MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od RICHARD1 »

Ahoj.
Také jsem zaregistroval mírné svištění turba při zvyšujíccích se otáčkách motoru za studena od cca 1100-2000 ot.bez zatížení.Po zahřátí na provozní teplotu se to už neozývá.Do kabiny to není slyšet,slyším to jen v uzavřeném prostoru při stáhnutém okénku.Není to syčení,ale přirovnal bych ten svist ke zvuku vrtule poháněné tichým el.motorem.Na Vagu nic.Je to normální nebo turbo něco hlásí?
Poslouchal jsem dvě oktávky s téměř identickým motorem,ale neslyšel jsem nic.
Kdoví,ať odpoví.
Dík,Richard. AFN, 81Kw,220000 Km?

jastrab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.01.2012 14:24

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od jastrab »

sedkooo píše:Aby som to viac popisal, ono to robi aj pri teplom motore ked ho vypnem a potom po cca 30 min zapnem a pokracujem v jazde. Cize mi to skor pride ako keby to turbo bolo studene a ked sa zohreje tak je to ok. Ten nudzak nie je velmi casto ale objavi sa. Ked ho ale vytocim nad 3000 tak ten zvuk nespravi. Mne to pride ako keby to vypustalo vysoky pretlak. Ze pri tych 2500 je turbo na max a ked vtedy pustim plyn a vyradim tak to niekam vypusti nahromadeny tlak. Dnes sa mi to podarilo nahrat, ale je to trochu skreslene, lebo pri tom hluku v motore uz trochu nestihal mikrofon, ale je to pocut.
presne je to ten zvuk ako je v nahravke,ale mne to niekedy aj trhne autom.Dnes som bol na pocitaci a ukazalo to riadne blbosti co sa tyka plniaceho tlaku,nejakych mg...nevyznam sa do toho/chlap povedal ze to da (tie blogy)na diesel forum a uvid co povedia chlapy/vyzera to na zle urobeny cip,su tam prehnane udaje.A inak auto ide ako gula/na 4motion/

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od BigBang »

RICHARD1 píše:...
to je ok ;) jinak pokud bys měl třeba katalyzátor vymlácenej, tak je to slyšet mnohem víc než s katem... sám mám kat off a je to hezký to hvízdání přeci :mrgreen: :yahoo: :mrgreen:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Bandog »

BigBang

:good: Moje řeč........... :laugh:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od BigBang »

škoda, že to nei slyšet víc :) ale přímou trubku nechci, protože to je už moc velkej kravál :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Bandog »

Já mám na sériový zadní tlumič navařenou oválnou koncovku (a kat off) a turbo vydává krásný zvuk......takové jemné syčení, ale já si to nemůžu vynachválit. Když už tam turbo je, tak ať je aspoň trošku slyšet. :good:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od BigBang »

tak to ma byť :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od RICHARD1 »

to Big.Bang.
Dík,budu klidnější.
Richard.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od matko001 »

Vcera som dal Galaxiku asi 500 km dialnic a ked som prisiel domov, tak bolo pocut sicanie turba, co predtym nebolo. Auto ide pekne, rano som skusal ist nejakych 30 km - kym to bolo studene a isiel som jemne tak bolo ticho, akonahle som isiel uz so zohriatym tak to bolo znovu pocut. Ma galaxy nejake miesto, kde tie hadice od turba praskaju?

Vizualna kontrola nepomohla.Hadica nevyzera byt nikde nadmerne od oleja ani nic ine netypicke.

Je to 2003 96kw TDi.

Dakujem za kazdy tip.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od matko001 »

Odpovedám si sám - hadica od IC bola na jednom konci zničená - poisťovací krúžok zlomený. 165€ + pár drobných za výmenu.

BTW: Vo vw a seate bola asi o 20€ lacnejšia ale nevedeli ktorú potrebujem keďže sa presne mesiac výroby môjho Galaxy menila...

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Palo.V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.04.2012 13:23
Bydliště: Senica

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Palo.V »

Zdravim Vas.
Mam tiez problem s tymto sycanim ako tu popisujete. Doteraz mi to nerobilo takze to nie je klasicky zvuk turba. Uz som mal dvakrat prasknutu podtlakovu hadicku ale vtedy motor stratil vykon. Teraz ide ako ma ale z vyfuku ide dym ako zo stareho traktora. Mylslite ze to bude viac ako prasknuta hadica ked aj tak dymi?
SEAT ALHANMRA , 96kW, r.v. 2005

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od matko001 »

ktoru podtlakovu si mal prasknutu? Mne malinko horsie taha a zase jemne sici a neviem najst odkial.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Palo.V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.04.2012 13:23
Bydliště: Senica

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Palo.V »

Okolo turba je viac takych asi 5-6 mm hrubych hadiciek. Jednu som mal prasknutu tak som ju kusok skratil a dal naspat. Po 2 mesiacoch mi praskla na dialnici znovu. Tak som ju musel celu vymenit. Len vtedy to bolo viditelne ze kde to je a teraz vobec netusim. Inak je tam super pristup tak to asi necham niekomu kto vie ako na to.
SEAT ALHANMRA , 96kW, r.v. 2005

Palo.V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.04.2012 13:23
Bydliště: Senica

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Palo.V »

U mna vyriesene. Bola to hadica na vytlaku z turba. Najprv to vyzeralo ze je v tom kolene prasknuta ale nastastie bola iba zosmyknuta. Stacilo ju poriadne nasadit a vsetko ok.
SEAT ALHANMRA , 96kW, r.v. 2005

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od kubenec »

sedkooo píše: Dnes sa mi to podarilo nahrat, ale je to trochu skreslene, lebo pri tom hluku v motore uz trochu nestihal mikrofon, ale je to pocut.
Presne tento zvuk mi to zacalo delat pri najezdu na obrubnik nebo pri vyjizdeni kratkeho kopce, kdy staci jen trochu plynu(max 1700ot. na par sekund) a hned ubrat. Ve vysich otackach nic ani nouzak uz pres rok zadny nebyl. Jeste za studena je slyset pri volnobehu turbo jako takova meluzina, ale do 1 max 2 min.ticho. Najeto mam cca 233tis.
Kde hledat nebo spis co delat? Da se s tim jezdit, protoze na nove nemam.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“