TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman325e
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2010 19:20
Bydliště: Benesov, Ricany

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od roman325e »

Filtr vymenim zitra a uvidim. Klapky se mi nezdaji, vsechno maka jen to proste malo fouka at to poslu kamkoliv.
Touareg 2010 4.2tdi

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Hladasek »

zdar hoši taky mám problém s topením...
jednak když dám směr na sebe tak fouká až od 4.stupně když dám na okno tak fouká od 1ky do max, ale je mi to k ničemu protože je asi chyba v tom mechanizmu změny směru, fouká mi to pouze na nohy a lehce na okno ať dám jakýkoliv směr
no a za druhý fouká to jen horký vzduch tj. když se to ohřeje tak nejde regulovat menší teplotu
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Pokud ventilátor funguje na 1. - 4. stupeň, tak bude chyba někde jinde a odpověď taky asi jinde ... třeba v klapkách.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Hladasek »

to by mohlo zapříčiňovat jak směr tak teplotu ?
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

No v zásadě ano, znalí mě kdyžtak oprví, ale SAG nemá regulaci průtoku vody výměníkem, má klapkou regulovaný obtok, takže pokud je "teplotní" klapka nefunkční v poloze "vzduch přes výměník" tak tam prostě nižší teplotu nenastavíš. Stejně tak, poud je nefunkční klapka pro okno v poloze zavřeno, tak to na okno foukat nebude.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Skyppy »

Pokud máš automatickou klimošku, půjč si od někoho funkční ovládací panel a zkus to s ním. Vyndávat ven celé topení je na bednu.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od M@rty74 »

A jako vždy - načtení paměti závad je základ ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Hladasek »

jojo budu to řešit s mechošem vezme to přes vag a předpokládám bude vědět co s tím jen jsemse chtěl trochu dopředu informovat, díky
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Hladasek »

zdar chlapi tak jsem se ještě furt časově nedostal na nějakej servis, předtím mě to foukalo jen na nohy a furt jenom teplý, dneska se to změnilo, fouká to jenom na okno a studený, tak to bude asi těma klapkama co nebo mám schánět celý jiný topení ?
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od hiero »

skus aspom na hodinu odpojit akumultor mne to pomohlo ked zacal blbnut stredovy vyduch klapky si pri opatovnom pripojeni akumulatoru nastavili nanovo rozsahy je to tu niekde popisane....

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od kanec.h »

Čau tak pomaličku ale jiste absolvuju vse co je tady o SAG psáno :mrgreen: v tématech.
Včera u climatroniku přestal jit větrák. ....naštěstí pojstka,ale roztavena na sra*ku tak se ptam proč a kolikatka tam patří. .....mel sem tam 20....diky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Alfa123456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.11.2012 15:51

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Alfa123456 »

Zdravím všechny příznivce SAG, rád bych vás požádal o pomoc neb už jsem zoufalý. Můj problém jest: Sharan 2004, 96 KW TDI, dvouzónová klimatizace.... nefoukají ventilátory topení ani vpředu ani vzadu, climatronic nejde regulovat při zapnutí ukazuje pouze jeden stupeň foukání ventilátoru a ventilátor přesto nefouká.. Při snaze to změnit jen problikne druhá čárka a hned zase zmizí. Moje pokusy o opravu ... přehození climatroniku, předřadného odporu, ventilátoru, relé, kontrola pojistek, měření. Nic nepomohlo. Při tom všechny moje uvedené díly v jiném autě fugují. Naopak věci z jiného auta u mě vykazují stejnou závadu. VAG chybu nepíše. Dle rad o několik rad zpět ventilátor na přímo funkční, veškeré hodnoty také pořádku. Jedinné na co jsem přišel tak pin č.7 který reguluje napětí nic nevykazuje ... nevím bohužel čeho se dál chytit ... děkuji pokud vás něco napadne

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Na pinu7 je regulační napětí a zpětná vazba jde na pin19 (výstup z regulátoru na ventilátor), tj. pokud nejde regulace a ventilátor se netočí (= nejde na něj napětí), tak zpětná vazba mlčí taky. Zkus teda ještě jednou změřit napětí na pin7 a na pin19. Když odpojíš piny 2 a 3 z regulátoru a spojíš je, tak se ventilátor rozběhne? Pokud ano, na pin19 by měla být kostra (12V proti plusu).

edit: Pokud teda tvoje vci jinde fungují a jiné (funkční) u tebe nejdou, pak hledej chybu v autě - studené spoje, poškozené vodiče, napájení, pojistky, ukostření, ...

Doplň si do profilu přibližné bydliště, pak se snáz ozve někdo, kdo pomůže.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

george029
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 02.10.2014 20:12
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od george029 »

Zdravím všechny příznivce SAG, rád bych vás požádal o pomoc neb už jsem zoufalý. Můj problém jest: Sharan 2004, 96 KW TDI, dvouzónová klimatizace.... nefoukají ventilátory topení ani vpředu ani vzadu, climatronic nejde regulovat při zapnutí ukazuje pouze jeden stupeň foukání ventilátoru a ventilátor přesto nefouká.. Při snaze to změnit jen problikne druhá čárka a hned zase zmizí.

Dobrý den, mám úplně ten samy problém, dnes přestal jít přední a zadní ventilátor, při zkoušce na Vagu -akční členy funguje vše. Při provozu fungují pouze klapky climatroniku a na předním větráku je dle Vagu 2850 ot. což je ta jedna čárka. Pojistky jsem zkusil, jsou OK, zkusil jsem odpojit baterku, také nic, na Vagu žádné chyby nejsou, tak nevím.
Děkuji za každou radu. J :potlesk:
VW Passat Variant 2,0 CR DSG 4motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Viděl bych to, že tady VAG nestačí a je potřeba vzít do ruky měřák a změřit, jestli se jednak mění napětí na ventilátoru a druhak jestli se toto napětí také vrací zpět do climatronicu (viz můj příspěvek o kousek výše). Pokud tedy skutečně nejsou žádné chyby v paměti závad, tak prostě climatronic usoudil, že více foukat netřeba - občas si žije vlastní životem a řídí se programem (možná někdy nelogickým).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“