SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
hejhulak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičínsko

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od hejhulak »

Taky mě přestali svítit světla při zařazené zpátečce . Použil jsem návod od bob 70 - opravdu přesné . Práce ovšem na..... , ale po vyčištění spínač bez problémů funguje. Jinak k debatě o různých druzích tohoto spínače . Pokud vím tak v Galaxu je opravdu převodovka od Forda , proto jiný spínač. Je to jedna z mála odlišností našich mazlíků.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od Tommate »

hejhulak píše:k debatě o různých druzích tohoto spínače . Pokud vím tak v Galaxu je opravdu převodovka od Forda , proto jiný spínač. Je to jedna z mála odlišností našich mazlíků.
Marek77 někde psal, že převodovka v Galaxy má jiné značení, že chce jiný olej nebo tak něco. To je jedna věc. Ale že v Sharanu a Alhambře je fyzicky jiná převodovka než v Galaxy nemusí být tak jednoznačné. Možná je to různé od nějakých sérií, možná má jiný vnitřek (třeba materiál) nebo se možná neliší vůbec. Nevím, jen hádám. Co vím, tak jsou zaměnitelné. Zmíním například hranatý spínač o kterém se bavíte (ten co je na všech fotkách) mám v Sharanu, dokonce jak se dozvíte v tomhle topicu ne sám, a koupil jsem ho ve Volkswagenu (bez nějakého těžkého hledání) a taktéž je určen do VW Sharan. O jiném typu spínače mi při objednávce nic neříkali a starý jsem jim neukazoval, stačil jim VIN auta (bavím se samozřejmě o SAG 1 generaci a dieslech). Ten kulatý spínač z ETKY je možná jen nepřesný (ilustrační) obrázek. Nebo má někdo takový?

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci nemužu najít to čidlo mám vr6

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Takže další problém..
Nikde jsem nenašel podobný problém, tak to upřesním. Mám přesně opačný problém než-li tu všichni řešili - svítí mi neustále světla zpátečky. Pokud někdo řešil podobný problém, tak bych potřeboval zjistit zda je chyba v čidle zpátečky nebo jakou koliv radu. Mám i couvací senzory a celkem je teď postrádám. Veškerou kabeláž ke světlům a k senzorum jsem zkontroloval, ale beze změny - tak usuzuji že by to mohlo být to čidlo.
děkuji za jakoukoliv radu
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od M@rty74 »

99,9% bych sázel na čidlo alias spínač zpátečky.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

prosím o radu. bohužel mě nemine výměna čidla zpátečky, ale potřeboval bych kdyby byl někdo ochotný, a mohl mi zjistit číslo dílu.vím že nejjednodušší bude čidlo vytáhnout, ale na to boužel nemám čas.auto je pořád v oběhu.
na eshopech jsem našel následující čidlo, ale dle obrázků nevím na 100% zda je to ono, vypadá uplně jinak než co jsou foceny zde.
jedná jse o ford galaxy wgr 2.0dohc 85kw rok 1996
zde je link:
http://www.okautodily.cz/ford/galaxy/el ... 26623.html" onclick="window.open(this.href);return false;
děkuji předem.
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od dolcett »

majatrabi: zachránil jsi mě, zpátečka mě děsí už dlouho, zařadím - blikne, podržím řadící páku vzadu - svítí... o víkendu jdu na to..

PS: má to čidlo jakožto díl nějaké číslo?

Pavel P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.11.2013 19:03

Re: SVĚTLA ZADNÍ: poblikává zpátečka, čidlo?

Příspěvek od Pavel P »

Spínač zpátečky:Číslo dílu u vw je 006945415A.
Naposledy upravil(a) Pavel P dne 20.11.2013 19:37, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“