PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: svítí kontrolka oleje

Příspěvek od Jelko4 »

to si dolial dost,v tom chyba nebude este aj ked sam hovoris ze je po vrchnu rysku,a nedal si az moc a ze by to mohlo ukazovat moc?

pepa750
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.11.2009 10:06

Re: svítí kontrolka oleje

Příspěvek od pepa750 »

To ne, jo to přesně po rysku. Tak nevim, asi zítra vyrazím někam na počítač.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: svítí kontrolka oleje

Příspěvek od abeljozef »

Tak kontrola cidla :wink: Pocitac ti nepomoze to cidlo sa neda diagnostikovat cez PC.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od bikes »

Je to v kapotovém spínači ( v zámku kapoty). Zkontroluj kontakty v zámku.

milkoTT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2010 16:50

SEAT Alhambra 1.9 tdi 85 kW - veľa oleja?

Příspěvek od milkoTT »

Zdravim Vas, chcem poprosit o radu. Vzdy pred nastartovanim mi vypise pal. pocitac - skontrolujte hladinu oleja. Toto som samozrejme ze urobil, oleja je tam asi 2 mm pod vysrafovanou castou označujucou maximum. chcem sa spytat ci to ma cidlo aj nato ked je oleja vela, alebo len ked je malo ( co v mojom pripade nie je ) . Dakujem za radu.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: SEAT Alhambra 1.9 tdi 85 kW - veľa oleja?

Příspěvek od PajaS »

Nechtěl bych být ve tvém autě motorem...
Olej.jpg

milkoTT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2010 16:50

Re: SEAT Alhambra 1.9 tdi 85 kW - veľa oleja?

Příspěvek od milkoTT »

A prečo by si nechcel byt v mojom aute motorom?

Ja tam mam oleja asi 2 mm pod okrajom vysrafovanej casti - teda podla Tvojho obrazku v časti B.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: SEAT Alhambra 1.9 tdi 85 kW - veľa oleja?

Příspěvek od PajaS »

Aha, tak to sorry. Psal jsi 2mm pod vyšrafonanou částí což jsem pochopil jako oblast C. Ty to tedy máš 2 mm pod horním okrajem vyšrafované části, to by skutečně mělo být OK.

Bude asi vadný čidlo. Zatím všechny závady co jsem na autě měl byla vadná čidla a ne chyba v tom co hlídají (u mě např. čidlo teploty chl. kapaliny, čidlo tlaku za turbem a pak ještě jedno, to už si nevzpomínám).

Snad je to ono, to si ještě ověř:
1J0 907 660 B - origo u VW 3000,-
jinak třeba tady:
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... uperb.html
http://www.cc-autodily.cz/search/defaul ... 1J0907660B

juleswinnfield
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.11.2010 13:54

Neustále svítící čidlo hladiny oleje

Příspěvek od juleswinnfield »

Zdravím všechny majitele našich velkoprostorových,téměř dokonalých automobilů! Mám takový problém,možná jsem špatně hledal,nicméně jsem ho tu nenašel.Za jízdy se mi rozsvítila kontrolka hladiny oleje...oleje mám dost,čidlo jsem vymněnil,nicméně neustále svítí oranžová olejnička,VAG nic nenačetl...nevíte někdo,co by to mohlo být???

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od abeljozef »

Osciloskopom omerat signaly cidla.

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od flyfish215 »

Zdravím pánové, dneska jsem byl s přítelkyní nakupovat, a když jsem chtěl potom odjet od obchodu rozsvítil se mi při otočení klíčku do první polohy na maxidotu žlutý symbol maznice a při nastartování se rozsvítil nápis ölstand prüfen. Podle překladu to asi znamená Zkontrolujte hladinu oleje. Olej jsem zatím nekontroloval čekám až steče zpět do vany a proto bych se chtěl dopředu informovat dopředu co se mému autíčku přihodilo a co mě asi čeká abych problém odstranil.Co to může asi být?Vadné čidlo dole na vaně, nebo mi auto žere olej a sežralo ho to moc až tam skoro nic nezbylo? Poradíte prosím????Děkujuuuu
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od lubos1947 »

Ono je nejednoduší otevřít kapotu, vytáhnou měrku na olej (teplý olej je steklý hned)a na tu měrku se podívat, v případě že před tím bylo dost oleje a nyní je málo tak se ohnout pod auto a podívat se po motoru zdali někde olej neteče
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od standaPS »

Nene, nejjednodušší je zeptat se tady... :)
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od flyfish215 »

Nee nevěděl jsem jak dlouho trvá než olej steče do vany,tak jsem to nechal přes noc, ráno jsem se podíval na měrku a je tam oleje cca 2mm nad minimum,takže dost.Ale máto asi souvislost s ředěním oleje naftou.Vysvětlím. V sobotu ráno ve vaně byl olej podle měrky zhruba na polovině,jel jsem trasu z ČB do Sušice ustálenou rychlostí v naději že proběhne regenerace DPF filtru od začátku do konce.Proto jsem se podíval před jízdou kolik je tam oleje.Přijel jsem zpět do ČB,posledních 5km jsem jel volně abych dochladil turbo.Auto jsem zaparkoval doma a druhý den nastal ten problém s kontrolkou na maxidotu.Proto mi vrtá hlavou je-li spojitost s hladinou oleje a regenerací DPFka.A mimoto já mám pod motorem plastový dekl. ))))
Děkuji
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: PŔÍSTROJOVKA, OLEJ: svítí kontrolka hladiny - oleje dostatek

Příspěvek od lubos1947 »

Měříš olej když je auto na rovině? Ono stačí když je auto trochu na křivo a už na měrce je to znát. Proč myslíš že to má souvislost s ředěním naftou? To by spíš olej přibýval a pak by byly špatné trysky místo aby rozstřikovaly tak by kapaly pak by bylo dobré je nechat proměřit ) v případě že kapou tak se může propálit píst) A to čidlo se Ti mohlo rozsvítit že je olej na spodní rysce a jěště mohlo stát křivo
Já bych nalil olej tak do prostřed rysky a sledoval to.( mě se stalo již u T4 že když jsem dal olej na horní rysku, tak vždy trochu olej zmizel, pak jsem to dával na do prostřed a olej držel)
Jestli olej bude se ztrácet tak prvně zkontroluj zdali někde neteče, jestli ne tak by to mohlo brát turbo-- nejčastější závada
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“