TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od GeneHawkins »

Tam je trvale 6,8V. Problém je, že na všech, i prokazatelně dobrých jednotkách Climatronicu.
Na pinu 17 bílé zasuvky (žlutočerné ovládání zadního větráku) se mění okolo 3,8V po 0,1V (tak asi 3,5-4V) podle přidaných čárek.
Pokud pin 7a (modrá zásuvka, ovládání předního větráku) vytáhnu z konektoru a připojím na ovládání zadního větráku, přední se společně se zadním reguluje tak jak má.
Z té jednotky na tom pinu 7a prostě leze 6,8V bez ohledu na počet čárek na displayi. Dělají to tři různé jednotky, takže ta jednotka to dělat chce, zcela vědomě pouští ten přední větrák naplno bez ohledu na mé přání. Proč?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od trepifajxl »

Změř jestli máš spojení mezi PINem 18 modré patice a motorem PIN 2. Oba červenobílý jeden 0,5mm2 a druhý 4mm2 Na výkrese propoj L55.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od michall »

... a jestli je na obou +12V při sepnutém klíčku, při nesepnutém by tam mělo být 0V
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od GeneHawkins »

trepifajxl píše:Změř jestli máš spojení mezi PINem 18 modré patice a motorem PIN 2. Oba červenobílý jeden 0,5mm2 a druhý 4mm2 Na výkrese propoj L55.
BINGO! Jseš hvězda! Děkuju moc!

Z nějakého důvodu v pinu 18 nic nebylo. Po propojení natvrdo reguluje jak má. Uvnitř svazku (u modrého konektoru) jsem pak našel konec ČervB kablíku, zbytek s konektorem chybí, s tlustým ČervB u větráku je propojený. Už se v tom někdo vrtal...
Zapojím to a uvidím.
:good: :potlesk:
michall píše:... a jestli je na obou +12V při sepnutém klíčku, při nesepnutém by tam mělo být 0V
Jo, díky moc za pomoc.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od michall »

Že by pokus o nezávislé topení předchozího vrtáka ?? :laugh:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od GeneHawkins »

Jo, to je docela možný. Je to dovezený. U motoru je na tom plusu taky nějaká motanina.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od trepifajxl »

Tak jasná dodělávka nezávislýho, já to tušil už včera když jsem to četl ale nechtělo se mi psát,řikam si je to jasný to někdo kdo rád píše hned odhalí
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od michall »

Už trochu OT: základem je zbavit se všech motanic, podivných odnikud-nikam nevedoucích kabelů, odboček apod. Nechat jen to, co je přehlední, funkční a hlavně BEZPEČNÉ.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od dolcett »

Tak skoro po roce jsem našel v dílně "vypálený" termostat ze zadní části topení, z nudy jsem ho rozebral a ejhle - uvnitř vlivem jiskření došlo jen k odtavení cínu k tomu tištěnému spoji co to ovládá, tak jsem to zkusil proletovat a ono TO FUNGUJE!
Za cenu olámaných prstů při sudnávání zadního tapecu jsem to vrátil a ono to fouká konečně i vzadu. Jak by řekla Stašová - "a přitom taková blbost co?".. :-D

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od Brady7 »

Téma jsem nečetl. Ale ze zkušeností vím že je to odporem ve větráku. Měnil jsem jich několik už.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od M@rty74 »

Brady to jsi trosku mimo ne ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od Brady7 »

snažil jsem se pomoct. Bylo to v rychlosti tak jsem to tu nečetl moc.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od M@rty74 »

Nebylo to myšleno nijak zle Brady - spíš jen nakopnutí abys příspěvek upravil do nějaké lidské podoby - například : Častá závada u předního/zadního větráku je vadný odpor. Dá se vyměnit bla,bla,bla...

Tak jestli chceš uprav to a zbytek potom smáznu.....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od CiFO »

I já mám znovu problém.Auto mám roku výroby 98. a jednou cca. 2.roky přestal fungovat větrák.Šel jen na 4.stupeň.Tak sem koupil ovládání otáček ventilátoru,tím to samo.nebylo tak sem jel za "elektrikářem" ten mi řekl že ventilátor má málo najeto že uhliky to nejsou že odešel odpor a že ví jak to opravit.Alá nějaký kondik viz můj návod.Tak se tak stalo a já začal znova foukat ovšem asi 2 měsíce než se mi začali pálit ve velkém pojistky a upadavat teplem napájeny kondik.No došel sem tak daleko že mám nový odpor,staronový ventilátor jenže auto pálí pojistky ve velkém dal,cca 10.minut provozu a pojistka v haji .Pojistkova skříň už němá ani svoji svorkovnici pro pojistku jak je to seskvarene.A nechci byt v létě peceny vareny ve své šťávě tak prosím o pomoc jak už to dat konečně dohromady!Ps:omluvte kvalitu,psáno na mobilu...
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, VENTILÁTOR: přestal fungovat na 1 až 3, na 4 fun

Příspěvek od abeljozef »

V prvom rade to neni kondenzator ale tepelna poistka. A v druhom rade mas niekde mozno medzizavitovy skrat a tiez ta poistkovka uz moze byt v haji. Pan elektrikar by na to mal prist ak je to vobec elektrikar a vie co roby. A ten navod je ukazka toho ako sa to nesmie robit. :!: Dokonca mas stastie ze sa ti to nechytilo a nezacalo to horiet.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“