MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Janchi999 »

Vsetky hadicky su na 100% zkontrolovane? Hadica od vzduchoveho filtra, z turba do IC? Staci mala netesnost,dierka a sicanie je na svete... Myslim si,ze ak by bolo turbo vadne, miesto sicania by skor hukalo, nez sicalo
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Honza Karát
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.05.2011 12:05
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Honza Karát »

Kluci jak tu už někdo popisoval, že se mu auto změnilo ve vysavač tak mě se to stalo minulý týden jednalo se o syčení v době kdy seplo turbo v prostoru pod palubní deskou na straně u řidiče a protože mi to do té doby nedělalo nespokojil jsem se s tvrzením, že je to normální. Přiznám se měl jsem strah o turbo aby mě náhodou někde nenechalo. Zajel jsem proto k lékaři a ten po projetí prohlásil, že to pravděpodobně odchází turbo, ale s jistotou to bude vědět, až ho připojí na počítač a s tím jsem u něj pacienta nechal. Druhý den se ozval, že na turbu závada není, že se zřejmě jedná o hadičku asi metr vedoucí do řídící jednotky za účelem kontroly tlaku plnění která je na několika místech značně odřená a pravděpodobně porušená po výměně hadičky závada nezmizela. Poté přišel na to, že je porušená nějaká asi 10 cm hadička podle popisu někde uvnitř jednotky po výměně pacient vyléčen a řekl bych jede líp.

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od homre »

Tak tohle co popisuješ mě dělá taky snad se dostanu tento týden na hevar a zkouknu to co to teda sičí :D
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Janchi999 »

Stym rozdielom,ze II.model uz nema v RJ hadicku, ani hadicku veducu k RJ :wink:
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od homre »

Tak závada co se týče syčení turba byla odhalena a opravena :yahoo: ,turbo už nesyčí,byla špatně nasazená přeska na hadici nebylo to vidět ale podle omaku byla nakřivo a tamtudy podcházel tlak,po předělání přesky je klid,jen mě trochu vylekalo že na spodku turba byla kapla oleje,doufám že to nevěstí nic štatného :roll:
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

jastrab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.01.2012 14:24

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od jastrab »

toto sycanie mam aj ja a mam z toho nervy.Ale vraj je to normalne.Mam nove turbo a suchoce
neviem preco.--mam sharan 1,9 .85kw.2002, mam ho 3 tyzdne chcel som ho vratit ale majitel mi povedal ze je to v poho ze to robia vsetky SAG.Je to ok?pomozte

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Lolik »

U mě to zatím nevypadá že by nějak syčelo ale turbo slyším jak v uvnitř v autě tak i venku. Zvuky vydává po dobu 3,5roku co mám Alhu pořád stejné. :smoke:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od jeff78 »

nemate nahodou k tomu siceni prasklou hadici na sani od turba?? Tohle delalo u nas vw trasporter.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

jastrab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.01.2012 14:24

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od jastrab »

Je to skor suchot,skrabot a nie sycanie. A pocut to aj ked idem do zakruty alebo do kopca a niekedy to sekne autom.Sekanie,mykanie ide sumerne so skrabotom.

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od sedkooo »

Ahojte mne na Sharane 1.9 TDI r.v. 2002 zacalo tiez turbo vydavat cudne zvuky. Hlavne v zime ked poriadne pridam a preradim pri cca 2500 otackach tak sa ozve take zachralotanie niekde zo spolujazdcovej strany. Je to celkom hlasny zvuk. Ked sa auto zohreje tak to prestane, ale trva to tak cca 15 minut. Obcas to aj tak trhne pri tych otackach a potom padne do nudzoveho rezimu. Inak ide uplne normalne a ma aj dobry vykon, ale neviem co by to mohlo byt. Ked je v nudzovom rezime tak to nerobi. Myslize, ze ho treba vycistit? Dakujem.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od ajo »

To iste robí aj mne. Raz mi pomohla trasa asi 300km po dialnici cca 140km/h a vydržalo to asi rok a teraz to mam tak ako popisuješ, ale nudzak je len zriedka
Obrázek

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od sedkooo »

Aby som to viac popisal, ono to robi aj pri teplom motore ked ho vypnem a potom po cca 30 min zapnem a pokracujem v jazde. Cize mi to skor pride ako keby to turbo bolo studene a ked sa zohreje tak je to ok. Ten nudzak nie je velmi casto ale objavi sa. Ked ho ale vytocim nad 3000 tak ten zvuk nespravi. Mne to pride ako keby to vypustalo vysoky pretlak. Ze pri tych 2500 je turbo na max a ked vtedy pustim plyn a vyradim tak to niekam vypusti nahromadeny tlak. Dnes sa mi to podarilo nahrat, ale je to trochu skreslene, lebo pri tom hluku v motore uz trochu nestihal mikrofon, ale je to pocut.
Přílohy
turbo3.mp3
(209.18 KiB) Staženo 275 x

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od Janchi999 »

Ahoj. Mal som ten isty problem. Pomohlo vycistenie turba a vypodlozenie lopatiek... Odvtedy ziaden nudzak, ani skrabotavy zvuk pri preradovani.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od trepifajxl »

Ten zvuk mám taky, ikdyž z nahrávky nejde poznat jestli tak intenzivní. Dělá to co auto mám cca 100tis. km a nijak se to nezhoršuje ani nezlepšuje. Spousta lidí to posluchalo a nikdo nedokázal říci čím to je. Jen minulý týden jak byly ty mrazy tak prvních pět minut po startu to bývalo intenzivnější. Do nouzáku nikdy nepadalo. Šahal jsem na vrtulku a vůle v normě.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

kikio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.01.2011 19:08
Bydliště: bardejov

Re: MOTOR, TURBO: turbo je slyšet do auta

Příspěvek od kikio »

pocujem to tiez a niekedy to padne do nudzoveho stavu ale nie v zime hlavne v lete a ked je horuco pri otackach okolo 2500 do 3500

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“