NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Ludva Sharan 06
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 27.02.2009 20:58
Bydliště: Plzeň

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Ludva Sharan 06 »

Máte někdo zkušenost s poškozeným ložiskem ?? Je to ložisko na pravé dlouhé polose v gumovém pouzdře guma se vytrhla a polosa se odporoučela cca3 cm doprava směrem ke kolu a lítá tam . Naštestí nevyskočila z tisícihranu a s autem manželka doškobrtala domů. Už to někdo měnil? Jaká může být příčina, vdyť by tam žádný tlaky do stran být neměly. Co tam v té poloze tu poloosu drží?? Před 2000km mechanik dával jinou převodovku a měnil poloosy pravou za levou. Snad to není následek toho. a nebo jestli tam něco nepodělal.
Čím víc se s hovnem sereš tím víc smrdí !!

Celettkář
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.10.2007 19:06
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Celettkář »

Ludva Sharan 06 píše:Máte někdo zkušenost s poškozeným ložiskem ?? Je to ložisko na pravé dlouhé polose v gumovém pouzdře guma se vytrhla a polosa se odporoučela cca3 cm doprava směrem ke kolu a lítá tam . Naštestí nevyskočila z tisícihranu a s autem manželka doškobrtala domů. Už to někdo měnil? Jaká může být příčina, vdyť by tam žádný tlaky do stran být neměly. Co tam v té poloze tu poloosu drží?? Před 2000km mechanik dával jinou převodovku a měnil poloosy pravou za levou. Snad to není následek toho. a nebo jestli tam něco nepodělal.

Já po tomhle týdnu jo,ale na Sharanu 99 to ložisko se samotný neprodává pouze s tou částí poloosy kde nejsou klouby ve VW 4400 Kč a pan ford dokonce 5400 Kč.Tak jsem vyrazil ke klukum na vrakáč hledal až jsem našel pasuje to z mondea TD r.v.95 a ten byl původní a vypadal jak novej narazil jsem ho na svou poloosu a opraveno za 1000 Kč.
No,ale původně mě klouzala spojka tohle byla náhoda na kterou jsem přišel při demontáži převodovky.Oprava celkem levná nanejtování lamely 520Kč.
Autoskla a Karosářské práce http://www.sedlatyauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ludva Sharan 06
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 27.02.2009 20:58
Bydliště: Plzeň

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Ludva Sharan 06 »

Tak jsem ložisko vyměnil a stálo 1330 Kč s mechanikem na kanálu jsme to měli za hoďku hotový . na lisu stáhnul ložisko nasadil nový a už to frčí.Tak a teď čekám co mě na šariku zase potká nemilého. :(
Čím víc se s hovnem sereš tím víc smrdí !!

MySH :-)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.05.2009 12:04
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od MySH :-) »

Tak je to tady... Auto se začalo třást jako ratlík - nejvýrazněji při přidání plynu na trojku (50 - 70 km/h) a čtyřku (60 - 80), ve vyšších otáčkách si to trochu sedne...
Zavání to nečím u poloosy, mechanik říkal, že je jedna trochu volnější... Jak rychle to musím řešit ve vztahu k ostatním věcem na autě (hrozí poškození něčeho..?) a bezpečnosti... Máte zkušenosti co mne čeká a kolik to tak bude stát ? Díky.

Jinak mám toto super auto půl roku a je naprosto úžasný :-)
Jihočech - * VW SHARAN 2.0TDi * PD * 103 kW * 2007
Život je změna :o
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Jose1 »

Myšáku
Vše již bylo řečeno a napsáno v tomto tématu. :D
Přečti si je celé a budeš mít zcela jasno.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od ajo »

Mal som podobny problem, vybracie po pridani plynu. Pričina- vybytí homogeneticky klb.
Novy klb v autorizovanom servise cca 200€ + práca, cela poloos v EDIT 230 €. Samozrejme, že cela poloos + 10€ za pracu a je pokoj. Ešte pride na rad druha, ale to až časom
Obrázek

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Auto1 »

Pozor,máme tu zvláštní problém s manžetama!!!

Nové poloosy koupené ve VW,originál díl,ale dávají je vlastně už repasované oproti starým jako X díl.po asi 30.000km se na vnitřních kloubech obrousily manžety tak,že jejich žebrování se dotýkalo a tudíž se vzájemně obrousilo.

Prohlédnuto ve VW,příčina neznámá,a tak uznali reklamaci a dali nové manžety z originál sady.
Ty byly ovšem delší a jiné konstrukce,ale jelikož poloosy mají dvoje vybrání na uložení manžet,tak se asi počítá s tím,že jsou dva typy manžet.

Pozor,po ujetí asi 15.000km je opět patrné,že se manžety samy o sebe brousí.

Čím to může být?
Napadlo mě,že má auto špatnou světlou výšku a tudíž je auto moc nízko nebo vysoko,a poloosa je tudíž v špatném úhlu.
Ale na tlumiči je jen jeden zářez pro provlečení šroubu a uchycení v těchlici,a hodní uložení nelze seřídit.

Tlumiče jsou nové modré Bilstein pro SAG,pružiny jsou nové orig.VW,čepy a silentbloky vše nové,včetně brzd.


Schválně se podívejte na Vaše manžety vnitřní,a předejděte jejich protržení,jinak suchý kloub odejde.

Ale tohleto není normální,nechápu kde je problém.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Kamyl »

Tak ja vcera mel eroticke zazitky s autem. Jel jsem na otocku do Budapesti a kousek pred Bratislavou jsem najednou z niceho nic zacal pozorovat pri pridani plynu vibrace i klepani v predku. Projevovalo se to pri kazdem kvaltu a temer v kazdych otackach, ale jen pri zaberu. Kdyz jsem dal nohu z plynu dolu, nebo vyradil bylo vse OK. Postupem kilometru se to spise zhorsovalo, nakonec jsem nasel nejaky zpusob jizdy, kdy se to trosku dalo prezit (zustat s autem viset v Madarsku se mi ale opravdu nechtelo). Musel jsem jet porad tak, ze kdyz se to roztraslo, tak na 2 - 3 vteriny pustil plyn, aby se to zklidnilo a pak zase jemne pridat a zas pustit, atd. Tim jsem to drzel jakz takz pod kontrolou.

Zjistil jsem ale pri te porci km, ze kdyz jsem s autem nekde zastavil na chvili (treba stacila cervena na semaforu), tak chvili to bylo docela v pohode (teda aspon pri te opatrne jizde se to nejakou chvili neprojevovalo), po nejake dobe to zacalo zase. Teda uz nevim, zda pri kazdem zastaveni, ale parkrat jsem registroval, ze uz to bylo dost brutalni a kdyz mi blikla zelena, tak pak najednou nic...
Ale vubec to nejak nedavalo logiku, ktery impuls tohle spustil a ktery zase zastavil. Proste jsem ujel treba 100 km, kdy to bylo skoro v pohode, pak zas treba 50 km to bylo brutalni, ze se trepalo cele auto, pak zas par km celkem v klidu...

Subjektivne to na me v tech spatnych chvilich pusobilo, jako bych mel brutalne sisate kola, pokrivene snad do vsech smeru. Ale to je samozrejme kravina, protoze to by se klepalo i pri pusteni plynu nebo s vyhozenym kvaltem... Jen se snazim nejak pripodobnit a popsat co to delalo...

Spise me udivuje, ze to nedelalo porad, ale byly useky, kdy to jelo docela v pohode a nic nevibrovalo... A taky, ze to zacalo delat tak nahle uplne, zadne naznaky ani postupne zhorsovani, proste nic, az najednou jsem na dalnici citil, ze vibruje auto kdyz je pod plynem...

Takze mam radost aspon z toho, ze jsem vubec uspesne dorazil domu...

Takze dle vlakna asi vnitrni klouby poloos v prdeli co? :(

Jo a jeste bych chtel verejne podekovat Galaktickemu Alesovi, pac robka s nim pres mobil zatim z domu resila muj problem v Madarsku a byl ochotny v noci i v tomhle pocasi pro me do Budapesti dojet, kdybych tam zustal viset. Coz by teda asi moc lidi neudelalo (nepocitam ted klubaky, beru ostatni "normalni" lidi s "normalnima" autama :) ). Takze Alesi DIK!!! :wink:
Naposledy upravil(a) Kamyl dne 21.07.2010 08:32, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Jose1 »

Kamyle viděl bych to přesně na tuto závadu. Přesně jak popisuješ se to děje. Podle mne, když zastavíš a znovu se rozjedeš, tak si to na sebe sedne pokaždé trochu jinak, takže se to projevuje takto nevyspytatelně. Jednou to poskakuje, jindy ne.

Jo když píšu "tuto závadu" mám na mysli samozřejmě vymačkaný tisícihran.
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 10.01.2010 21:07, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Kamyl »

Jose1: Jo jasny, myslel jsem si to, kua me asi je*ne.:)

Se ted s autama nejak sere, to zas auto od robky bylo v servisu pred mesicem, kurna toz ty prachy tisknu bo co? :(
Obrázek

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od misdom »

Problém s třepáním volantu při zátahu je vymačkaný tisícihran na pravé krátké poloose,která je za ložiskem co vede přímo do převodovky (je to jen u II 6 kvalt nafta)...první příznaky je to třepání až to dojde k protočení poloosy...tím pádem máte zařazený rychlostní stupeň a nic se neděje,auto stojí a nejede....bohužel,žádná náhrada není a musí se to koupit přímo ve VW..cena cca 10-11tis. :oops: :!:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od patper »

Jeste se dala origo repas....tusim ze za polovicni cenu :wink:

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Kamyl »

No to jsou radosti teda :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Jose1 »

Co se týče této závady, tak nás to asi nemine nikoho. Já to mám za sebou. :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od misdom »

Origo repas??Kde ve VW??Tak tomu nevěřím.... :wink:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“