KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jeffo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od jeffo »

U napouštěcího ventilu za pravým předním blinkrem mám děravou hliníkovou trubku (takže náplň už chroustá ozón). Máte někdo zkušenost s její opravou nebo je nutná výměna (cena cca 9000 kč jen za trubku).

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna

Příspěvek od jenda »

jeffo píše:U napouštěcího ventilu za pravým předním blinkrem mám děravou hliníkovou trubku (takže náplň už chroustá ozón). Máte někdo zkušenost s její opravou nebo je nutná výměna (cena cca 9000 kč jen za trubku).
Mám jí také měněnou pokud se jedná o trubku č. 7M3 820 720 C ale měl jsem jí asi za 4000 Kč, v ETCE je cena asi 80€.
Šla by prý možná zavařit ale šel jsem do nové.

Já měl děravou tuhle:
Přílohy
7M3820720C.jpg
7M3820720C.jpg (27.84 KiB) Zobrazeno 21756 x

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

trubka

Příspěvek od Petr74 »

Zdar.
Tak přesně tu trubku co ukazuje Jenda jsem měl v háji. U Forda za ni chtějí cca 8.000,- :cry:
Na inzerát mi jí nabízeli za 5.000,-
Nakonec jsem si na techwebu Mondea sehnal doporučení na kluka co opravuje klimatizace a ten mi to opravil: Michal Pospíšil, Líský (u Slaného), http://www.autoklimatizace.net/ . Musím potvrdit, že je fakt ochotný, rozumí tomu a dá to dohromady. Letování hliníku (dělal jeho známý). Navíc jsem se mu mohl celou dobu dívat pod ruce, tak jsem se i něco dozvěděl .

Pozor - pokud je ta trubka v háji někde v té gumové části, je nejlepší přinést jí do Hostivaře; vedle Švehlovy ulice, ve Strašnické je ve vrátnici Pragovky firma, která to na počkání vymění a zalisuje (cca 500,-).

Od té doby chladím :D

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Petr74
Dobrý info.Člověk nikdy neví,kdy to bude potřebovat.Díky
Obrázek

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Já mám celou tu hliníkovou rouru utrženou.Myslíš že i toto by zaletoval?

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Aknel píše:Já mám celou tu hliníkovou rouru utrženou.Myslíš že i toto by zaletoval?
Těžko říct. Ale já jsem to měl shnilý v ohybu a ten jeho známý prostě kus uřízl a nahradil novým kouskem Al trubičky. Takže si myslím, že udělat se dá všechno. Zeptej se spíš jeho :wink:

Uživatelský avatar
jeffo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeffo »

Tak jsem to zkusil opravit. Jelikož dírky nebyly velké, zalepil jsem to plastickým hliníkem a kupodivu nedochází k úniku (viz foto). Uvidím zda a jak dlouho to vydrží. Každopádně zatím jsem ušetřil pár tisíců.
Přílohy
IMG_8565.jpg
IMG_8565.jpg (26.62 KiB) Zobrazeno 21667 x

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Hodně štěstí. Vypadá to fajn.

Problém ale je, že v tom potrubí může být více jak 10 ATM a to chladivo nemusíš vůbec vidět.

Já jsem to nechával opravovat zezačátku u bastliče a všechno vypadalo OK. Pak jsem to zapnul v parném dni naplno a ejhle, prdlo to znova :cry: To bylo nah...o, protože jsem ty náplně musel pořád platit.
Až potom, co jsem to nechal udělat pořádně to funguje tak jak má :D
Naposledy upravil(a) Petr74 dne 13.12.2008 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Davesmartass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Klima trubka - BIGPROBLEM

Příspěvek od Davesmartass »

Kde udělali soudruzi z NDR chybu?!! Odhalil jsem unik chladiva na trubce 7M1 820 741R, jelikož za novou chtějí chlapci z VW vtipných 4.300kč, zajel jsem raději za chlapíkem co ty trubky vaří. Říkal že je to tak na hodinku práce, tak jsem se těšil.Raději to zkrátím - po hodině montování a vyndavání různých dílů abychom se ke trubce dostali, jsme sice měli trubku na obou stranách demontovanou ale trubka nešla vyndat.Jako hlavolam. Koukali jsme do toho jak Pat a Mat, a závěr je takový že trubka lze vyndat pouze po nadzvednutí motoru!!!
Pokud znate někoho kdo tu trubku dokáže dostat ven ale také dát novou zpátky, dejte mi prosím vědět. Díky
Přílohy
Obraz016.jpg
Obraz016.jpg (37.89 KiB) Zobrazeno 21614 x

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

Ahoj, tak toto přesně jsem dělal před 14 ti dny. Je to práce na 3 hodiny. Co potřebuješ vědět?Měl jsem děravou trubku, prodřenou od krytu vany

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

jojo,je to fakt rubikovka... :? taky jsem to dělal a musel jsem sundat držák motoru...,motor přizvednout a pokud si vzpomínám,tak jsem měl sundaný i nárazník... :cry:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Teda klucí vy mě děsíte.Klima mi maká bez problémů (ťuky ťuk),ale raději ty trubky zkontroluju a pokusím se o nějakou přídavnou izolaci.Ty prachy za nové jsou děsný.A to je to z blbýho hliníku.Spíš to vypadá podle ceny,že je tam nějaký silný nános zlata :roll: Ach jo,jsou to zloději.Kde to vůbec žijem :cry:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

No u VW stojí 4,500 kč. Ale na té fotce to vypadá opravdu dost korozivně. U mě to tak hrozný není. Jenže se mi uvolnil plastovej kryt olejové vany( ten malej) a prodřel trubku klimy. Takže všechno ven a zavařit. Sundat levej držák motoru, ten lehce přizvednout, sundat celej přední nárazník, povolit držák sahary, obě světla dolu a pomalinku vytahat trubku ven. Je pěkně poohýbaná takže je potřeba 4 ruce. Nic příjemné, ale dá se to udělat. :?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Takto :D
Přílohy
11.jpg
11.jpg (50.29 KiB) Zobrazeno 21457 x
2.jpg
2.jpg (65.84 KiB) Zobrazeno 21469 x

Uživatelský avatar
Noprosu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od Noprosu »

Jo jo taky jsem to teď řešil přesně ta samá trubka,a je to tak jak říkáte sundaval jsem celej předek a svěšoval půlku motoru nic přijemnýho zrovna kvuli jedný trubce :?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“