KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

majatrabi píše:No teď jsem nechal vyměnit trubku od klimatizace. Na levé straně, uplně tu spodní. Co vede z te air nadoby až za filtr vzduchu do kabiny. A stála mě úplně nová (udělaná presně podle orginálu) asi necelou 1000Kč. Nevím to přesně protože jsem platil 2500Kč, za vše bez papírů.V tom bylo vypuštění a napuštění klimy, vytahnutí a zpětná montáž trubky.
Ahoj myslíš že udělají i diagnostiku úniku,do Frýdku Místku to nemám daleko a klimu potřebuji jako sůl. :D
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Davesmartass
Super. Máš můj obdiv.

Uživatelský avatar
Davesmartass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Davesmartass »

Díky pánové, rádo se stalo. :lol:

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

krasna prace covece..myslim ze jsi par lidem prave usetril par korunek...za chvili ty nase auta vychytame tak ze uz nebude nikde zadny prekvapko a vse se bude resit jenom pomoci takovyhle prispevku. :D ......vyhledas skouknes fotky a opravis :D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Dobra prace Davesmartas. Pochvala zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 298#355298" target="_blank

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Slavos

tady máš jeho stránky.
http://www.mfrost.cz/?id=head

Uživatelský avatar
hopik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hopik »

ted jsem opravoval tu hlavní dvojitou trubku klimatizace a šla mi bez problému rozpojit ve kroužkách za blinkrem a nad chladičem. nemusel jsem sundavat silenbloky ani nárazník. Práce na max 2 hod. Měl jsem taky prasklou trubku.

Uživatelský avatar
Davesmartass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Davesmartass »

Kéž by se HLINÍK odstěhoval do Humpolce

Ještě jsem měl takovou jobovku, když jsem začal napouštět chladivo bylo slyšet syčení od expanzního ventilu :(
Kouknem na to z blízka a vida asi jsme měli moooooc síly při utahování a nebo unava materialu. :D
Přílohy
expanzní 003.jpg
expanzní 003.jpg (27.37 KiB) Zobrazeno 4136 x

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

majatrabi píše:Slavos

tady máš jeho stránky.
http://www.mfrost.cz/?id=head
Jo díky,jezdím na služebky,tak tu nejsem každý den. :D
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Slavos

V pophodě. :wink:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

Davesmartass

no tak to samé mám taky...myslel jsem na totéž...chtěl jsem se zaptat jak si to vyřešil ??? Nová kosta ??? A za kolik ??? :?

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Dave, super, díky, myslím, že v brzké době ač nerad budu muset tvůj zlepšovák využít.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Příspěvek od midar »

Tak se taky hlasim do klubu deravejch trubek. Klima chladila dobre do posledni chvile a najednou po zapnuti kraval, jak kdybych tam mel sirenu. Dokonce chcipl i motor. Diagnoza u Fordu, Zadrenej kompresor + vysypana spojka. Odhad ceny cca 65 000,-. No radost. Za novej kompresor se me prachy davat nechtelo a k starymu z vrakacu jsem nemel duveru tak jsem hledal a nasel http://www.autoklimabrno.cz/" target="_blank. Repas kompresoru se spojkou, prelisovani hadice, naplneni a tl. zkouska celkem 7 800,-. Nevim sice, jestli jsou nejlevnejsi, ale nemel jsem moc casu takze v ramci moznosti v pohode. Uspora proti Fordu citelna. A jednani bylo bezproblemovy takze zatim muzu doporucit. Ne ze bych nekomu pral tolik radosti, ale pokud se uz stane tak se treba bude hodit.

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Midar cena za všechno co píšeš není až tak zlá,já řeším pomalý únik a ve Fordu strašili tím,že budu muset do Ostravy a na dva dny.Tak se rozhlížím kam to dám.Zatím to vypadá ne Frýdek Místek,ale zatím nemám kdy.
Hlavně že klimu máš v pořádku. :D
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od Auto1 »

Potřeboval bych info,jedná se o tuto trubku (viz obrázek),která se ve skutečnosti,jak mnozí víte,skládá ze dvou kusů,nyní nevím zpaměti,kde přesně je spoj,ale to místo spoje je jen jedno,a nachází se zhruba někde v místě těch dvou červených kruhů (viz obrázek)
Dotaz zní,jak se ten spoj rozpojí a poté zase smontuje? Je nutno s tím nějak šroubovat,pootočit do nějakého úhlu,nebo jednoduše vytrhnout? Vzhledem k tomu,že tam může být až 10atmosfér nechápu,jak to drží a jak je to utěsněno.
Kdo to už viděl v reálu,tak ví o co jde,pokud je vadná část u kompresoru,stačí objednat jen tu jednu část trubky,což už se stalo,a teď jak na demontáž/montáž?
(Podotázka,řešil už někdo tohleto? Bude to těsnit,nebo je lepší objednat i tu druhou část také novou?)
Přílohy
Obraz016.jpg
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“