SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od richigold »

Jak je to se 6-kvaltem, nevím. Beru díly vesměs od známého z Polska (kvalita srovnatelná, ceny většinou nižší než v ČR) a ptal jsem se ho na komplet spojku do mého TDI I (5-kvalt). Svede to do 10.000,-Kč (přítlačák, lamela, ložisko), setrvák v této sadě je jednohmota a podle něj to prý vydrží déle než dvouhmota - prý už budu mít klid. Výrobce Valeo.

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

ufff moje dilema pokracuje, nekdo rika, ze s jednohmotou muzou prijit problemy, hluk, vibrace. Mate nekdo s prechodem na jednohmotnostni setrvacnik u 6-rychlostni prevodovky negativni zkusenosti?...diky W.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od trepifajxl »

Dilema končí jednohmota průměru 240 (na šestikvalt) krom race speciálů není Jednohmota nebo dvouhmota je výběr jen pro pětikvalt
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

trepifajxl píše:Dilema končí jednohmota průměru 240 (na šestikvalt) krom race speciálů není Jednohmota nebo dvouhmota je výběr jen pro pětikvalt
...jo byl by to krasnej happy end, ale co tohle, to je sada na sestikvalty a nejaky lidi z ford fóra to na galaxy 2 uz menili...
http://www.ecat.elit.cz/ArticleDetails. ... leTypeID=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

http://www.lewysco.com/catalogue/23024D ... 8dab2a79a1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od trepifajxl »

Nevím co může Valeo vydržet, když se bavím o spojce myslím Sachs Dej dotaz na Dieselpower tam je víc lidí co se zabývá motorama
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od richigold »

Obecně jednohmota vydrží déle než dvouhmota. Více automechaniků mi řeklo, že jako hraniční životnost spojky a setrvačníku u SAGu odhadují na 200.000km, je to holt těžké auto. Mám najeto originál cca 250.000km, 90% mých cest jsou dálky, takže jsem nechal nedávno dát do auta jednohmotu a nic negativního (jako nadměrné vibrace apod.) nepociťuji, je to rozhodně lepší než ta vyběhaná dvouhmota. Co se týče značky výrobce, na to dnes už moc nedám, určitě je pro mě ale rozdíl, když mám platit za sadu 10.000,-Kč nebo jednou tolik.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od bodyvlk »

Dá se to nahradit dvouhmotou Sachs Fábie RS 1.9 TDi PD 96 kW. Na Galaxy to perfektně pasuje. Myslím, že na Shardu také.

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

richigold píše:Obecně jednohmota vydrží déle než dvouhmota. Více automechaniků mi řeklo, že jako hraniční životnost spojky a setrvačníku u SAGu odhadují na 200.000km, je to holt těžké auto. Mám najeto originál cca 250.000km, 90% mých cest jsou dálky, takže jsem nechal nedávno dát do auta jednohmotu a nic negativního (jako nadměrné vibrace apod.) nepociťuji, je to rozhodně lepší než ta vyběhaná dvouhmota. Co se týče značky výrobce, na to dnes už moc nedám, určitě je pro mě ale rozdíl, když mám platit za sadu 10.000,-Kč nebo jednou tolik.
u 5-ti kvaltu myslim ty problemy s vibracema tolik nehrozej...problemy s prechodem na jednohmotu se setkavam (na internetu) prave u 6-ti kvaltů

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

bodyvlk píše:Dá se to nahradit dvouhmotou Sachs Fábie RS 1.9 TDi PD 96 kW. Na Galaxy to perfektně pasuje. Myslím, že na Shardu také.
jakej je vlastne kod original/nahrady setrvacniku pro Sharan II 85kW 2001-AUY-EHH? je tam velkej financni rozdil mezi tim setrvakem z Fabie a tim origo-potazmo nahrady?

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od paolo69 »

Tak dnes zakoupena jednohmota Valeo v Polsku 10 000kč komplet včetne ložiska ,tak až to tam bude tak sdělim pocity.

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

paolo69 píše:Tak dnes zakoupena jednohmota Valeo v Polsku 10 000kč komplet včetne ložiska ,tak až to tam bude tak sdělim pocity.
...tak jak to dopadlo? 8O

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od obrocnik »

Mam motor 81kw AFN a ties mam problem ,ze spojka zabera odspodu 2cm a musim ju uplne na podlahu zoslapnut lebo ked slabsie zoslapnem tak sa zle radi niekedy az zuby ratam :twisted: na volnobehu niekedy pocut neviem ci lozisko predlhoveho riadela alebo co no pri zoslapnuti pedalu to prestane.To znamena spojka v haji?nestaci odvzdusnit?na buduci tyzden idem do Drahanovic tak dufam ze nestretnete odstaveneho Slovaka na Sharane ZV.. :mrgreen:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od patper »

Wimpator píše:
paolo69 píše:Tak dnes zakoupena jednohmota Valeo v Polsku 10 000kč komplet včetne ložiska ,tak až to tam bude tak sdělim pocity.
...tak jak to dopadlo? 8O
:? asi neeeeee moc dobre :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2374475#p2374475" onclick="window.open(this.href);return false;

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od paolo69 »

To mate recht ,mezi 1500 až 2000 ti ot za min vybrace jak se to dostane nad 2000 tak poho ale budu jěště zkoumat jestli je to tim,taky mi jde špatne vyřadit 1 nebo zpatečku ,tak ještě vymenim valec a necham to odvzdušnit,no uvidime,někdy se to na 1 ajsamo rozjede jako by to špatne vypinalo,to ale asi nebude tim jednohmotakem.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“