KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mantrabeach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.10.2011 20:53

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od mantrabeach »

Zdarec.Koupil sem před nedávnem sharana tdi 81kw s manuální klimou a byla mi k tomu dána trubka a nějakej filtr.prej to nestihl bývalej majitel dát vyměnit.trubku sem asi správně určil,ta bude patřit na ten podběh a vede na stěnu za motor a snad by měla jít do toho filtru??? ale ten filtr má dva vstupy,co za trubku tam patří?nikde sem nic nenašel.a ještě mi tam visí kabel nějakej,tam kde má bejt filtr(asi to s tím ale nesouvisí)

Obrázek

LubosA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.01.2013 14:22

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od LubosA »

Zdravím,

bohužel už mám taky čím přispět. Dostal jsem voucher na servis klimy + naplnění chladiva. V okruhu nic nebylo, kdy se to naposled plnilo nevim, bohužel historie vozu tyto detaily nevede. 20min test vakuací žádný únik nehlásil, tak se tam dala normální náplň (1. chyba - pro jistotu tam mělo přijít už barvivo). Technik mi říkal, že už se jim to párkrát stalo, že test nic neukázal, ale za týden to ušlo (test podtlakem a provoz s přetlakem - to je prostě marné). Bohužel to byl i můj případ.

Dal jsem to svýmu servisákovi, co má mj. taky Sharana. Náplň s barvivem, 3 dny jízdy a je náplň fuč. Dnes ráno inspekce, únik kolem chladiče a na dalších 4 místech v potrubí. Bohužel chladič musí ven, i s trubkama, prací, chladivem to odhaduje min na 11kKč.

Vzhledm k tomu, že jedem na konci týdne na Makarskou s 3 dětmi, volím výměnu před vařením/lepením. Nějak už tomu pánovi po letech servisu věřím. Bohužel, nemaje garáže nebo jiných prostor, jsem na jeho služby plně odkázán.
Sharan 2003 TDI PD, 85kw, AUY, Business Cruise
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

Neverending story o neschopnych "plnicoch" a ich Vakuovych testoch. Ze par krat sa to stalo :laugh:

Uniky sa hladaju inac, nie len farbivom a tak ze vypustim do vzduchu min. 1,5 kg chladiva. Za to by bola aj docela mastna pokuta.

kpa.petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.10.2008 22:06

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kpa.petr »

Dobrý den, scháním starší ale funkční trubku klimatizace na VW Sharan 1,9 TDI, 85 Kw, r.v. 2002, motor AUY, trubka má označení 7M3 820 743C. Jedná se o trubku-hadice na levé straně, s plnícím hrdlem a baňkou, ( uvádějí občas na vstup kompresoru).mám jí na půl u kompresoru. Předem díky za nabídky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od michall »

Nebylo by lepší si dát inzoš do bazaru .... a přečíst si pravidla ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

kpa.petr píše:Dobrý den, scháním starší ale funkční trubku klimatizace na VW Sharan 1,9 TDI, 85 Kw, r.v. 2002, motor AUY, trubka má označení 7M3 820 743C. Jedná se o trubku-hadice na levé straně, s plnícím hrdlem a baňkou, ( uvádějí občas na vstup kompresoru).mám jí na půl u kompresoru. Předem díky za nabídky
Přeju Ti uspěšné hledání. Já ji scháněl měsíc. A jestli můžu doporučit kup jí společně i s tou co vede k expanznímu ventilu a hlavně všechny nové O-kroužky (zajdi do VW). Mě to nešlo rozpojit a muselo to celý ven spodem pod motor. A štěstí, že sem jí koupil společně. Ani na dílně jsme to nerozpojili. Cena 7M3 820 743C je dle prodavajcích od 1500 do 2300,- a nejsou.
Ta co vede k expanznímu ventilu je na obrázku pod čslem 12 nebo 13 po dvouzonovku.
Přílohy
Schránka 01.jpg

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od smolda »

Je to o pár stránek zpátky: http://www.aci.cz/1800h256q-03-hadice-k ... 71246.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tady je kompletní nabídka: http://www.aci.cz/vw-vw-sharan-5-2000-9 ... 17984.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

Smoldo koupit novou může taky, ale ta cena. 4600,- :fool:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od smolda »

Mě to zřejmě čeká, mám jí prasklou těsně u toho plnícího ventilu, je to všude kolem kolem zelený a nevěřím že by se při vaření trubky ten ventil nepoškodil. Mám holt smolíka.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

Říkám zkoušet vrakoviště nebo inzerci.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

Dalsia genialna forova rada nad zlato :mrgreen: Najkazovajsia trubka v celom aute ale hlavne usetrit a kupit stary kram ktory moze byt uz pekne vytraseny a mozno za kratko rupne tiez :good:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

Že se ozveš zrovna těd! Když jsem to před časem řešil, tak si dělal mrtvého brouka.
Moje původní trubka byla 11 stará. Těd mám trubku z roku 2007. Když vydrží těch 5 let, budu vděčný. Protože pochybuji, že ta nová za 4600,- + cena té rovné ke kabině, obě 100% neoriginální VW vydrží 11let. Musel jsem dát obě, protože to nešlo rozpojit. Nehledě na to,že tak dlouho snad ani to auto mít nebudu. Když to budu měnit 2x po 1500,- jsem na 3000,- + 2x1000,- plnění a celkem 5000,- mám tu samou cenu a je to 50 na 50, že to ta nová vydrží.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

Bud rad ze som sa neozval, za tie prasaciny co si s tym robil by si odo mna nic pekne nepocul.

Ako vies ze ta tvoja trubka bola 11 rokov stara ked si to auto nemal od novoty ? Takmer vsetky sagy hlavne od zaciatku vyroby praskali uz po niekedy 4 rokoch. Zlepsilo sa to az neskor ked na to dosli.

Ono to neni len o plneni ale to ti asi vela nehovori, som zvedavy ako si zistoval kolko si stratil oleja pocas tych 2 unikov aby si doplnil spravnu davku. Potom sa vsetci cuduju preco im kapu napr. kompresory.

A to ze musis menit 2 tubky koly jednej je tiez pekny nezmysel.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od kubenec »

1. Datum výroby trubky na štítku asi mluví za vše. 03.09.2001. Auto vyrobeno 21.12.2001
2. Oplnění toho opravdu moc nevím, ale proto platím lidi, kteří to dělají. Jestli to dělají správně nedokážu posoudit, ale podle výpisu plničky, tam poslal 10ml oleje.
3. O té druhé trubce píši proto, aby někdo nedopadl jako já, že to nejde rozebrat ani na dílně. Samozdřejmě, že za normálních podmínek se měnit nemusí. Taky jsem to uvedl jako mojí zkušenost.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od abeljozef »

1. Zastav sa po letnej sezone a tymi trubkami ta zasypem, casto krat aj po zvareni rupnu inde
2. Uz podla toho ze zistoval tesnost vakuom svedci o tom aky je to diletant. A kazda plnickja defaultne dava 10 ml oleja ak si stratil viac mas smolu. Ziadna plnicka totiz nevie zistit kolko sa stratilo oleja da sa to zistit len vyplachom okruhu a rucnym vypustenim kompresora. Ale to k akym diletantom to davate robit a podporujete ich je vasa vec :mrgreen:
3. Rozobrat ide takmer vzdy, len na to treba mat naradie a vediet ako na to. Mne osobne sa to zatial nepodailo len raz a bolo to mojou vlastnou blbostou lebo som sa nechal hnat.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“