PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Cupraman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od Cupraman »

Zdar chalani,mate nekdo sportovni podvozek??Sharana mam na 17 a chtelo by to k zemi je tam moc velka dira a to se mi nelibi.Uvazuju jen o pruzinach,ale nevim jakou znacku.Chtel bych aspon 40mm dolu.Rad si necham poradit,tak zatim dikes :wink:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Bandog »

Já ti moc neporadím, ale zkus kontaktovat klubáka s nickem CIFO. Co vím, tak má sportovní pružiny buď na cestě nebo už doma..........určitě ti poradí kde je sehnal a za kolik :D

Uživatelský avatar
Cupraman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Cupraman »

ok,zatim dik.

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od CiFO »

ajajaj mám objednaný výškově stavitelný podvozek JOM-y jenže dodaní trvá už dýl jak 1,5 měsíce takže naprd ,výsledný efekt by měl být 45mm takže v reálu 35mm...
jinka nemám 20 tis na komplet podvozek...(proto sazím sportku,ale s těma pátýma to nikdy dohromady neposkládám :) )
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

ZDRAVIM VAS CHLAPY,chtel jsem se jen zeptat,snizi se mi uzitecna hmotnost vozu pri pouziti sportovnich pruzin oproti originalu.Chtel bych si je koupit ale nevim co to udela kdyz auto radne zatizim.Diky za odpovedi.
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Laclosak »

MAJKL B píše:ZDRAVIM VAS CHLAPY,chtel jsem se jen zeptat,snizi se mi uzitecna hmotnost vozu pri pouziti sportovnich pruzin oproti originalu.Chtel bych si je koupit ale nevim co to udela kdyz auto radne zatizim.Diky za odpovedi.
Pokud kupujes origo pro daný vůz tak s uzitecnou hmotnosti by nemel byt problem ,ale tim ze cele auto de vic k zemi tak muzes na dirach chytat podvozkem a celkove je to odpruzeni tvrdsi.....takze komfort z jizdy de nekam.....Osobne si myslim ze davat sport.podvozek na tyto vozy neni idealni reseni....... a kdyz uz ,tak to menit i se sportovnimi tlumici ,jednak uz kvuli celkove naladenosti podvozku ,tak i protoze ty origo dostavaji se sport. prizinama hodne naprdel ,takze po par tisicich je budes menit taky.......jako chapu ze po financi strance je to docela draha zalezitost koupit sport.pruziny a jeste tlumice ,ale kombinace origo a sport je docela hazard......a hlavne pozor na pruziny bez homologace byva s tim problem na STK....
Ja mam trosku ze sport pruzinama zkusennost sice ne na SAG ,ale na BMW a musim rict ,ze co se tyce stability v zatackach atp....tak je to bezkonkurencni....auto se nekolibe drzi stopu ,ale samozdrejme musi byt i kombinace s kvalitnima a sirokejma Pneu. aby to pak nekde neustrelilo preci jen se daji projizdet zatacky tak o 10-20 km/h rychleji.......
SAGU zdar
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od golfgti16vv »

Laclosak píše:
MAJKL B píše:ZDRAVIM VAS CHLAPY,chtel jsem se jen zeptat,snizi se mi uzitecna hmotnost vozu pri pouziti sportovnich pruzin oproti originalu.Chtel bych si je koupit ale nevim co to udela kdyz auto radne zatizim.Diky za odpovedi.
Pokud kupujes origo pro daný vůz tak s uzitecnou hmotnosti by nemel byt problem ,ale tim ze cele auto de vic k zemi tak muzes na dirach chytat podvozkem a celkove je to odpruzeni tvrdsi.....takze komfort z jizdy de nekam.....Osobne si myslim ze davat sport.podvozek na tyto vozy neni idealni reseni....... a kdyz uz ,tak to menit i se sportovnimi tlumici ,jednak uz kvuli celkove naladenosti podvozku ,tak i protoze ty origo dostavaji se sport. prizinama hodne naprdel ,takze po par tisicich je budes menit taky.......jako chapu ze po financi strance je to docela draha zalezitost koupit sport.pruziny a jeste tlumice ,ale kombinace origo a sport je docela hazard......a hlavne pozor na pruziny bez homologace byva s tim problem na STK....
Ja mam trosku ze sport pruzinama zkusennost sice ne na SAG ,ale na BMW a musim rict ,ze co se tyce stability v zatackach atp....tak je to bezkonkurencni....auto se nekolibe drzi stopu ,ale samozdrejme musi byt i kombinace s kvalitnima a sirokejma Pneu. aby to pak nekde neustrelilo preci jen se daji projizdet zatacky tak o 10-20 km/h rychleji.......
SAGU zdar
musim s tebou nesouhlasit mám snižené pružiny a 18 kola nemám s tim sebemenši problem origo tlumiče najeto už 50000 km pera jsou projekt zwo zadni mně praskli tak jsem ojednal nove a zjistil jsem,že jsou od firmy eibach auto je samozřejmne tužši myslim,že na hmotnost to nemá vliv

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

jj,diky za odpovedi,jde mi jen o tu hmotnost,jednou tejdne jezdim pres noc dost nalozeny,tak jen jestli to neco vydrzi.pruziny budou samozrejme na dany auto s danym motorem a jsou urceny pro kombinaci s origo tlumicema(20 tisic na komplet podvozek bohuzel nemam :cry: )STK zatim neni problem.s nizsim komfortem pocitam,mel jsem sportovni pruziny i na predchozich autech,ale to jsem je jeste takhle nenakladal.jinak na leto mam alu 245/40/17 a to uz samo osobe celkem drzelo na silnici,jde mi oto aby to nebyl takovej ofroad. :lol: :adr:
Přílohy
033.jpg
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Laclosak »

golfgti16vv píše: musim s tebou nesouhlasit mám snižené pružiny a 18 kola nemám s tim sebemenši problem origo tlumiče najeto už 50000 km pera jsou projekt zwo zadni mně praskli tak jsem ojednal nove a zjistil jsem,že jsou od firmy eibach auto je samozřejmne tužši myslim,že na hmotnost to nemá vliv
Dik za postreh.........hlavne zalezi na tom o kolik to mas snizeno......on zas tlumic nema tak zásadní vliv na celkove odpruzení je tam hlavne na tlumení kmitů, pruzina spis udává tvrdost podvozku.A taky tema 18" kolama se to snizeni castecne kompenzuje.....Tak se omlouvam za mylne informace ,ale ja mel opravdu za to ze se tim zivotnost tech origo tlumicu na spor.pruzinach zkracuje......nehlede na udávaný výmený interval.
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Laclosak »

MAJKL B píše:jj,diky za odpovedi,jde mi jen o tu hmotnost,jednou tejdne jezdim pres noc dost nalozeny,tak jen jestli to neco vydrzi.pruziny budou samozrejme na dany auto s danym motorem a jsou urceny pro kombinaci s origo tlumicema(20 tisic na komplet podvozek bohuzel nemam :cry: )STK zatim neni problem.s nizsim komfortem pocitam,mel jsem sportovni pruziny i na predchozich autech,ale to jsem je jeste takhle nenakladal.jinak na leto mam alu 245/40/17 a to uz samo osobe celkem drzelo na silnici,jde mi oto aby to nebyl takovej ofroad. :lol: :adr:
No jasny je to kazdyho volba......a o tech kombinovatelnejch pruzinach sem jeste neslysel to je pro me novinka......ta hmotnost by mela bat cyjk :D tak at jezdi a pak dej echo jak se to chova a tvoje zkusennosti.....
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

jeste nejsem uplne rozhodnutej,cekam jeste na vyjadreni dodavatele,nemel na strankach uplny info.pokud ale koupim urcite se pochlubim.akorat to bude asi az na jare,ted v zime to tam davat nebudu.jeste jednou diky za rady. :idea:
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od golfgti16vv »

MAJKL B píše:jeste nejsem uplne rozhodnutej,cekam jeste na vyjadreni dodavatele,nemel na strankach uplny info.pokud ale koupim urcite se pochlubim.akorat to bude asi az na jare,ted v zime to tam davat nebudu.jeste jednou diky za rady. :idea:
kolik maš najeto na těch tlumičich jestli budeš davat nové nebo nechaš původni ?

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

auto ma 215000 km,kdo to kdy menil netusim,zatim necham stare a az odejdou koupim nove.
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od golfgti16vv »

koukni jestli jsou origo jestli jo tak maji svoje za sebou a dal bych rovnou nove

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

kdyby to bylo tak jednoduchy ,bylo by to super,jenze on ty novy tlumice musi taky nekdo zaplatit.a ted po vanocich jsem nejakej vyschlej. :lol: :lol: :lol: .kdyz tak to vyzkousim a pak si to rozeberu jeste jednou.
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“