KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Golfik13 »

diky za radu, rano jsem byl v servisu autokelly a chlapik se divil, že mi tam barvivo nedaly, tak jsem se s nim rovnou domluvil, že me tam trochu barviva foukne, dava se pry do oleje, a trochu naplne aby sepnul kompresor, a jeste rikal že vakuovy test je na nic že se mu stalo nekolikrat ze prosel a napln stejne utekla. odpoledne se tam chci stavit tak uvidime. Za barvivo olej a 400g si rekl 400,- , to mi prijde jako dobry.....

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od kozzlik »

Nenasel jsem tafy muj problem. Dnes jsem si vsiml ze mi na klimatroniku nepravidelne blika ECON. Kvuli ramecku kolem klimatroniku zustalo zamackle tlacitko ECON a jak se auto klepe tak to spinalo a vypinalo. Tak jsem ramecek sundal,tlacitko se uvolnilo a uz se vraci jak ma. Jenze mi od te chvile nejde klima. Nespina kompresor. Kdyz jsem do nej pustil proud tak sepnul ale nechladilo to. Prosim o pomoc. Diky
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od kozzlik »

Tak je klima prazdna :baseball: nevydrzelo to ani den,zitra tam jedu protoze delaly25 minut test tesnosti
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od abeljozef »

Robili "test tesnosti" to je novinka :mrgreen:

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od the.max »

kozzlik píše:Tak je klima prazdna :baseball: nevydrzelo to ani den,zitra tam jedu protoze delaly25 minut test tesnosti

Zkus zajet někam, kde ti to nafouknou dusíkem. Ty plničky dělají test na vakuum, takže ti udělají podtlak. Pokud ti to uchází treba někde okolo gumičky ve spoji, tak tím že udělají vakuum se ta gumička třeba vcucne a drží, ale když se to pak naplní, tak to okolo může ucházet. Tohle mi dělala gumička vepředu na chladiči (kondenzátoru). Vakuum to drželo, ale tlak ne. Když to nafouknou dusíkem, tak to 'očuchaj' detektorem a najdou únik. A nebo, jestli když ti to teď nafoukli, dali i olej, tak když půjdeš po trubkách, tak můžeš taky najít únik podle toho, že to tam bude oházené tím zeleným olejem. Kdyby tam dali i barvivo, tak se to dá zase najít pod UV světlem. Chce to ale spíš jít někam, kde dělají i servis klimatizací, ne jen že mají někde v pneuservisu plničku.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Golfik13 »

tak jsem nahodou potkal znameho v servisu, chvili jsme se o tom bavili a šli to skusit naplnit. Test těsnosti ok :-D , zaplo plneni a smes strika vsude okolo...:-( . trhlina v ohybu hlinikove trubky u praveho plniciho ventilu. V predchozim servisu jsou asi slepy nebo sli na kafe kdyz to plnili a nevsimli si toho. Ted resim jestli koupit novou, nebo koupit plynovou pajku a zavarit mosazi ..treba...

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od smolda »

Hliník a mosazí? Zapomeň.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od kubenec »

Ahoj Pavle, jak si vlastne dopadl Ty s tou opravou te trubky?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od smolda »

Zatím nijak, chtěl jsem si jí naohýbat z nerezu a nebo chlaďařský mědi, ale ještě jsem se k tomu nedostal, páč bych musel udělat i konektor ke kompresoru z nerezi. Moc práce a málo času, ta trubka od tebe se ještě stále válí pod ponkem tak jak jsem jí přivez, ještě jsem ani neudělal šablonu podle ní. Další otázka je jestli se to vyplatí se s tím dělat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Premulus »

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to přidám sem. Mám opačný problém než ostatní, klima, pro jistotu, chladí i v takovém počasí, jako je teď, na plný výkon. Průběh asi následovný: Ráno přijdu k autu (9 stupů) nastartuju, pustí se bufik, teplota vody se začne zvedat, auto začíná topit, voda na 90, auto normálně topí, najednou klimatroniku rupne v bedně a klima začne chladit, ventilátor zůstane na stejné úrovni ale z ofuků na mě pomalu lítají kostky ledu. Při přepnutí na econ to netopí, rychlost větráku stále stejná, při teplotě na HI větráky letí na plno a z ofuků jde vlažný vzduch. Když už jsem pod jinovatkou a mám omrzlé prsty, tak si najednou vzpomene, žačne topit a srovná teplotu v autě na nastavenou.
VAG ani KTS od Bosche nehlásí žádnou chybu. Povedlo se mi jednou vyčíst v aktuálních hodnotách, že i když bylo v autě jak v mrazáku, VAG ukazoval teplotu interieru na 30 stupních. Máte někdo nápad co s tím??
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od michall »

Climatronic má čidlo vnitřní teploty vlevo pod mžížkou. Je tam i ventilátorek, který na něj žene vnitřní vzduch. Zkus hledat tam, příp. pokud to jde, dát Climatronic na VAG a načíst vnitřní teplotu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte, chcem sa poradit s Vami. Mam Sahrana na ktorom nejde klimatizacia.

1. Klimakompresor novy
2. klima naplnena tak ako ma
3. mam climatronik a aj vyduchy na strope

Viete mi poradit co moze byt zrada? Nakolko VAG nic ziadna chyba a ziaden unik chladiva. Akurat sa nezapina klimakompresor ked sa da ze LO na climatroniku.. Napriamo som to este neskusal napojit lebo neviem ako.

Vopred dakujem za rady.

Este taka otazka.. ak by bol climatronic pokazeny .. co este by malo nefungovat aby som si bol isty ze to proste nejde
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“