PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Jansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Jansen »

Sharan 85kw, nad 3000 otáček vyletí rafička na 4000 a auto nezrychlí.Tak mi vyměnili N75,kontrola váhy vzduchu,EGR a nakonec to vypadá na závadu v tiptronicu.Prý lamely.Olej mi měnili před měsícem ve firmě Kapsch.Poradí někdo?Díky.

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od marty_ »

Ahoj potykam se s tim taky.
Sice na jednickove generaci sharana, ale taky...
nad 2500 otacek (jedu cca 80km/h )otacky co 6 sekund proklouznou o 200 otacek.
Kdyz jedu nad 110 km/h proklouznuti videt neni...
auto radi bez problemu a necuka pri razeni..
v Kapsch mi rekli ze bud lamely nebo nejaky trminek u menice.
lamely pry vyjdou na cca 30- 40tis., trminek na 10 tis..(ceny sou vcetne demontaze a montaze prevodovky z auta).
zitra jedu do kapsch na diagnostiku.. jsem zvedavy..
rozhodne 40 tis se mi zda dost :-(

dale mi rekli ze sharani automati I. verze, kdyz maj nad 150 tisic, tak ze sou prevodovky po vetsinou smrti... a ze kdyz mam 250 tisic, takze mam byt rad ze mi to jelo..
prijde mi to celkem odvazne tvrzeni...
Muzu znat vase nazory na automaty v jednickovych verzich?
Sice se tim dostavam trochu do OT, ale i presto si myslim ze to k memu problemu patri
Predem diky za vase nazory
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Jansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Jansen »

U mne to byly lamely.Dělal to chlápek v Brně.Cena bylo okolo 20000kč.Převodovka se ani nesundávala.

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od TAXI T4 »

Tak to pán v Brně je kouzelnik že to udělal bez sundání :D
Přílohy
11102010231.jpg
11102010243.jpg

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od marty_ »

byl jsem dnes v kaps.cz a vysledek je zde:
mam uz chycene lamely a volnobezka je taky uz nacata. + tesneni a nejaky veci ktere se preventivne maji vymenit.
oprava cca 20.000,-
nutno ovsem podotknout ze jsem byl varovan ze pri otevreni prevodovky se muzou zjistit dalsi zavady a cena tak muze se vysplhat az na 50 tis
Nastesti udajne moje prevodovka se tvari ze je jinak ok, takze se mimoradne dalsi potize nepredpokladaji.
Kazdopadne mne v kapsch mile prekvapili, technik se mi skoro hodku venoval, projezdili jsme v ramci testovani skoro cely kojetin, nasledne zvedli auto, sundali spodni dekl, zkontrolovali hladinu oleje a kvalitu oleje, nasledne opet konzultace, tentokrate pod autem.
Chvile cekani sem travil u nich v prijimaci kancelari a byl sem potesen wifinkou , takze sem zapl PDA a mohl sem pracovat :-)

A nakonec pro mne prekvapeni: Nevzali si ani korunu.
Timto firme caps nechci delat nejakou silenou reklamu, pouze jsem spokojeny zakaznik a nemam duvod to tajit.

Mno a cely vysledek?
Auto sem si vzal zpet bez jakekoliv opravy s tim, ze na jare az dam do kupy par penizku tak prevodovku necham udelat.
Ne celkovou GO, ale jen ty nejdulezitejsi veci za tech 20 tis.
Auto mam rad, jsem s nim max spokojenej, nemam duvod jej prodavat, tak holt jedna vetsi investice mne snad nezabije :-)

Tot asi vse co sem chtel napsat.
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Shemik »

Jansen, Taxi T4:
Taky si rikam, jestli to nedelal sam pan Copperfield :?: :mrgreen:

TAXI T4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 28.11.2008 15:21
Bydliště: okr.Teplice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od TAXI T4 »

Tak si říkam že někdo má dost peněz že je háže do kanálu :D :D asi budu opravář převodovek. Stačí karkulačka a pár litru oleje :D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Shemik »

Taxi T4:
Tak vis co, kdyz se covek nevyzna, tak ho snadno nachytas, ja uz take parkrat naletel, tak si davam dost bacha, ale je to des, jak lidi nekdy dokazou zneuzivat :|

Jansen:
Cece nevim, co Ti pan v Brne rekl, ale pokud prevodovku nevyndal z auta, tak pochybuju, ze Ti vymenil lamely. Nejsem odbornik, ale sam jsem presne tuhle opravu na mem tiptroniku take mel a z velke casti jsem se opravy mohl ucastnit, takze videl jsem, co vsechno se pro to musi udelat a delat to na aute zespodu, je podle me naprosto nerealne a nebo jak tu padlo, prace pro kouzelnika :lol:

Uživatelský avatar
Jansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Jansen »

Jo,asi to byl kouzelník,ale volal jsem i do Ostravy a tam mi mechanik řek to stejný.Prý jdou lamely měnit,bez demontáže převodovky.Já s tou převodovkou absolvoval spoustu firem i Kojetín.Všichni řešili měnič,celou převodovku.Cenu 30-50tis.Jinak je mi to jedno,jak to udělal.Převodovka funguje a to je hlavní.Dal mi tenkrát doklad na opravu.Měnil lamely a olej.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od Shemik »

JJ, v pohode, neber to spatne, me to take bylo jen divne, hlavni je, ze to facha jak ma :lol:

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od lubomt »

Jansen píše:Jo,asi to byl kouzelník,ale volal jsem i do Ostravy a tam mi mechanik řek to stejný.Prý jdou lamely měnit,bez demontáže převodovky.Já s tou převodovkou absolvoval spoustu firem i Kojetín.Všichni řešili měnič,celou převodovku.Cenu 30-50tis.Jinak je mi to jedno,jak to udělal.Převodovka funguje a to je hlavní.Dal mi tenkrát doklad na opravu.Měnil lamely a olej.
zaklad je menit po tolkych km aj hydromenic. Bez zhodenia prevodovky sa prevodovka poriadne urobit neda,je to len take lepenie, pretoze vsetko ide von cez dieru za menicom a olej.cerpadlom.Bez zhodenia tak moze akurat menit supatk.skrinku , filter, olej, nejake tie lamely ale urcite nie vsetky .... Zalezi aj ci mas 4st alebo 5 st automat.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Pánové mám problém. Převodovka řadí, ale na 4 a 5 jakoby "prokluzovala spojka". Prostě na 1,2,3 jede po přidání plynu normálně, zrychluje, táhne, ale na 4 a 5 mi po přidání plynu vyletí otáčky a auto netáhne. Když to jen tak trochu lechtám, tak se to rozjede, ale jak příjde kopec, tak rychlost klesá, otáčky letí nahoru a až zařadím za 3 tak auto táhne. Dělá to stejně na D i po přepnutí na Tiptronic. Může to být olejem, nebo je něco v převodovce? Špatný ventil, prasklý pás, sjeté lamely? Popřípadě znáte dobrý servis v okolí Ostravy? Díky moc za odpovědi. Jinak automat má najeto po opravě cca 100tis. km, celkem cca 280tis. km.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od the.max »

A co dělá zpátečka? 5ka a zpátečka jsou na jedný hřídeli. Ta táhne normálně?
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

the.max píše:A co dělá zpátečka? 5ka a zpátečka jsou na jedný hřídeli. Ta táhne normálně?
Jo, zpátečka táhne, couval jsem s ní i do kopce a nebyl problém.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od the.max »

tak to by měla bejt ''brzda' v pohodě. Pošli mi mail, něco ti k převodovce pošlu, taky jsem jí řešil, takže nějakou dokumentaci mám. Sem se to nevejde.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“