SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od jenda.master »

no, vlastně i proto já chci brzdovku menit... myslim, že mam v autě ještě original :-D
a spojka zabírá nízko, tak 2 cm na podlahou, takže vlastně sfouknu jak výměnu, tak i odzvzdusneni jednim tahem... doufam ze to pomuze...
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
LOVEor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2013 11:09

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od LOVEor »

No a jak to dopadlo?Mě se spojka zavzdušňuje taky právě... :sorry:
SEAT Alhambra I 1997 1.9 Tdi 66kW

Uživatelský avatar
LOVEor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2013 11:09

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od LOVEor »

Mám pro vás pár rad,jak odvzdušnit spojku.
Měl sem to v servisu (teda spíš bych řekl že to byl takový vesnický servis) a vyměnily mě tam gumky ve spojkovém válečku co je za pedálem.Spojka šla do půlky sviňsky lehce a zabírala až u podlahy.Si říkám to není možné,že by mě odešel přítlačák nebo co!?
Takže sem vysolil litr za skoro nic,páč to bylo to samý před i potom.Tak sem se nasral a sehnal si Jak na to .... A tam jsem se dočetl jak odvzdušnit spojku.

Takže co potřebujem: injekční stříkačku,brzdovku,hadičku 1,5m,11 klíč očkoa 8klíč očko a jednu osobu co vám člape na brzdu.

postup:

Nasadíte hadičku na odvzdušňovák levého předního kola(u volantu,musíte si vytočit kola doleva předtím) a pak injekční stříkačkou naplnit hadičku až po okraj(poznate to že hadička ztěžkne.Můsí se to tam ládovat pomalu.)Potom volnej konec nasadíte na odvzdušňovák spojky a oba odvzdušŇováky povolíte.Osoba pomalu sešlápne brzdu a drží ji dole.Zastáhnem odvzdušňovák na kole.Osoba pustí brzdu.A tohle tak z pětkrát zopakovat.Potom se zatáhnou oba odvzdušňováky a 10x se sešlápne spojka.Pak osoba zmáškne a drží spojku dole.Povolí se odvzdušňovák na spojce a jakmile začne vytékat brzdovka se hned zatáhne a je to... :yahoo:


Byl jsem nadšením bez sebe když jsem pak sešlápl spojku s nevídaným odporem (šla fakt sviňsky ztuha,tak to má být)a když jsem zjistil že mě zabíra hodně vysoko.Neuvěřitelný úspěch...Nechápu proč to v tom servisu neudělali jako já...asi chtěli vydělat až to tam zas přivezu...... :gey:
SEAT Alhambra I 1997 1.9 Tdi 66kW

Antonín
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2010 14:40
Bydliště: Nový Jičín

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Antonín »

Ahoj kluci. Spojkový pedál mi zabírá až těsně nad podlahou a při vyšlápnutí se ozve takové lupnutí a jak se vrací zpět tak se to ozve taky. Jako by tam něco přeskakovalo, nebo pružina, fakt nevím, nesetkali jste se s tím někdo? Jo a taky se chystám ji odzdušnit ale nevím jaký způsob zvolím ale rád bych se přesvědčil jestli je zavzdušněná nabo mi odchází spojka jako taková. Díky za případné poznatky.

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od vsochy »

LOVEor píše:Mám pro vás pár rad,jak odvzdušnit spojku.
Měl sem to v servisu (teda spíš bych řekl že to byl takový vesnický servis) a vyměnily mě tam gumky ve spojkovém válečku co je za pedálem.Spojka šla do půlky sviňsky lehce a zabírala až u podlahy.Si říkám to není možné,že by mě odešel přítlačák nebo co!?
Takže sem vysolil litr za skoro nic,páč to bylo to samý před i potom.Tak sem se nasral a sehnal si Jak na to .... A tam jsem se dočetl jak odvzdušnit spojku.

Takže co potřebujem: injekční stříkačku,brzdovku,hadičku 1,5m,11 klíč očkoa 8klíč očko a jednu osobu co vám člape na brzdu.

postup:

Nasadíte hadičku na odvzdušňovák levého předního kola(u volantu,musíte si vytočit kola doleva předtím) a pak injekční stříkačkou naplnit hadičku až po okraj(poznate to že hadička ztěžkne.Můsí se to tam ládovat pomalu.)Potom volnej konec nasadíte na odvzdušňovák spojky a oba odvzdušŇováky povolíte.Osoba pomalu sešlápne brzdu a drží ji dole.Zastáhnem odvzdušňovák na kole.Osoba pustí brzdu.A tohle tak z pětkrát zopakovat.Potom se zatáhnou oba odvzdušňováky a 10x se sešlápne spojka.Pak osoba zmáškne a drží spojku dole.Povolí se odvzdušňovák na spojce a jakmile začne vytékat brzdovka se hned zatáhne a je to... :yahoo:


Byl jsem nadšením bez sebe když jsem pak sešlápl spojku s nevídaným odporem (šla fakt sviňsky ztuha,tak to má být)a když jsem zjistil že mě zabíra hodně vysoko.Neuvěřitelný úspěch...Nechápu proč to v tom servisu neudělali jako já...asi chtěli vydělat až to tam zas přivezu...... :gey:
Ta hadice mezi oběma odvzdušňováky je nasazena po celou dobu tvého postupu , nebo se sundá před tím než jdeš na tu spojku?
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od tronda1 »

Antonín píše:Ahoj kluci. Spojkový pedál mi zabírá až těsně nad podlahou a při vyšlápnutí se ozve takové lupnutí a jak se vrací zpět tak se to ozve taky. Jako by tam něco přeskakovalo, nebo pružina, fakt nevím, nesetkali jste se s tím někdo? Jo a taky se chystám ji odzdušnit ale nevím jaký způsob zvolím ale rád bych se přesvědčil jestli je zavzdušněná nabo mi odchází spojka jako taková. Díky za případné poznatky.
taky mi najednou začala brát spojka hned u země, jde to nějak seštelovat, je to hrozný když přelezu z mondea neumím se rozjet.....
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Jose1 »

Moje spojka zabírá hned nad podlahou celých 7 let, co to auto vlastním....
Nezávisle na výměně kapaliny, lamely, přítlačáku, jednoho, či druhého spojkového válce, furt stejný...
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“