KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od M@rty74 »

Rychloměr, tachometr a denní počítadlo km ukazují ok ? G22 je snímač na převodovce - více se dočteš třeba zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2474055#p2474055" onclick="window.open(this.href);return false; - takže zkusit odpojit zda není špatnej kontakt ve svorkovnici a když to nepomůže ? Tak jít po kabelech a hledat zda není někde spatný spoj, případně vyndej celý ovládací panel klimatroniku a zkus zda není špatný kontakt na některé ze svorkovnic. On je displej se vším za ním řídící jednotkou klimy.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od 21177 »

vdaka za nazor, budiky funguju ok a aj pocitadlo tiez.
Napada ma este jedna moznost ci s tym nema suvis. Na paneli klimatroniku mi obcas samovolne blika v lavom rohu napis ECON, akokeby sa sama zapinala a vypinala klima v 1/2 sekundovych intevaloch. Po viacnasobnom stlaceni tlacitka Econ potom svieti v poriadku. Toto samovolne zapinanie a vypinanie klimy mi robilo uz aj ped vyfucanim media z rozvodov.
Martin

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od M@rty74 »

Vypadá to na problém ŘJ :(
Zkus vyndat panel klimatroniku, rozebrat - vyndat tlačítka, vyčistit pod nima a okouknout zda tam není nějaké poškození ( bývá tam zateklá voda, která ráda kape z kelímků v držáku nápojů - obzvláště teď v horku, kdy kondezuje na studených nápojích ), vyfoukat mřížku v levém spodním rohu - je tam čidlo vnitřní teploty, bývá obalené prachem a prohlédni zda jsou ok svorkovnice připojené zezadu - rovné piny atd. a taky zda není poškozená kabeláž.
Jistotu, zda je problém v ŘJ získáš nejlépe tím, když najdeš jiného klubáka v okolí, který bude ochoten vyndat svůj klimatronik a otestujete si je navzájem.
Nic jiného mě nenapadá...
Jednomu z klubáků takhle začala blbnout klima po tom, co mu úžasně vyčistili interiér a do tlačítek jim zatekla nějaká leštěnka na plasty či co...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od 21177 »

...vdaka, mal som ten panel uz pred casom vonku ale skusim opat vybrat a precistit.
Martin

beda Martas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.06.2016 11:05

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od beda Martas »

Zdravim vsechny,jako novacek prosim o radu hledal jsem uz v sagu nenasel jsem nic.mam galaxik r.v.99,81kw,1.9 klima manual,tet problem zapnu klimu jde jen ventilator.sama se zapina kdy chce bez zapnuti vypinace a nejde vypnout.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od lubos1947 »

Jestli Ti dobře rozumím, že když zapneš klimu tak se rozeběhne ventilátor na chladiči a občas na chvíli vypne a v zápětí opět ventilátor zapne, tak to je normální tak to má pracovat. Je to kvůli chlazení chladícího média v chladiči klimy co je před chladičem.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Ľuboš261
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.07.2016 10:35

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od Ľuboš261 »

Zdravim vedel by mi niekto poradit ? Vw sharan rv.98 1.9TDi nechladi klimatizacia, po jej zapnuti cvakne aj kompresor ale ide stale teply vzduch. Kompresor je uz raz meneny aj expanzny ventil. Trubky od kompresora nie su ale studene ked bezi klima. Neviete aky by mohol byt problem ?

lada 123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2012 20:57

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od lada 123 »

mam ted uplne stejnej problem ,taky 1.9tdi rv98 automat,tekl klimakompresor tak sem koupil novej plus nova napln ale misto studenyho vzduchu jde teplej ,kompresor krasne spina a vetraky se obcas zapinaji,displej neblika a vse tlakuje jak ma ,co to jeeee???nemuze bejt zasekla nejaka klapka?nevi nekdo jak dal postupovat abych nasel chybu?

luboseat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.01.2014 00:08

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od luboseat »

zdravím všetkých. mám otázku - mal som vyhodený zadný tapacír z kufra tam kde je kurenie, do tapaciru sa pripajal nejaky steker ktorý je asi nejake čidlo teploty kvôli dvojzonovej klime. mohlo odpojenie čidla, jazdenie bez neho a opätovne zapojenie spôsobiť že climatronik bliká? nič iné sa na aute nerobilo len ten tapacir som odpojil - všetko funguje ako má, klima chladí. viem že pichnut na PC a budem mudrejší ale zaujíma ma či sa s tým niekto nestretol. Ďakujem za odpovede a Váš čas :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“