Převodovka nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Kamilekcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2018 11:17

Převodovka nejde řadit

Příspěvek od Kamilekcz »

Ahoj mám problém, jel jsem se Sharanem 1.9tdi 85kw rv. 2002 zařadil jsem 4 stupeň přidal plyn a rychlost vypadla, zastavil jsem a můžu řadit se spojkou nebo bez nic se neděje, dám tam jakýkoliv kvalt se spojkou nebo bez a nic to nedělá, jako kdyby zůstala vyset.... Nikdy, ani jednou spojka neproklouzla ani nebyl žádný problém, pedál je pořád stejně tuhý jako byl.... Nevíte čím by to mohlo být prosím, prosím o radu...

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Převodovka nejde řadit

Příspěvek od hiero »

pozri lanovody ci ti nevypadol

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Převodovka nejde řadit

Příspěvek od vilik »

Máš prasklou poloosu, nebo protočený tisícihran. Kdyby to nedělalo na všech kvaltech, mohly by to být lanovody, možná převodovka. Ale jak píšeš, je to na vše kvaltech ....
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Převodovka nejde řadit

Příspěvek od michall »

Protočený tisícihran - při zařazeném kvaltu a puštěné spojce se ozývá rachotivý zvuk. Prasklá poloosa by byl asi větší hukot.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Převodovka nejde řadit

Příspěvek od vilik »

Máš pravdu. Ono se to tam navzájem dost mele.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Převodovka nejde řadit

Příspěvek od michall »

Chce to trochu upřesnit dotaz - nejde řadit, tj řadička se pohybuje volně, bez kulisy? Páky na převodovce se hýbou (obě), ale auto se nehýbe? Píšeš, že jde hýbat s řadičkou se spojkou i bez, skoro to vypadá na vyskočená táhla (myslím si, že i kdyby chyběly poloosy, tak bez spojky řadit nelze).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“