TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od M@rty74 »

flyfish215 píše:Nemá někdo představu kolik by stály nové třeba i original.
Vyhřívané trysky se v autorizáku prodávají pouze v sadě ( pokud se nepletu mají totiž jeden společný konektor ), cena cca 1000,- Kč.
Obj.číslo 7M3955181C
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od BOBSEN »

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli někoho postihlo to samé co mě. Problém je v tom, že ventilátor občas při běhu tak jako vrznul nebo písknul a byl klid ale ted už je to prakticky trvalý skřípání, vrzání a já nevím co všechno prostě strašný zvuky, které vycházejí z prostoru spolujezdce a přehluší i rádio. Je to na výměnu ventilátoru a nebo ho lze nějak promazat. Jinak ventilátor normálně běhá jak na manuál i na auto. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji jen abych věděl co mě čeká.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Ventilátor se dá vyndat bez větší demontáže. Stačí vyndat kastlík u spolujezdce, příp. izolaci okolo a větrák je přístupný. Základem je zjistit původ zvuku, může být přidřený, nebo může být chybka v lopatkách. Podle výsledku se pusť do opravy nebo výměny.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
morfikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2014 20:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od morfikcz »

Větrák mi taky pískal, hlavně dokud se neohřála kabina a švidral si na málo, na vyšší výkon po zahřátí motoru nepískal. Vyměnil jsem ho za nový a dělá to furt. Asi to bude ještě někde jinde. Mám dva větráky a problém nevyřešen. Naštěstí to dělá je občas a stačí říznout do přihrádky a je na 10 minut klid :D
Sharan 85kW AUY 2002

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od BOBSEN »

Závada odstraněna. Díky za reakce na dotaz. Především mě překvapil opravdu poměrně jednoduchý přístup k ventiátoru. Hlavní problém pravděpodobně byl ten, že ventilátor byl neskutečně zazviněnej. Když jsem ho foukal kompresorem lítalo to z něj jako když se liška zakousne do slepice. Samozřejmě proběhlo veškeré promazání a po návratu ani nevím, že tam nějakej ventilátor je a po nočních můrách jak vysolím 2 500,-- kaček za novej ventilátor naprostá spokojenost. Třeba toto info pomůže dalším.

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Tak se taky podělím o zkušenost. Přestaly točit oba ventilátory. Dohledal jsem přepálenou pojistku č.19 5A. Vyměnil jsem a na poprvý dobrý, vše fungovalo. Druhý den bylo chladněji, seplo se vyhřívání trysek ostřikovače a už levá tryska čadila, objevil se plamínek, řekl jsem si uhasím to ostříknutím, ale zimní kapalina je hořlavá, což mi nedošlo. Rázem místo plamínku byl za oknem menší oheň. Zastavil jsem, uplácal sněhem a vyndal pojistku. Naštěstí bez následků, až na roztavený ostřikovač ... Jdu rozpojit konektor výhřevu a shánět novou trysku.
MAKO

mirekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.02.2019 00:39

Stálý chod ventilátoru chladící kapaliny

Příspěvek od mirekkk »

Ahoj, mám problém se sharanem 2001, 1.9, 85k.
stále běží ventilátor chladící kapaliny. Vytažený klíč, zamčené auto už hodinu a stále běží ventilátory - oba dva na plné pecky. Výměna termostatu chladiče ani odpojení klimatroniku nepomohla. Prosím, poraďte, co mám kde hledat ....
Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

Zkus vyndat pojistky sahar, v pojistkovém pouzdře u baterky, 3. a 4. od přívodu z baterky, každá 40A (opatrně, při odpojení a připojení to bude jiskřit, pozor na zkrat). Pak ještě relé v blízkosti těchto pojistek - vyndej ho z patice, pokud se sahary vypnou, má buďto slepené kontakty, nebo dostává stále povel k sepnutí. Nebo ještě vyndat relé J293, v reléovém roštu, označení 430.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od Tlapa 78 »

Zdravím, občas mi blbne ventilátor topení. Přivrzává v zatáčkách, v teple to skoro nedělá. To jsem si už zvykl, ale teď přestala jít regulace otáček (Climatronic, dvouzóna), z plných otáček postupně do skoro žádných, ruční regulace taky nic. Zasmrdělo to, chvíli to nešlo ,ale za pár hodin při další jízdě už zase jo, a pak už zase ne... Předpokládám, že odešel už opravdu do věčných lovišť ten větrák, nebo to je ten regulátor? Už jsem se na něj chtěl podívat, ale zasekl jsem se tenkrát na tom papírovém deklu - jak to sundat?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

Příspěvek od michall »

ETKA, obr. č. 820-020, díl č. 50? Měly by tam být vějířové podložky č. 32
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“