MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud máš zanešenej egr doporučuji toto: BG Induction System Cleaner (no. 211) - více zde : http://www.iob.cz/produkty-bg-care/deka ... motoru.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od smolda »

Tak a závada odstraněna. Celkem triviální - při vizuální kontrole všech hadic jsem nic nenašel, tak jsem všechno poskládal, zkontroloval, udělal tlakovací přípravek (šoupnu fotku), kterej jsem zapojil na hadici, kde je bývá připojen výstup z turba a celý jsem to natlakoval. Dírka se objevila na úplně poslední hadici, která je připojená na EGR, na vnitřní straně ohybu. Za normálních okolností dírka vidět nebyla, ale unikající stlačenej vzduch jí prozradil. Tak že to nakonec nebylo zas až tak dramatický, ale trochu mě to potrápilo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od kubenec »

Tak jak už jsem psal dřív. Mě to dělá tento zvuk viz. video.
https://www.youtube.com/watch?v=C_1pOYHbLoQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Dělá to u velmi velkého zatížení někde kolem 1600ot./min. při náhlem ubraní plynu.
Geometrie regulace jde dobře, auto nejde do nouzáku ani na 3.,4. a 5rych. st. za hranicí 4500ot./min. Jen kolem těch 1600ot. vydává tento zvuk.
Kde hledat problém nebo je normalni? Ovsem me se to jako normalni nezda. :cry:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od smolda »

Nojo, ale sportovní filtr má daleko nižší rozdílový tlak (odpor), to turbo saje jak blbý
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

hombras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.05.2014 10:12

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od hombras »

Zdravím
poslední dobou se mě zdá že motor jaksi "PRDLÁ" .Nevím jak ten zvuk nazvat.Mohla by to být prasklá trubka nebo hadice od turba?Zkuste poradit.Díky
Sharan I , 1,9TDI 81 kw,1999.
Touran 2006,1,9 TDI BLS

Uživatelský avatar
tomik4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2015 21:58
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od tomik4321 »

Prosím o radu koupil jsem sharna 81kw, a bohužel byla zarezla regulace na turbu. Turbo jsem komplet rozdělal vyčistil a dol spět, krásně chodí bez vůlí :good:
ALEEE je strašně slyšet jeko by v sání jak saje a jak se dotáčí a řechtá :? tak mě napadá kde hledat problém, nekde kolem turba nebo turbo samotné, nebo špatná montáž při čistění turba... Jinak jede paradně tlačí nepadá nekouří, jen je slyšet v saní :?
Děkuji za každý nápad... :?:
SHARAN 7N 2.0TDI 4x4 2015

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od BigBang »

a seš si jistej, že to je sání? já taky myslel, že mi syčí hadice se vzduchem a nakonec to byla díra ve vejfuku před katem ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
tomik4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2015 21:58
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od tomik4321 »

Jj, vyfku je dobrej, nenil jsem trucku za katem, a pred je taky vse ok. Tak nevim, za jizdy neni sliset, zaslepil jsem egr, ale to by nemelo myt vliv kamos ho ma taky zaslepeny, a neni nic slyset :cry:
SHARAN 7N 2.0TDI 4x4 2015

Uživatelský avatar
alex9001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.09.2011 11:11

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od alex9001 »

Konverzace stará 12 let.... Ale mám stejný problém. Jenže to syčení není pískání turba, ale zdá se, jakoby v přetlakové trubce od turba do motoru byl nějaký ventil, který se otevírá, když je vyšší přetlak v turbu. Nevíte o tom ventilu, kde je a jaké jsou jeho hodnoty na otevírání?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od michall »

Chce to napsat u jakého motoru. Jedničkové SAGy měly snímač tlaku v ŘJ v autě, tj. pokud je prasklá hadička, je slyšet "podtlak" v kabině.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od hiero »

opravim ta...pretlak... :mrgreen:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od michall »

Motory nejsou můj hrnek čaje, takže asi přetlak.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“