NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Mam to same na svem galaxy,zatim 10 000 km bez vetsi vule.O vikendu jsem to mel venku,neni tam videt zadne vymackani.
Odsroubuje se 6 sroubu mezi poloosou a mezikusem je to klic myslim XZN č.10 takova hvezdicka,poloosa se nemusi vyndavat.Dva trinactky srouby na ulozeni loziska mezikusu a 6 imbus vorech na povoleni sroubu v hrusce na prevodovce.Ja jsem si nejdrive delsim zaprel hrusku o pravy tlumic drevenym hranolkem a pak srouboval sroub v hrusce,opacna montaz nejdriv natlacit hrusku nadoraz do prevodovka a pak sroubovat.Je tam pruzina,pomerne tuha,abys neznicil zavit v diferaku,sroub tam drzi jen na kraji.POZOR na sroub,ktery je dodvany spolu s novym prodlouzenim,ten muj byl asi o 4 mm delsi,ja si toho nevsiml a malem jsem znicil zavit v diferaku.Po montazi mi zaclo tect gufero,ktere tesni hrusku,je lepsi to vymeni hned,ja to delal ted.Ja tam daval tento original
http://www.skoda-dily.cz/eshop/02m30118 ... dovky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od smolda »

Není to XZN č.10, ale 12, jinak postup +/- správnej. To gufero si Kubo kup, není to na škodu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

Ok. To je vcelku jasny navod. Vytece nejaky olej? Nebo je pod urovni toho gufera?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od smolda »

Jelikož nebudeš mít auto na zdviži, ale zvednutý heverem zestrany, nemělo by vytéct nic
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Ja mel auto trochu z kopce, predek na najezdech a naklonene ke strane ridice tak nic neteklo,ale na rovine by mohlo neco utect,tak si radeji pripravit mensi cistou nadobu.Dolejva se olej ze predu,tusim je tam 17 imbus?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

fabia04 píše: Poloosa se nemusi vyndavat.
Ale rejdovy cep musi preci dolu? Jak bych to rozdelil?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Ne,zadny cep se na prave strane nemusi rozpojovat,po odsroubovani sesti sroubu poloosu svesis dolu.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

O to je to lepsi, protoze budu menit i manzetu na vnitrnim kloubu a muzu to delat na najezdu bez sundani kola.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Ja to delal taky na najezdu,bez sundani kola,ale stejne si musis pravou stranu prizvednout,protoze potrebujes pootocit kolem,jinak se na vsechny srouby na poloose nedostanes.Manzetu na vnitrnim kloubu jsem taky menil pri te prilezitosti,i kdyz pod autem je dost mista a slo by to udelat,tak jsem poloosu vyndal ven a manzetu vymenil v klidu ve stoje na ponku.Hlavne na utahovani spnoj je to pohodlnejsi na stole.
Vyndani poloosy zabere 2 minuty navic,potrebujes orech 27 na sroub poloosy.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

Jakou si kupoval tu manzetu? Ja mam objednany original. Ponevac jsem si nebyl jist zda ty od Spidanu atd. maj ty 3 vystupky po obvodu naboje. Dokonce v jednou servisu mi to rekl bez rozmysleni,ze musi byt origos. A co sroub na tu poloosu pres tehlici si daval puvodni nebo novej?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Manzetu jsem mel original ze starsi orig.poloosy,sroub zustal puvodni,jiz nekolikrat povolovany,zadny problem.

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Dedla »

kubenec píše:Otázka pro zkušené s výměnou prodložení. Na videu je moje vůle v prodloužení a otázka zní, jak závažná ta vůle je? Mám řešit okamžitou výměnu nebo je to v přijatelné normě?
https://www.youtube.com/watch?v=1Io3tCK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Po výměně mojí poloosy-prodloužení: Tento spoj preventivně reviduji a ošetřuji (vždy po 10tkm s výměnou motorového oleje) jakousi směsí tuku pro tripoid klouby G052186A3 a G052738A2 homoklouby.

Ta rez,jaká v tom spoji vzniká není od vlhka a vody,ale jedná se o tzv. rez vibrační...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

Tak dnes doručeno. Akorát to není ta prodlužka z dlouhým tisícihranem, ale stejná jako origoš.
Přílohy
IMG_20140731_080653.jpg

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od fabia04 »

Hlavne si pomer delku sroubu s originalem a pri montazi jsem tisicihran poradne namazal graf.vazelinou.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

Tak jsem to dnes vymenil. Sroub je opravdu jak delkou, tak stoupanim zavitu(je hrubsi) uplne jinej. Vse probihalo vcelku hladce. Jen se mi zda, ze po slozeni prodluzky a poloosy se da stuha otacet kolama. Samostane jsem to nezkousel. Jak na P-strane, tak na L-strane. Samozdrejme na neutral. Pokud zvednu cely predek a dam neutral, jde to jak pomasle, ale pri kvaltu to jde hodne ztuha. Za jizdy jsem nic nepocitoval, ani zvukem ani odporem. Je to normalni? Nemohlo se neco po...t v diferaku?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“