SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Honza81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.12.2013 20:47
Bydliště: Svitavsko

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Honza81 »

kolegové,mám sharana 99,81 kw spojka zabírá v 1.4 ale při slabším sešlápnutí spojky trochu pulzuje pedál,kde by mohla bejt zrada,najeto má 190000.děkuji za odpovědi.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Marek77 »

To je běžný projev jeté dvouhmoty. Neřeš, jezdi.

Honza81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.12.2013 20:47
Bydliště: Svitavsko

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Honza81 »

Děkuji za odpověď :drinks:

lubec479
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2014 20:45

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od lubec479 »

zdar som tu novy a idem menit spojku,rad bi som vedel z coho pasuje jednohmotny zotrvak do Sharana 1.9 TDI 81 Kw AFN 1998. Zatial dik.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od hiero »

zdar....naprv si to tu precitaj a na zaklade skusenosti ostatnych ktory dali jednohmotu na motor kde ma byt dvojhmota zistis ze jednohmota na afnko nepatri.....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od smolda »

A nebo pokud chceš měnit časem i převodovku, můžeš klíďo i tu jednohmotu, to se přeci vyplatí!! :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

lubec479
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2014 20:45

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od lubec479 »

cital som o tom vela ale skusenost s tym nemam. vecsina ludi si chvali jednohmotu po vasich nazoroch vsak neviem co si mysliet,aj ked de fakto dvojhmota+pevna lamela=jednohmota+odpruzena lamela. ak sa mylim co je ludske opravte ma.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od the.max »

Já mám teda tiptronic, takže tohle jde naštěstí mimo mě, ale není to spíš opačně?
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od hiero »

... mi sme Ti len chceli pomôcť pri rozhodovaní aby si potom neľutoval čo robi to tuto s jednohmotou tie vibrácie a narazi do prevodovky ktora sa potom odporúča....v dnešnej dobe sa dá zohnať komplet sada aj so zotrvacnikom od luku za rozumny peniaz na moje afnko zhruba za 330 ecok....rozhodnutie je aj tak na tebe...asi si nečítal názory tých čo dali jednohmotu a lutovali a aj tak potom platili este raz za dvojhmotu....jednohmotu dávajú chlapci čo to chipuju a zmykaju z motora krutak čo by dvojhmota neustála ale zase na úkor iného....skús si pozrieť animacne videa činnosti dvojhmoty a potom pochopis rozdiel medzi lamelou a zotrvacnikom.....

lubec479
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2014 20:45

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od lubec479 »

ja vase rady beriem,ved na to som tu pisal pozeral som aj tie videa a nasiel som nieco velmi zaujimave pozri oba linky mozno zmenis nazor myslim ze ma to presvedcilo ale na 100pro sa rozhodnem ked to rozoberem. http://www.tipcars.com/magazin-dvouhmot ... -4252.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.youtube.com/watch?v=3mTslShW--o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Wimpator »

resil jsem to taky dost dlouho, ale porad jezdim se zrejme nacatym setrvakem, uz asi pred 90tis. mi nechanik rikal, ze je dvouhmota slyset, ale porad to drzi, jen to zarachta kdyz vypinam motor, a ma to i lehce zvuk jakoby drhnuti, kdyz seslapnu spojku, kazdopadne bych asi dal dvouhmotu na auta s 6-ti stupnovou prevodovkou, procetl jsem docela dost prispevku lidi, kterejm se to nepovedlo, nebo jim nevyhovuje chovani auta s jednohmotou, u SAG "1" by se o jednohmote asi dalo uvazovat, ale fakt tezko rict, jsou na to ruzny nazory, jde jen o to jestli zariskovat, ja jednohmotu na 6-ti kvalt zrejme nedam az se to vysype...ale je to jen moje teoretizovani na zaklade dlouheho pruzkumu "jednohmota vs. dvouhmota" :-)

Marek77 píše:Máš pravdu - bavíme-li se o jedničkových modelech, pak motorizace 66kW s rotačním čerpadlem (1Z / AHU) má klasický setrvačník se spojkou 228mm, zatímco 66kW PD (ANU) a motory 81kW (AVG / AFN) mají dvouhmotový setrvačník 219mm. A já na to hned navážu se svou epizodou:



Vypadá to, že mi odchází dvouhmotový setrvačník. Ostatně po 320.000 km na to má už trochu nárok.

Začalo se mi v kabině ozývat drnčení jakoby z útrob palubní desky, ale pouze v případě, že otáčky motoru jsou pod maximem točivého momentu a pouze v případě, že zrychluji (akceleruji). Domnívám se, že by to setrvačník mohl být. Totiž to není jediný projev opotřebeného dvouhmotového setrvačníku - ve volnoběhu zastudena slyšitelně cvaká a má takové divné kovové zvuky. Jinak spojka jako taková problémy nevykazuje - neklouže, zabírá správně, netrhá, žádné zvuky - nic. Jen ten setrvačník.

Mám však dilema a trochu si nevím rady. Uvažuji, zda mám použít spojku s dvouhmotovým setrvačníkem, jak je z výroby, anebo raději spojku s klasickým setrvačníkem (která je z výroby u motorizace 66kW), jež se rovněž dodává pro 81kW jako alternativní náhradní díl.

Trochu jsem se na to ptal a po pravdě řečeno nejsem z toho moudrý ani trochu. Totiž co člověk, to názor.
Jeden říká, že mám použít určitě pouze to, co tam z výroby patří. Jiný zase říká, že vzhledem k nižší trvanlivosti dvouhmotového setrvačníku je vhodné použití spojky s klasickým setrvačníkem - ten že bude prý navěky. Ovšem na to zase jiné hlasy kontrují, že tím bude víc trpět převodovka.

Finančně je to jedno - kompletní čtyřdílná sada stojí v obou případech skoro stejně (rozdíl asi do tisíce korun).

Co si o tom myslíte vy? Má tu někdo osobní zkušenost s výměnou dvouhmotové spojky za klasickou na motorizace 81kW? Pokud ano, jaké jsou dlouhodobé zkušenosti? Jsou nějaké negativní projevy?

lubec479
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2014 20:45

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od lubec479 »

TO Marek77-skus mrknut sem mozno ti to pomoze http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=137275" onclick="window.open(this.href);return false; mam podobny problem ako ty a presne tie iste kilometre.do dvojhmoty sa mi nechce lebo nahradne diely niesu ani zdaleka take kvalitne ako origo,mozno to fakt budem lutovat ale risk je zisk.skusim sadu origo na prestavbu od Valeo [kit 4P]cislo este neviem ale ked ho budem mat dam ho sem.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od smolda »

Měl jsem Alhu s motorem AFN a setrvák dvojhmotovej. Jednohmoty byly u 66kW motorů.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od patper »

smolda píše: Jednohmoty byly u 66kW motorů.
Ne-e ....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od smolda »

Vysvětli a nepiš krávoviny, nestačí napsat Ne-e. Takovýhle kvalitní příspěvky už tu od jednoho z členů máme.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“