatrnej s nákupem těch starších kusů z doby náběhu výroby.
Taky je otázka, jaká bude kvalita auta takto narvaného elektronikou, po čtyřech letech, jestli se na tom ta elektrovýbava nezačne brzo kazit a právě proto se toho lidi nezačnou zbavovat. Podle TUV tabulek spolehlivosti nepatří Sharany mezi zrovna kvalitní auta...

PříspěvekNapsal: 08.03.2014 01:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.12.2009

2009

Praha 10 - VWršovice

Rakosnik píše:
michall píše:
Kombinace některých výbav není nejspíš možná např. z důvodu energetické náročnosti nebo vzájemného ovlivnění některých systémů. Spíš je to ale již zmíněná marketingová záležitost.

Ano, spíš je to marketingem, protože v konfigurátoru pro Německo nebo Slovensko ty volby aktivní jsou, čili technické omezení v tom nebude.
Technika ale v některých případech vliv zřejmě má - třeba lane assist nejde dokupy s vyhříváním předního skla - předpokládám, že té kameře co sleduje pruhy vadí ty topné drátky ve skle, že jí to ruší obraz. Stejně tak dynamic light assist, zřejmě stejný problém. Potvrzené to ale nemám, natolik zase prodejci fundovaní nejsou.

Tím je asi VW group vyhlášené. Nic navíc nedá a pokuď něco chceš musíš si k tomu koupit ještě nějakou blbost navíc nebo naopak nějakou vychytávku oželit. V dobách Superba I byla možnost sklopných zrcátek, ale pouze v kombinaci el.ovladáné sedačky řidiče s pamětí. Je to pouze o penězích. Nebo proč Superb I měl přední parkovací čidla a Passat B5,5 né. U z 90% stejných aut poněkuď prazvláštní.

PříspěvekNapsal: 10.03.2014 18:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2611

Brno

Rakosnik
Jo jo, taky si jsem vědom těch konstrukčních nedokonalostí u nově vyvinutého auta. Proto mám z toho strach jít do auta hned z roku 2010.
A stejně to stojí hromadu peněz. Zvykl jsem si na model, který byl slušně naložen, takže nechci slevovat z komfortu. Tudíž koukám po Alhambra Style tDi. A zase se mi nechce platit takovou dardu. To co by se mi líbilo, ojeté, stojí ještě pořád přes půl miliónu!! A to je fakt hodně.... :roll:
Jak jsem psal, ve srovnání s tím, co jsem kupoval před 7. lety, stejně staré, stejná výbava, stejně najeto, tak na ceně to dělá minimálně o 100tis víc....!!
Třeba toto...
http://automobile.de/cgi-bin/deeplink.p ... hep=0&dl=1

http://www.avjose.cz

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]