KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

Aj toto ?
1.jpg
2.jpg

don carlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.10.2007 18:02
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od don carlos »

Zavařeno, vyčištěno, klima jede. Ale venku je 11 stupňů. :(

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od smolda »

Neboj se vlka nic, ještě bude pár hezkých dní kdy si jí budeš mít šanci vyzkoušet. :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

mirkes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2010 08:48
Bydliště: Valachov

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od mirkes »

Ja mněl taky problem s klimou když jsem koupil auto!Byli děravý trubky,,,nechal jsem to borcovy udělat co dela servis na klimy.Trubky vyndal opravil,zavařil a vše je OK.Ješte mně říkal že je někde podkládal měkou gumou aby se nepredrali o kasli vozu.Už je to přez 3roky a vše funguje jak ma.Jen v loni jsem ji nechal dezinfikovat a skontrolovat pred dovolenou.
VW-Sharan

http://www.youtube.com/results?search_q ... 21000&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od areka »

Mám dotaz co může způsobit to že se tyto dvě trubky za jízdy od sebe uvolní? Obrázek jsem si dovolením pujčil.
Měli jsme problém, klima se musela otevřít na výparníku, teď se nechala naplnit, pán odsál prázdnou klimu, napustil nějaký fluorescenční olej (nevím kolik) a dopustil chladivo (nevím kolik). Klima pracovala normálně jako dřív. Manželka odjela a po hodině volá klima nejde. Přijedu k autu a to uvnitř v motorovým prostoru zelený od toho oleje. :roll:
Roztrhlo se to v uvedeném spoji těch dvou trubek. Pán co nám to plnil, dělá klimy 20 let. Mohl to přefouknout? Kolik se plní Sharan AUY 2004, výdechy máme i ze stropu. Dvouzonová klima. Pro upřesnění.
Přílohy
detail na netěsnící spoj.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od michall »

Podle toho, čím se řídil, jestli původním štítkem nebo po opravě chyby. Asi bych vyčistil motor od oleje a nechal dát do klimy olej + barvivo + chladivo a nechal to chvíli běžet. Pak se mrkneš pod UV světlem, kde to utíká.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1425676#p1425676" onclick="window.open(this.href);return false;

edit: jsem slepej, ruplo to v místě spoje :oops:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od areka »

Trubku se podaří sesadit dohromady, asi se nic nezničilo, ale nevím koli plnit, na starým štítku bylo 950+50 a 1050+50, pak mám i nový štítek a tam je 700+50 a 1050+50. Co tedy pro nás platí?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od michall »

Nejspíš 950+50 (viz odkaz), ale když tam dáš 700+50, tak asi nic nezkazíš. Nicméně podle mě i kdyby tam bylo těch 1050+50 tak to na takovéhle roztržení není. Jistota by snad byla dotaz na VW servis.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od areka »

Děkuji. :wink:

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Dedla »

Info:
Mě praskla trubka zde - viz šipka na fotu.
Přílohy
Clima.jpg
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Julinaa »

Musím zaťukat......... autu je už 13 let,já ho mám 4 roky a klima ještě chladí..................teda ještě včera chladila :D .......no při mém štěstí už dneska chladit nebude.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od smolda »

Hehehe, v listopadu běžně ožívá vlákno o bufíkách, jen co se oteplí, ožije vlákno kolem klimatizací.
Taky budu muset pořešit klimu, napodzim ještě OK, ale teď z ní leze jen teplej vzduch.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Dark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2010 13:33

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Dark »

areka píše:Trubku se podaří sesadit dohromady, asi se nic nezničilo, ale nevím koli plnit, na starým štítku bylo 950+50 a 1050+50, pak mám i nový štítek a tam je 700+50 a 1050+50. Co tedy pro nás platí?
Dnes jsem byl ve VW servise a zjištoval jsem, kolik teda patří chladiva do dvouzónové klimatizace ( musí být výdechy pod střechou před druhou a třetí řadou sedadel ) . A je to 950 + 50g . Na originálním štítku mám 1050 + 50g a tuto hodnotu mě tvrdili i v servise Ford ve Zlíně ( našli to v nějakých tabulkách, ale předtím mě nezapoměli říct, že Galaxy 2003 vlastně ani není Ford :laugh: ). Ve VW servise jsem se dozvěděl, že skutečně došlo ke změně množství chladiva....

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od redyFCB »

Tak po čtyřech letech opět i já zase nechladím,máme únik náplně z trubek :evil:

Tak teď to budem řešit? A k tomu ještě dnes se ozvala kontrolka ABS svítí ?tak zase další problém ,zítra jedu na diagnostiku ,tak budu chytřejší :twisted:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

Chci se zeptat jak přesně funguje tato aretace? Mám tuto trubku prasklou na straně kompresoru a zde je vypadlá tato aretace. A hlavně nechápu proč je ta trubka tak drahá. Nová origoš 5000kč a na vrakáči od 1500 do 2500.
IMG_20130424_154516.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“