KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dočík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.08.2010 13:03

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od Dočík »

Dobrý den
Dotaz na centrální zamykání Alhambra r.v. 99 , 1,9tdi 81kW
Po pádu sněhu ze střechy a následném rozbití předního okna,mi přestala rovněž fungovat dálka,nevíte někdo kde je v autě nějaký přijímač nebo to co chytá signál od klíče ??
Nevím jestli to má spojitost,nebo jestli to prostě náhodou odešlo ve stejnou chvíli co jsem dostal ledem.
Klíč jsem zkoušel překodovat,vše funguje do okamžiku kdy má klíč vyslat signál autu a auto se má zamknout.
Dle toho soudím že špatná je část v autě,nikoli klíč,ten jsem pro jistotu nakodoval i na aute známeho a jeho sharana vklidu odemknu.

Díky za nasměrování. :wink:

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od -Vasek- »

U mě to byla taková černá "bradavice" nad vnitřním zrcátkem.

Odesláno z mého HTC One_M8 pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Dočík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.08.2010 13:03

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od Dočík »

Tak bohužel bradavici tam nemám,ale díky.

Jan Kajsrlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.02.2017 00:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od Jan Kajsrlík »

Ahoj, nedávno jsem si pořídil Golf IV variant, jenže mi nefunguje centrál 5. dveří, pokud to tedy někdy mělo fungovat. Centrál mám a na klíčku mám pouze dva čudlíky (odemknout, zamknout,kufr tam není) auto odemknu na DO, ale kufr nedělá vůbec nic. Musím ho otevřít manuálně klíčkem. Když klíčkem otočím doprava, odemkne se, nebo zamkne celé auto, tudíž to propojené je, když doleva, otevřu jej.
Děkuji za pomoc nováčkovi.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od tornado1 »

špatná komfortka nebo kabely nebo spínač
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od kajzos »

Teď koukám, že jsem moc netrefil téma, jsme u sharanů atd :-/ to se omlouvám. Nicméně díky za reakci, o těch kabelech jsem něco četl, že může být přerušený u pantů, mikrospínač poznám, že je špatný, když to rozdělám? a komfortku diagnostikou?

Uživatelský avatar
citron66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 01.01.2012 21:15
Bydliště: Brno

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od citron66 »

Zdravím všechny, vím, že o mém problému bylo napsáno už mnoho, jen prosím někoho se zkušeností o odpověď. Objevil jem teď u svého Sharana závadu, které jsem si možná dlouho nevšimnul a nebo se objevila teď. Zamknu dálkou, zamkne se vše, kromě dveří řidiče. Ledka bliká, po otevření dveří začne houkat origo alarm. Totéž se stane naopak, pokud je auto zamčeno, dálkou odemknu, odemkne se vše, kromě dveří řidiče. Pokud zamknu/ odemknu klíčem v zámku u řidiče, zamkne a odemkne vše v pořádku. Pokud po tomto zkusím odemknout a zamknout dálkou, vše, včetně dveří řidiče, funguje bez problémů. Až do nějaké chvíle, kdy si to postaví hlavu a opět řidičovi dveře nejdou zamknou/odemknout dálkou, klíčem opět ano. Diagnostika píše:chyba 01142 dveře řidiče a víčka nádrže, 29.00 zkrat na kostru, sporadicky. Smažu závadu, chvíli to funguje ok, poté opět a tak pořád dokola.
Nejde mi do hlavy, proč klíčem ano a dálkou ne. Všechny informace navádí ke zlámaným kabelům. Tyto jsem opravoval cca před dvěma lety, kdy přestalo jet ovládání okna a také zamykání. Opravil jsem asi 5 kabelů výměnou za silikonové. Teď jsem tedy rozebral opět a zdá se všechno OK, žádný kabel se vizuelně nezdá poškozený. Většinou se přeruší tak, že praskne izolace a pak se postupně ulomí zbytek, ale dosud jsem se nesetkal s tím, že by to bylo naopak, tedy že se přeruší kabel a zůstane izolace neporušená. A teď můj dotaz, může tuto závadu způsobovat svazek v jiných dveřích, než řidičových? Pokud ne, a mělo by to být jen ve svazku u dveří řidičových, který drát (pin, barva), po kterém jde něco jinak než když se zamkne/odemkne klíčem, by to mohl způsobovat? Díky za odpověď.
VW Sharan 1.9TDi, 85kW, 2007

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od koci2 »

Dobrý den je v zámku mikrospinac aby centrál při otevření dveří Do zámek nezamknul nebo to obstarává ten z prahu co jde na světla a do maxidotu
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od michall »

Podle mě ten v prahu, když ho zmáčkneš rukou a dáš zamknout, tak se servo snaží dveře zavřít.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od koci2 »

Měl jsem zámek spolujezdce 2x venku a žádný mikrospinac jsem neviděl. Jde mi o to když ty dveře odemknu dálkovým ovládáním a otevřu tak se maxidotu rozsvítí a ukáže dveře ale osvětlení se nerozsviti a do 30 vteřin auto zamkne. Jestli to dělá prahovy spínač nebo je tam ještě jiný? Kabely skontrolovany ve dveřích. Mikrospinac jde jeden drát do budíku a druhý do CE. Nevíte někdo kam abych to nechal promerit
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od michall »

No a když odemkneš dálkou a otevřeš L nebo P zadní dveře, tak se ti rozsvítí? (světlo na stropě :-) ). Pokud ano, hledej chybu ve spínači u prahu u spolujezdce. Spínač má na pinu 1 společný kontakt a ten spíná na piny 2 a 3. Pokud není sepnuto, nejsou spojeny žádné piny, tj. v rozepnutém stavu nejsou spojeny piny 2 a 3. Pin 2 je připojen do budíků, pin 3 pak do CE (řidič konektor P7 pin7, spolujezdec a zadní dveře konektor P7 pin6).

Mmch … u mě se po otevření dálkou rozsvítí vnitřní světlo i bez otevření dveří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od koci2 »

Všechny dveře krom spolujezdce fungují, musí být asi ten kablik přerušen do CE mrknu na to doufám že to je popsané protože elektrice vůbec ale vůbec nehovim. Jinak ti děkuji za odpověď. Jo dalkou se mi též rozsvítí
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od michall »

A když prohodíš spínače mezi spolujezdcem a zadními dveřmi, tak se závada drží dveří nebo spínače?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od koci2 »

To jsem zkoušel nic pořád stejně teď jdu z práce k autu a už zase alarm a Osvětlení bliká měl jsem odpojene ty mikrospinace já už květů z toho auta nic jiného nedělám než se v tom hrahu
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od koci2 »

Tak promereno zadní jdou spolujezdec ne promereno pipakem. Kde se ty kabely schází nevíš náhodou?
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“