KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Shemik »

ajo píše:alebo nechaj popred mriežku prudiť dym, napr. s cigarety
Mala rada. Kdyz uz, tak treba plaminek zapalovace poslouzi pro dany ucel stejne a bude v tomto ohledu neskodny, ale s cigaretou bych tam nesmrdel, i kdyz jde jen o chvilicku (obzvlaste pokud by slo o auto nekuraka ci auto, ve kterem jezdi deti). Je tam spousta latek a materialu, ktere ten smrad do sebe okamzite absorbuji. Kurak ne, ale nekurak i kratkou pritomnost cigarety v aute pozna i po delsi dobe. 8)

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ajo »

asi maš pravdu
Obrázek

Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Xander »

Tak mam problem,kdyz otocim klickem,tak se mi klima jen rozblika a po chvili zase jede normalne,ale kdyz dam "LO",tak mi fouka teply vzduch.
Vite nekdo prosim hodnotu stupnu,kolik by mela ta klima v SEATU Alhambra s digitalni dvouzonovou klimou dat nejmene?
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od pistahufnagl »

když strčíš teploměr do mřížky v prostředním panelu a dáš climu na max., tak by měl ukázat nejvíce 10°C.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Xander »

Tak uz mi prestala blikat a vypada,ze jede normalne jak ma a pri 17 stupnich venku da v krajnim ofuku u ridice 14 stupnu.
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ajo »

podobné som riešil minulé leto. Klima mi tiež niekedy blikala, potom nie, potom zas, niekedy chladila, ale slabo, a niekedy dokonce fúkala teplý vzduch. Klimu som naplnil, istý čas dobré a potom znova /únik media/. Po prečítaní tochto fóra som zistil aj miesto / zatka na valci v predu pred chladdičom/, začo by som sa chcel všetkým tu na fóru poďakovať.
ĎÍK :!: :!: :!:
A ako píše pišta klima na výduchu by mala dať aj menej ako 10 stupňov, záleži podľa množstva média. Mne po naplnení fukalo 6
Obrázek

Uživatelský avatar
zajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prešov, SR

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od zajo »

ajo píše:podobné som riešil minulé leto. Klima mi tiež niekedy blikala, potom nie, potom zas, niekedy chladila, ale slabo, a niekedy dokonce fúkala teplý vzduch. Klimu som naplnil, istý čas dobré a potom znova /únik media/. Po prečítaní tochto fóra som zistil aj miesto / zatka na valci v predu pred chladdičom/, začo by som sa chcel všetkým tu na fóru poďakovať.
ĎÍK :!: :!: :!:
A ako píše pišta klima na výduchu by mala dať aj menej ako 10 stupňov, záleži podľa množstva média. Mne po naplnení fukalo 6
mne to presne robi teraz, takze hovoris ze naplit?
ale ja mam este jeden problem v zime mi hreje iba zadny radiator a z casu na cas fuka z predu vlazny vduch

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od colorconceptGT »

Ja tiez prispejem svojou toskou...mam dotaz cim je ovladana klapka vnutorneho obehu vzduchu ...nefunguje to ale kontrlka svieti....je to glaxka 96 s mechanickou klimou ...na mojom Golfe je to podtlakom ale tu neviem...Vdaka

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od TomasekWRC »

ještě dotaz, včera mi to vyhodilo dle VAGíny, že je špatný tlakový ventil (00792), po vymazání závady mi klima po otočení klíčku již nebliká a normálně funguje na 100%. Chápu, že pokud dostala špatný impulz od čidla, tak prostě nesepl kompresor a nechladilo to. Vzhledem k tomu, že se mi to stalo teprve podruhé za rok, chci se zeptat, abych nemusel tahat s sebou Vaga, jde to nějak smáznout pomocí samodiag. Climatroniku, jak jste ji někdo popsal výše, nebo opravdu jen pomocí Vagu?
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Tak jsem si nechal v pondeli naplnit klimu, v utery uz to obcas nechladilo a uz ve stredu to cely den spis pripominalo ECON nez aby to chladilo ... tak jsem k veceru (hluboce po jejich pracovni dobe) zajel opet do servisu kde mi to plnili a jako na potvoru to u nich chladilo jak mraznicka :-( Nechal jsem si tam aspon hodit barvu (nechtel jsem je moc zdrzovat, kdyz byli ochotni se se mnou takhle pozde zabyvat a stejne se u nich v tu dobu zavada vubec neprojevila). Kluci, co bych mel sledovat kdyz to nechladi? Je mi jasne, ze bych mel kouknout jestli se toci kompresor, ale jeste na neco bych se mel zamerit? Napr. ta trubicka s hornim ventilem u chladice auta ma byt tepla nebo studena?

VAG mi hlasi jen tohle:

Adresa 08 -------------------------------------------------------
Řídící jednotka: 7M0 907 040 A
Komponent: CLIMATRONIC MPV V101
Kódování: 00011
Opravna #: WSC 00022
1 Nalezeny chyby:
01086 - Snimac rychlomeru (G22)
35-10 - - - Sporadicky

Netusite nekdo, proc mi proboha VAG u klimatroniku ukazuje chybu snimace rychlomeru? Co to ma co delat s klimou??? Objevila se mi tam az po tom pondelnim naplneni klimy ... predtim byl vypis VAGu uplne cisty ...

PS: Po vycisteni chyb se to zatim znovu neobjevilo ...
Naposledy upravil(a) ifos.cz dne 10.04.2009 15:17, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Jeste dodatek z dnesniho dne: Nemuzu se zbavit dojmu, ze to chladi perfektne kdyz je auto v rovine, jakmile je do kopce (a mozna i z kopce, ale to jsem zatim nepostrehl), tak chladit prestava - nekdy vic, nekdy min :-( Neni to blbost? Cim to muze bejt?

PS: Kompresor se toci i kdyz to nechladi ...

Dodatek z vecera: Tak ted to zase vypada jako by to poradne zacalo chladit az kdyz opadne nejvetsi vedro (ale pritom v tom vedru to taky obcas chladi ... skoro premejslim jestli to neprestava chladit, kdyz se to nejak ohreje ...). Ach jooo :-( Nesnasim zavady, ktere se projevuji nepravidelne :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od abeljozef »

Funguje ti predny vetrak na chladici ked mas zapnutu klimu, chladis a stojis ?

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Myslis vetrak na chladici motoru? Urcite bezi at klima chladi nebo nechladi (ale jeste se na nej radeji zamerim). Vcera kdyz jsem jezdil po Liberci, tak jsem se zasekal v kolonach po ceste tam i zpet a bez vetraku bych to uvaril. Nebo myslis nejakej jinej vetrak?
Po ceste tam to krasne chladilo jen prvnich par kilometru, pak uz to nechladilo nic moc (a to ani kdyz jsem jel po "dalnici" stovkou), pricemz byly i chvile, kdy z pruduchu sel vylozene teplej vzduch. Jednou mi na chvili pomohlo, kdyz jsem to prepnul na par minut na EKON a pak zpet na AUTO. Ale po druhe uz to nepomohlo :-(
A po ceste zpet po pate hodine, kdy jeste bylo dost teplo (ale uz ne vylozene vedro), to naopak chladilo jak vino po celou cestu i kdyz jsem taky stal nebo popojizdel v kolonach (v tu chvili jsem zase vyloucil tu zavislost na sklonu vozidla, protoze jedna z tech kolon byla dost do kopce a chladilo to krasne) ...

BTW u jednickovych SAG uz bylo to (nekde ve foru popisovane) cidlo slunecni aktivity na palubce? Ja tam nasel tesne pod oknem jen neco jako cernou plastovou zaslepku ne uplne uprostred, ale trochu bliz k ridici. Zacinam mit totiz trochu pocit, ze to nechce chladit, kdyz na palubku pere slunce ... ale to by zase neodpovidalo tomu, ze to na zacatku cesty chladilo - auto jsem totiz nechal pred barakem na slunci ... ach jooooo :-(

No, uvidime dnes, hodim to na VAG jestli ten vcerejsek neco neukaze - a doufam, ze zas bude vedro at muzu testovat ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od abeljozef »

No teoreticky to moze byt aj problem z dehydratorom, spojkou kompresora, aj chladenia kondenzatora. Bolo by dobre napojit to na manometre a sledovat tlaky.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj všici, k dotazům: teplota vzduchu ve výstupech na palubovce má mít rozmezí 7 - 12°C. Potud je to normální, taktéž, když funguke dobře klima, máte pod autem věršinou velké mokro. U mě to na plný výkon klimi vypadá, jako by praskl kohoutek. Ta horní trubka s ventilkem musí být teplá až horká, ta co vede pod držákem motoru zase ledová. Ovládání klapky vzduchu je podtlakem.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“