Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 472 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KLIMA: děravá hliníková trubka, výměna
PříspěvekNapsal: 11.02.2008 10:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

-Potřeboval bych info,jedná se o tuto trubku (viz obrázek),která se ve skutečnosti,jak mnozí víte,skládá ze dvou kusů,nyní nevím z paměti,kde přesně je spoj,ale to místo spoje je jen jedno,a nachází se zhruba někde v místě těch dvou červených kruhů (viz obrázek)
-Fotka je z místa pod vzduchovým filtrem,jak mnozí víte.
-Dotaz zní,jak se ten spoj rozpojí a poté zase smontuje? Je nutno s tím nějak šroubovat,pootočit do nějakého úhlu,nebo jednoduše vytrhnout? Vzhledem k tomu,že tam může být až 10atmosfér nechápu,jak to drží a jak je to utěsněno.
Kdo to už viděl v reálu,tak ví o co jde,pokud je vadná část u kompresoru,stačí objednat jen tu jednu část trubky,což už se stalo,a teď jak na demontáž/montáž?
(Podotázka,řešil už někdo tohleto? Bude to těsnit,nebo je lepší objednat i tu druhou část také novou?)
(Ano,svaří to kde kdo,ale kašlu na to,nové je nové)

Přílohy:
Obraz016.jpg
Obraz016.jpg (38.6 KiB) Zobrazeno 1966 krát

PříspěvekNapsal: 11.02.2008 13:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

79

Senice na Hané

Spoj by měl být( aspoň u mého byl) za pravým blinkrem, resp. v nárazníku. Jak se ale rozdělává netuším. Je to kloub, ale vím, že to tu někdo popisoval, že to jde rozdělat. Ale osobně tomu nevěřím, že to pak vydrží 10atm.

Já ji vyndal celou a nechal zavařit. Díky tomu kloubu to jde. Je to sice dřina a makačka na bednu ale dá se to.

PříspěvekNapsal: 14.04.2008 17:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.03.2008

86

Humpolec

Tož nevím,ale u mě je zřejmě ten kloub příčinou úniku náplně klimy-přímo to z něj syčelo,když jsem chtěl klimu naplnit a natlakovat.Je to ten samý příklad jako výše zmiňovaný?V tom případě mi,prosím pěkně,SAGisti poraďte,jak to zavařit bez demontáže přímo na autě.A jak že to bezpečně vypustím tlak z klimy,aby mi to nebouchlo do ksichtíku ??! 8O 8O :lol:
Viz zde přesné místo úniku :

Přílohy:
povolený spoj v trubce klimy.jpg
povolený spoj v trubce klimy.jpg (63.24 KiB) Zobrazeno 1233 krát

detail na netěsnící spoj.jpg
detail na netěsnící spoj.jpg (133.23 KiB) Zobrazeno 1984 krát

PříspěvekNapsal: 14.04.2008 22:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

416

Lipník nad Bečvou/Prostějov

johnpiere píše:
Spoj by měl být( aspoň u mého byl) za pravým blinkrem, resp. v nárazníku. Jak se ale rozdělává netuším. Je to kloub, ale vím, že to tu někdo popisoval, že to jde rozdělat. Ale osobně tomu nevěřím, že to pak vydrží 10atm.

Já ji vyndal celou a nechal zavařit. Díky tomu kloubu to jde. Je to sice dřina a makačka na bednu ale dá se to.

Bondik píše:
Tož nevím,ale u mě je zřejmě ten kloub příčinou úniku náplně klimy-přímo to z něj syčelo,když jsem chtěl klimu naplnit a natlakovat.Je to ten samý příklad jako výše zmiňovaný?V tom případě mi,prosím pěkně,SAGisti poraďte,jak to zavařit bez demontáže přímo na autě.A jak že to bezpečně vypustím tlak z klimy,aby mi to nebouchlo do ksichtíku ??! 8O 8O :lol:
Viz zde přesné místo úniku :

Tak v tom místě se to doopravdy rozpojuje,musí se vyndat světlo.Pokud je tam vyskočený těsnění,tak tě nemine demontáž světla a opětovné spojení trubek.Viděl jsem to na valstní oči,když mi měnili trubku která prosakovala (únik tlaku za 5-7 týdnů).Na rozebrání i spojení těchto trubek je potřeba přípravek,mají ho servisy autoklimatizací.Trubku kterou mi tam dával zkoušeli na tlak 20 atmosfér.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.04.2008 23:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.03.2008

86

Humpolec

Tak to by bylo super - z velké a nákladné opravy se vyklube jen výměna těsnění-doufám.Co jsem na to koukal,tak žádná koroze ani eroze :lol: na trubkách není,tak jim snad žádné jiné úniky nehrozí.Pán,co mi to po "zkoušce" doplnění objížděl UV lampou nic jiného nenašel,jen tuto skoro díru.
Světlo a filtr snad dokážu sundat a nandat sám 8) ...uvidím :roll: nebo se mám připravit na nějaké záludnosti?? :wow:
Díky za info :)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 16.04.2008 21:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

416

Lipník nad Bečvou/Prostějov

Na demontáž světla potřebuješ asi 20-ti centimetrový nádstavec na torx.Stačí jen povolit a vytáhnout a odpojit konektor.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 17.04.2008 21:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

175

Chrudimsko - Železné hory

Při prasklině na trubce není hned nutné ji měnit. Já ji měl klasicky prasklou (spíš prošoupanou a zkorodovanou) u PP kola. Zalepili jsme to na místě bez demontáže nějakým vytvrzovacím lepidlem na hliník a po pauze na oběd natlakovali a dobrý. Už to tak mám 1,5 roku, tak je to snad už vyzkoušený.
Je to zalepený dostatečnou tlouštkou, udělali jsme takovou vaničku z folie a zalili.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 12.07.2008 16:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.06.2008

52

Praha

Zdar,
tak moje zalepení trubky nepomohlo :( . Pod předním nárazníkem vpravo je docela hezká louže. Je to hold prasklé ve sváru k čidlu, takže se to za jízdy asi docela klepe. je možné pomocí VAGu načíst tlak v klimatizaci?
kouknul bych se, jestli je to už totálně prázdné a trubku vykuchal a nechal někde odborně opravit. (nebo hold koupil novou :?: )

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 13.07.2008 11:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.03.2008

86

Humpolec

Zdarec.
Poradím ti jedno né možná nejlevnější,ale zato nejlepší,konečné a trvanlivé řešení!
Jak tady už psal Mirad,jeď do http://www.autoklimabrno.cz
Byl jsem tam a krom z předešlého servisu zjištěné jedné díry v trubce,našli ještě další tři díry prakticky po celém potrubí a jednu skoro proděravěnou část.Pak ještě profukující(netěsnící) kompresor,nefunkční dehydrátor(stará náplň) a maximálně zasra.. prostor mezi chladičem chladící kapaliny a výměníkem klimy,který je umístěný hned za ním.
Vše opraveno - včetně výměny kompresoru za repasovaný a hlavně ihned odzkoušeno patřičným natlakováním.
Dále mi preventivně navařili i výztuhu na místě,kde to také nejčastěji praská(kde jsem to kupodivu prasklé neměl).
To vše za cca 6 hodin práce i s obědem.
A pokud nejsi z Moravy,tak se i pobavíš,páč mluva Brňáků a východněji položených obydlí pracovníků této firmy je neskutečná :lol:
Cena 10000 Kč - možná pro někoho hodně,ale já jsem celou dobu vyjma 30 minut byl u opravy a podle toho,co všechno musel ten človíček udělat a kolikrát,tak se mi zdá,že to asi levněji nikde neseženeš.
A nelekej se toho,že toto vše dělají jen v pár spojených řadových garážích.Prostředí klame-jsou to odborníci,kteří by mohli makat v nejmodernějších servisech-dle mého soudu.Ale tam by je asi nezaplatili 8)

Naposledy upravil Bondik dne 14.07.2008 10:58, celkově upraveno 1

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.07.2008 18:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.06.2008

52

Praha

To Bondík
děkuji za tip, je to pro mne momentálně trochu z ruky, ale to neznamená, že je třeba nevyužiji :D .
Možná pojedu do Brna pro přívěs.
Jinak podle mého názoru není známka kvalitního servisu obrovská výloha s plácáním se po prsou, ale zájem lidí, kteří tu práci dělají.

PříspěvekNapsal: 16.07.2008 23:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.06.2008

52

Praha

Tak jsem dostal tip na nějakého maníka někde v Břežanech. Má docela plno, ale vypadl mu jeden zákazník v pondělí, tak jsem zvědav, jestli se už konečně s chladím? :drug:

PříspěvekNapsal: 17.07.2008 08:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

390

Praha 15

komcr píše:
Tak jsem dostal tip na nějakého maníka někde v Břežanech. Má docela plno, ale vypadl mu jeden zákazník v pondělí, tak jsem zvědav, jestli se už konečně s chladím? :drug:

V Dolních Břežanech? Kdo to je? Dej pak do fora doporučení a kontakt. Dik.

PříspěvekNapsal: 17.07.2008 19:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.06.2008

52

Praha

Jde o Panenské Břežany :oops: , jakmile bude hotovo dám reference.

PříspěvekNapsal: 09.09.2008 11:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

509

Opava city

Auto1 píše:
Potřeboval bych info,jedná se o tuto trubku (viz obrázek),která se ve skutečnosti,jak mnozí víte,skládá ze dvou kusů,nyní nevím zpaměti,kde přesně je spoj,ale to místo spoje je jen jedno,a nachází se zhruba někde v místě těch dvou červených kruhů (viz obrázek)
Dotaz zní,jak se ten spoj rozpojí a poté zase smontuje? Je nutno s tím nějak šroubovat,pootočit do nějakého úhlu,nebo jednoduše vytrhnout? Vzhledem k tomu,že tam může být až 10atmosfér nechápu,jak to drží a jak je to utěsněno.
Kdo to už viděl v reálu,tak ví o co jde,pokud je vadná část u kompresoru,stačí objednat jen tu jednu část trubky,což už se stalo,a teď jak na demontáž/montáž?
(Podotázka,řešil už někdo tohleto? Bude to těsnit,nebo je lepší objednat i tu druhou část také novou?)

Obrázek
Obrázek

Zrovna jsem řešil tuto situaci,tak doplním.
Je to normálně spoj,kde jsou v sobě dvě trubky.
Mezi nimi tři těsnění o kroužky.
Je to v sobě normálně zasunuté tak,že je tam pružinka,která ty trubky k sobě zacvakne.
Takže tu pružinku nejprve odjistit a potom to odpojíte.
Někdy to není možné sundat a je lepší si vytáhnout celý díl z vozu a pak ve svěráku si pohrát.

Naposledy upravil Auto1 dne 10.09.2008 11:26, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 10.09.2008 08:02 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

Na rozoberanie tohoto spoja je specialny pripravok. Da sa zohnat v chladiarenskych predajniach.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 472 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]