KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od M@rty74 »

Doporučil bych ti se obrátit na nějaký prověřený klima servis. Myslím tím servis, kde klimatizacím rozumí a vědí k čemu jednotlivé komponenty slouží a znají víc, než jen automatický režim plničky...
Osobně bych doporučil tuto firmu : http://www.hhfrigo.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - pan Hájek je vyučený chlaďař a klimatizace dělá od revoluce.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od rusta »

Asi nic jineho nezbyde... :(
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od dejdar »

A točí se ti větrák na chladiči?
A když se točí větrák táhne průvan přes chladiče?
Jednou jsem řešil něco podobného, po zapnutí klimy během chvíle stoupl tlak, větrák běžel na max. a tlak stále stoupal než to jednotka vypla kvůli přetlaku. Příčina byla, že mezi chladičem klimy a vodním byla napadaný bordel a přestože větrák běžel naplno přes ty ucpané chladiče vůbec neproudil vzduch.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
kewin357
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.06.2011 13:49
Bydliště: SR

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kewin357 »

Opravit alebo nahradit klimatizacne rurky za hadice uz v dnesnej dobe nie je problem.

http://cat.hansa-flex.com/sk/Hadice/Klimatiza" onclick="window.open(this.href);return false;čná_technika
Naposledy upravil(a) kewin357 dne 24.09.2016 15:21, celkem upraveno 2 x.
SHARAN 1.9TDI 96kW a niečo naviac , 4/2004 sport campervan edition

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od rusta »

dejdar píše:A točí se ti větrák na chladiči?
A když se točí větrák táhne průvan přes chladiče?
Jednou jsem řešil něco podobného, po zapnutí klimy během chvíle stoupl tlak, větrák běžel na max. a tlak stále stoupal než to jednotka vypla kvůli přetlaku. Příčina byla, že mezi chladičem klimy a vodním byla napadaný bordel a přestože větrák běžel naplno přes ty ucpané chladiče vůbec neproudil vzduch.
Jj, toci. Jede na max ( na 3 rychlost). Zrovna vcera jsem na radu (z jineho forumu) jel umyt chladic na samoobsluznou mycku. Moc dobre to neslo.... Kdyz jsem kouknul na chladic z blizka, tak v mistech kde jsou otvory v narazniku vetsina membranek jsou ohnuta, ale asi je to normalni. Po umyti mi auto uz nedrzi provozni teplotu na 90, je kolem 80. (Termostat otvira v cca 70, na podzim ho vymenim). Tak asi tam byl trochu bordel :lol:
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od M@rty74 »

No ono čištění stylem naperu tam "wapku" neni úplně ideální...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od rusta »

to ja vim, snazil jsem se to delat jemne. Snad se nic neurvalo, jeste jsem zjistil, ze v hadicce je dira. Uz nevim jestli to nekdy dam dohromady, nemam uz na to nervy :D

MODEDIT: používej "citovat" dle pravidel...
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

sovetskyj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.06.2017 21:16

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od sovetskyj »

Zdravim, tak dneska jsem se pustil do opravy klimy, mam diravou trubku, tak jsem ji vymontoval a azitra skusim zavarit, pak pridam fotky a postup

pinky.gsx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.01.2015 22:10
Bydliště: okolí Vyškov

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od pinky.gsx »

také se teď zabývám klimou, unikala mi u zadního levého kola. Dal jsem to servisu ty to rozvrtaly a nemohou tu trubku sehnat. Takže teď jezdím bez té trubky a už je to týden a nic se neděje. Neznáte nějaké šikovného na klimy kdo by to mohl zpravit? Vyškov okolí

george029
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 02.10.2014 20:12
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od george029 »

Ahoj,
byl jsem zde a opraveno za 2 hodiny na počkání, ale byl jsem objednán. http://www.autoklima-brno.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pán umí Sharany a zná nedostatky v těchto klimatizacích, zkoušku netěsnosti provádí vodíkem a ví co dělá. J
VW Passat Variant 2,0 CR DSG 4motion

Dark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2010 13:33

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Dark »

Osobně můžu doporučit http://www.autoklimatizace-brno.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , nejlepší servis autoklimatizace co jsem měl možnost vyzkoušet. Je ale dobré se objednat telefonicky. Na naše vozy rezervují mechanika. Oprava trvala cca 6h , zavařeny dvě díry v trubkách, výměna dehydrátoru, jeho přetěsnění, vyčištění chladiče. Odzkoušení natlakováním systému dusíkem, naplnění chladivem a dezinfekce interieru ozonem :good:

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Judžin »

Může mi někdo napsat,jaké je objednávací číslo silnější trubky klimatizace,která vede dozadu pod autem k výparníku??? Alhambra 2.0 pd 103 kw BRT
Moc vám předem děkuji za odpověd

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od BOBSEN »

Měl jsem ten samý problém, prasklá trubka v zadu před výměníkem. Nové trubky origo obě cca 12 000,-- kč prej říkal v servise. Oprava provedena tak, že mě natahali od předu do zadu pod autem gumový trubky/ prý to takhle opravují u všech a je klid/ takže trubky , nápln, víčko na chladiči, vyčištění za 6 500,-- a zase chladíme.

Judžin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 15:37
Bydliště: Chomutov

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Judžin »

12 litrů je fakt mazec. No nejspíš si udělám to samé.Děkuji za nápad.

JiriFXRS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.07.2017 06:42

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od JiriFXRS »

Zdravím všechny. Mám dotaz, zda nejdelší trubky klimatizace co jdou dozadu (dvouzonovka), budou z Galaxy II pasovat na Galaxy I. Případě kde sehnat na jedničkový model. Mám Galaxy mk1, r. 99, TDI 81kW, AFN. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“