MOTOR: hadice ke vzduchovému filtru - měkká

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

MOTOR: hadice ke vzduchovému filtru - měkká

Příspěvek od dolcett »

Jel jsem si tuhle po dalnici a na 4-ku ze nekoho predjedu (rozjezd z kolony) a najednou takovy divny "prdnuti" a zvuk jako kdyz je deravy vyfuk, navic auto nechtelo jet a budik na tlak plneni turba (jeste ze jsem ho nevyhodil), sel misto k normalnim 1,5 Baru spis do minusu. Rikam si turbo v haji, zastavil jsem bylo slyset ze se toci. Vypnul jsem motor, chvili pockal, nastartoval a normalne to jelo a plnilo jak ma. Pak jsem koukal pod kapotu a ta hadice vlevo co vede do vzduchoveho filtru je takova mekka a asi se v podtlaku "zcucla" a nemelo to vzduch. Zda se mi nejaka silene mekka.. jak jste na tom vy?

Uživatelský avatar
Aldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Aldys »

Není třeba hodně zanešenej vzduchovej fitr,že by se to třeba kvuli tomu zmáčklo :idea:

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

taky me to napadlo, ted se budou menit vsechny filtry tak to treba uvidime.. dik

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

hadice

Příspěvek od Petr74 »

Zdar. Jestli myslíš to měkké kolínko před vzduchovým filtrem, jde o drátěnou kostru potaženou molitanem. Koupil jsem nové cca za 250 Kč u Ford Valoušek na Praze 4 (mám Galaxy).

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

petr74: dik.. napadlo me ze by tam musela jit jakakoli gumova silnejsi hadice, tohle prece nefunguje jako nic jinyho (treba nejaky "tlumic vibraci" ne?

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

TO dolcett: zajimame ten tvuj budik pro mereni p-lneni tlaku turba. Kde je vubec zapojeny a jak to vypada?

Dik

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

dolcett píše:petr74: dik.. napadlo me ze by tam musela jit jakakoli gumova silnejsi hadice, tohle prece nefunguje jako nic jinyho (treba nejaky "tlumic vibraci" ne?
Myslím, že to jen vede vzduch do filtru. Z obou stran je to "nasucho" zacvaklý. Pokud to chceš něčím nahradit určitě to jde, ale bude se to blbě utěsňovat.

Doufám, že se bavíme o téhle:
Přílohy
trubka před vzduchovým filtrem
trubka před vzduchovým filtrem
trubka u vzduchového filtru-komprimace.jpg (36.55 KiB) Zobrazeno 6095 x

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

jj to je presne ten kus.. ta moje je teda o poznani osklivejsi a asi puvodni.

to majatrabi: budik tam uz byl je to napojeny tusim nekde u vyfuku, ale presne nevim chtel jsem to vyhodit tak az to budu sapat ven nafotim to presne kde to je...

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

No nevím člověče,ale podtlak by tam vzniknul v případě,že by někde před tím kolenem byla ta hadice přicpaná.Filtrem to asi nebude.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

davidofka: prave ze to kolinko je mekky a mam pocit ze se zcuclo... stryc na Sharanu ho vzteky po ceste z pardubic vyhodil uplne... :-D

Uživatelský avatar
Aldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Aldys »

Já myslel jak jsi psal prvně,že je to ta hadice za filtrem,ale mrknul jsem na fotku a to filtrem nebude.
Zkus vyndat filtr a podívej se pod něj jestli tam třeba nejsou zbytky ty drátěný výstuhy,jinak si myslím že tu hadici mám tvrdou.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Já nechci kecat, ale když jsem tu trobku měl potrhanou, foukal z ní vzduch - tzn. že do filtru jde vzduch tlakem. Když se ti to někde ucpe před tou hadicí, umím si představit, že ten motor to "nasaje" a hadice se zmuchlá (pokud to není kravina :? ) Kouknul bych se, jestli ty trubky před kolínkem jsou průchozí a běží ventilátor.

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Já nechci kecat, ale když jsem tu trobku měl potrhanou, foukal z ní vzduch - tzn. že do filtru jde vzduch tlakem. Když se ti to někde ucpe před tou hadicí, umím si představit, že ten motor to "nasaje" a hadice se zmuchlá (pokud to není kravina :? ) Kouknul bych se, jestli ty trubky před kolínkem jsou průchozí a běží ventilátor.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: hadice ke vzduchovému filtru - měkká

Příspěvek od Tommate »

ten přívod do filtru z masky má podle mne dva významy, jednak přívod chladnějšího vzduchu, který za jízdy naráží do masky, ale především je to jakýsi hlukový tlumič, nedávno jsem zjistil, že mi chybí nějaký díl mezi boxem filtru a tou hadicí (na vstupu mezi maskou a boxem), dělá to docela nepříjemný dunivý zvuk, stačí přiložit ruku na otvor a rozdíl v celkové hlučnosti je obrovský, marně jsem hledal takový díl v Etosu tak vás prosím o pomoc kdo má etku nebo etos, je to část vstupního sacího potrubí od hadice k boxu filtru, pak mne ještě napadlo jestli ta hadice nemá být až k filtru, jenomže je příliš krátká a navíc otvor je vůči ní do pravého úhlu, vypadá to na chybějící kolínko, mohli byste to někdo nafotit na svém autě? (tdi)

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: hadice ke vzduchovému filtru - měkká

Příspěvek od kazbic »

Tommate

Tak s tím dunivým zvukem jsem měl úplně stejný problém.Prvně jsem to zaregistroval po výměně vzd.filtru.Asi jsem s tím košem pohnul a kolínko vypadlo.Po nasazení a zacvaknutí je to v poho.Je tam tedy dost špatný přístup.Musí se sundat maska a pravé světlo.Samozřejmě i blinkry.Nikdy bych nevěřil,že taková hovadinka může mít vliv na zvuk motoru. :wink:
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“