Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 531 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu
PříspěvekNapsal: 14.10.2007 20:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2096

Severní čechy

Tak jsem nechal měnit oba vnitřní klouby.
Projevovalo se to tak,že při akceleraci se rozechvělo celý auto a při rozjezdu se mi zepředu ozývalo cvakání.
Mám pár fotek už vyndaných kloubů.

Přílohy:
kloub 1.jpg
kloub 1.jpg (464.41 KiB) Zobrazeno 5110 krát

kloub 2.jpg
kloub 2.jpg (459.97 KiB) Zobrazeno 5109 krát

kloub 3.jpg
kloub 3.jpg (336.38 KiB) Zobrazeno 5373 krát

kloub 4.jpg
kloub 4.jpg (383.42 KiB) Zobrazeno 5106 krát

kloub 5.jpg
kloub 5.jpg (386.49 KiB) Zobrazeno 5107 krát

kloub 6.jpg
kloub 6.jpg (503.44 KiB) Zobrazeno 5114 krát

Předmět příspěvku: Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu
PříspěvekNapsal: 14.10.2007 23:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2243

CHOMUTOV

Bitvi

Krásně nafoceno,pěkný. :wink:

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Poloosa pravá,výměna vnitřní části u převodovky
PříspěvekNapsal: 27.11.2007 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9

Prosím o radu,mám úplně "vyžvejkanej" náhon pravé poloosy a nepodařilo se mi zatím najít náhradu ve druhovýrobě. Nejdřív jsem myslel,že bude špatná poloosa u kola,ale je to ten vnitřní díl pravé dvoudílné poloosy a i ta příruba na převodovce. Pro názornost přikládám foto. Dík
Příloha:
DSCF4601.JPG
DSCF4601.JPG (112.58 KiB) Zobrazeno 5166 krát

Přílohy:
DSCF4604.JPG
DSCF4604.JPG (110.85 KiB) Zobrazeno 5140 krát

DSCF4606.JPG
DSCF4606.JPG (105.01 KiB) Zobrazeno 5137 krát

DSCF4608.JPG
DSCF4608.JPG (106.09 KiB) Zobrazeno 5105 krát

Předmět příspěvku: Re: Poloosa pravá,výměna vnitřní části u převodovky
PříspěvekNapsal: 27.11.2007 23:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

945

u Č. Budějovic

Co chceš poradit, také mě to čeká mám ho také v háji, ale ani nová sestava není bez vůle, není to zas tak neobvyklá závada, můj dvorní automechanik to na své Alhambře už také dělal a druhovýrobu bych právě sem ani moc nechtěl.

PříspěvekNapsal: 27.11.2007 23:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

Jendo on má první model ,jak tak na to koukám. Na dvojce můžeme zaměnit vnitřní homokineták kus za kus. U VW mu říkají X kloub ,když je to výměnou. Stojí okolo 3 -4tis. Já sehnal dvě celé poloosy a mam klid. Někde dokonce opravují i staré klouby,zatim nemužu najíét kontakt. Bitvi si nechal měnit oba vntřní klouby + ještě něco a stálo ho to s prací okolo 14tis.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 28.11.2007 00:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9

Mám Sharan II 1,9 tdi 85kw.Bohužel tam není vůle jenom trochu,ale tolik,že se divím,že se to ještě neprotočilo....

PříspěvekNapsal: 28.11.2007 01:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

Jestli vidim dobre,protoze jsem na mobilu,tak na poslednich dvou foto je prodlouzeni poloosy vpravo.obe poloosy jsou stejne,ale ta ktera je vpravo je prodlouzena hrideli s loziskem a tu mam myslim na prodej,podivam se.
Takze se jedna dle foto z auta rok 2001 a novejsi,protoze do roku 2001 byly ty drzaky loziska alu,a na foto uz je ocelovy.
Jinak poloosy orig 17000 a nahrada od 5000 nahoru.jinak odchazi vetsinou spis nejdrive leva poloosa a pak prava,mozna pred tebou levou uz nekdo resil..

Naposledy upravil Auto1 dne 28.11.2007 01:13, celkově upraveno 1

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 28.11.2007 01:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9

r.v.02 Potřebuju oba ty vyfocené díly.Díval jsem se všude možně a náhrada žádná..

PříspěvekNapsal: 28.11.2007 01:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

Ten horni dil nemam,mam jen spodni,horni foto je hridel z prevodovky a do toho jde ten spodni, a na to jde poloosa,mozna ho ma ale kolega v nemecku,zjistim Ti to do dvou dni.

PříspěvekNapsal: 08.12.2007 22:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.12.2007

1

Toto jsem už řešil .Tento kloub seženete kompletní nejlevněji u Forda , ale častá závada vibrací je středové ložisko pravé lomené poloosy které je také nejlevnější u Forda .Samozřejmě má na to taky vliv vnitřní kloub , pokud je vychozený.Mám sice automat 2003 1.9 TDI , ale problém to bude určo stejný.

PříspěvekNapsal: 09.12.2007 04:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

110

Severní čechy

Přesně jak říká eddiee,řešil jsem to také a bylo to to prodlužovací ložisko na pravou poloosu,kupoval jsem ho teda u VW,ale stejně je všechno stejný,a mám klid!

PříspěvekNapsal: 11.12.2007 22:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9

Tak jsem koupil oboje origo v autodílech DSM nebo DMS nebo jak se to tam jmenovalo.Je to na Bílé hoře v Praze. Oba díly byly za 9tis.Ale nutno říct,že mám pocit,že jezdím úplně jiným autem.Žádné škubání při přeřazení.Ještě nějak vychytat tu debilní převodovku,ta se fakt moc nepovedla.Měl jsem passata,ten byl supr,ještě mám pracovní vw caddyII a Sharan má regulerně nejhorší převodovku.Mám ještě v práci 10 let starého transportera a skoro bych to tak srovnal s tím...Ale to sem nepatří.

PříspěvekNapsal: 12.12.2007 22:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

34

Před 2týdny jsem si koupil ložisko na prodl.hřídel a poloosu na pravou stranu, taky se mi pohupuje volant při jízdě a zátahu, je vůle na vnitřním kloubu, ale nějak jsem nestíhal a než jsem se k tomu dostal to vyměnil, ozvaly se mi přední destičky, včera jsem je vyměnil i s kotoučema, a co se stalo, přestal mi tak o 90% kmitat volant při zátahu :evil:. kotouče do volantu při normální jízdě nekopaly, jen na dálnici v 5lidech jsem je cítil, když mi tam ve 160 vjel nákladák, ale jinak byly v pohodě.

PříspěvekNapsal: 14.12.2007 23:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3

Ahoj, vibrace souhlasím - žádný ložisko, ale vnitřní poloosy - pokud ještě nejsou načisto KO, tak pomůže jejich prohození. Segmenty se opírají do druhé strany ( jako kdybyste při původním umístění couvali ) a je na dost dlouho opraveno. Pravé ložisko na prodloužené poloose hučí a rezonuje hlavně při brždění motorem a z vyšších otáček ( Ford nejlevněji) a pokud jde o protočení, tak jsem to již u dvou svých kamarádů ( dovozců jezdících s podvalem pro auta ) řešil. Nestálo to skoro nic. Rozloupnout krycí plech, frézou obrousit na autě nitridaci na hřídelích a pak kolem dokola ovařit COčkem. Již minimálně 100t. je pokoj a není vůle. Převodovka jde vyndat, nic nehučí a je pokoj. Jenom výměna ložiska = zahození kompletu nebo opětovné odbroušení a zase potom zavaření...

PříspěvekNapsal: 11.02.2008 14:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

Mám dotaz k této fotce od Bitviho,je zde vnitřní kloub pravé poloosy s tlumičem vibrací.
1) jak to funguje nechápu absolutně,ví někdo? -Ptám se na to,jak ten tlumič vibrací tlumí vibrace?

2) Ten tlumič vibrací je jen na pravé poloose,proč není i na levé???

3) Kde přesně ten tlumič má být uložen? Protože je s ním možné posouvat po kloubu z leva doprava,a je tam tolerance cca 50mm a to je jedno,kde přesně je? Asi ano? Není tedy nejideálnější ho dorazit až ke straně,aby se opírqal o rovnou plochu a byl tak vycentrovaný?

4) Kdo měnil tento kloub,měnili jste i vnitřní díl,tzv tripoid nebo jak se to píše? Pokud necháte vnitřní díl starý,tak tam musí zůstat zákonitě vůle,ne?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 531 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]