ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

Hmm, tzn. že dveře jsou zamčené centrálem (nikoli zevnitř) a mají tím pádem odpojené vnitřní páčky. Dálka funguje? Nebo to otevíráš jen klíčem u řidiče? Pokud auto na dálku nereaguje, může být vadná nebo nemá synchronizaci. a pokud se dá auto otevřít jen klíčkem na straně řidiče, může být poškozený nějaký vodič v průchodce, který neotevře další dveře. Zkus mrknout na tu přechodku a na dálku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od hiero »

hiero píše:ahojte! mne sa vyskytol novy problem. auto normalne uzamknem dialkovym ovladacom pricom sa uzamknu vsetky dvere co aj vyskusam toto sa potvrdi aj bliknutim smeroviek a zacne blikat aj ledka vo vodicovych dverach....no a teraz to pride....auto sa samovolne odomyka....niekedy po polovici dna, minule som auto odstavil a asi dva dni nato som okolo neho prechadzal a zrazu sa odomklo skoro ma trafil slak a takto vzdy v inom casovom intervale..skontroloval som centralnu elektriku ta je sucha a v pohode a ani diagnostika nic neukazala.... :?:
prisiel som na pricinu....blbne dialkove ovladanie centralu ktore je dorabka...casovy interval sporadickeho odomykania sa zmansoval a blblo to az tak ze pri odomykani a zamykani ostavala svietit prava stran blinkrov...vliezol som pod sedacku k centralnej elektronike vytiahol som poistku napajania dialkoveho ovladania a uz je pokoj akurat musim odomkat klucom :mrgreen: rozmyslam o tejto nahrade http://www.autoalarmy.sk/katalog/autodo ... c-302.htmlz dovodu ze sa da nastavit odomykaci impulz az na 15 sekund co sposoby dotiahnutie okien v pripade ich otvorenia.... alebo by ste doporucili nieco ine? :D

Macek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2013 12:00

ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Macek1 »

:wink: Prosím potřebuji vyměnit zámek u sharana 2001 ve dveřích u řidiče, protáčejí se mi všechny tři, děkuji.




modedit: upraveno.

Než začneš psát další příspěvek, prostuduj pravidla http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;
a příspěvek dej do vhodného tématu v Sherlockovi http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo alespoň sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=181187" onclick="window.open(this.href);return false;


Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Skyppy »

A chceš jenom dobrou radu, nebo je chceš od někoho vyměnit??
:laugh: :laugh:

Macek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2013 12:00

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Macek1 »

Prosím o radu, potřebuji vyměnit zámek u sharana ve dveřích u řidiče, protáčejí se mi všechny tři, děkuji.




----------------------------
VW Sharan 1.9 TDI, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Mikycarp »

ahoj bando,
mám problém s LZ dveřmi, zřejmě se mi zlomily kablíky v průchodce, dveře zůstali zavřený, zamčený, otevřít nejdou, ani když je manuálně odemknu páčkou - ale co jsem zde vyčetl, tak to na zamčení centrálem nemá vliv :sorry:
Terazky mi čeká-
1. odstrojit tapec zevnitř, což mám obrovskou radost, protože jsem zrovna nedávno lepil ulámané úchyty a dával nový špunty, takže je mi jasný jak to zase dopadne :taunt: ,
2. odemčení dveří, což předpokládám, že se mi povede tím že hýbnu s relém rukou - to mi snad nějaká dobrá duše potvrdí
3. zjistit, jestli nejsou v průchodce zlomený kabely - tady bych celkem ocenil barvy, po kterých mám jít
4. následná kompletace

mám pravdu? doufám, že je má metodika správná :blush:

p.s. - doufám, že to jen kabely, pokud odešlo servo, bude to asi nákladnější záležitost - nemá někdo cenovou představu?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od matko001 »

Ta priechodka nieje dostupna aj pri zamknutych dverach? Predne niesu, ale zadne by mohli byt
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Mikycarp »

ne ne, při zavřených dveřích není určitě přístupná
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

Když otevřeš přední dveře, tak u Bsloupku je kousek průchodky vidět (alespoň u dvojek), tak by možná stálo za to do ní trochu žďuchnout a bude-li štěstí, dveře by se mohly alespoň otevřít.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jarda.137
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.05.2009 21:34
Bydliště: jablonec nad nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od jarda.137 »

Zdar,mám problém.odemknu dveře kličkem nebo ovladačem,dveře se odemknou ale u řidiče nejdou otevřít,když je vezmu nasilím tak je vytrhnu pak to třeba 20x jde normalně lehce a pak znovu, několikrat jsem zaslechl zě servo ve dveřích u řidiče vrčí déle a cvaká.nesetkal se z tím někdo?dík za rady.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od the.max »

Zkoukni kabely v průchodce ze sloupku do dveří, bývají tam přelámané, ale tohle bude spíš nějaká mechanická závada na zámku / klice, takže asi bych shodil tapec a vyndal to ven na světlo.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Mikycarp »

Tak jsem se konečně dostal k řešení problému s dveřma, dveře jsem rozebral, proměřil svazek, proudy jdou tak jak mají, takže pro mě nepříjemný verdikt - zámek je po smrti :sorry:
Tak co s tím ted?
Co jsem to konzultoval s mehánikem, tak cesty jsou dvě:
*obětovat dveře, vyřezat díru a posléze zámek flexou rozporcovat
*zevniř stáhnout těsnící gumu a říznout opatrně flexou protikus zámku a dveře tlakem otevřít

Nemá někdo nějaký elegantnější postup řešení?
A samozřejmě musím sehnat nový zámek 8O
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od matko001 »

Neda sa nahodou tapec vycvaknut smerom hore? Radsej obetovat tapec, ako dvere.

Alebo sa mylim a nedosttanes sa odtial z zamku?
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Mikycarp »

tapec mám dole, k zámku se dostanu, ale to je tak všechno, nemá žádnou mechanickou možnost otevření, je elektricky ovládaný a v pozici uzamčení je klika i vnitřní klička odpojená
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od M@rty74 »

miky - trápil jsem se ze zadníma dveřma a centrálem hned po koupi - měl jsem to rozebrané asi 3 nežli to dopadlo... Zámek drží ve dveřích na dost festovních šroubech. Bohužel si myslím, že varianta číslo dvě s flexou nic nevyřeší, protože se tam flexou prostě nedostaneš. Možná tak nějakou pilkou "šukalkou" s delším listem.
Spíš bych sehnal jiný zámek a zkusil na něm vyšpekulovat co by se s tím dalo udělat - jak ho odblokovat.
Druhou otázkou samozřejmě zůstává kolik bude stát samotný zámek a na kolik vyjdou celé dveře... Na netu se dveře pohybuji od 500 do 1500... Zkus napsat SZ nebo zavolat prochymu3344 třeba bude mít i bílé :-)
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“