SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od dolcett »

Pozoruju jak mi sílí levé stehno protože vyšlápnout spojkový pedál je nějak moc náročné. Poradíte mi někdo, jestli je tam někde co namazat nebo tak? Vůli má cca 4 cm ale je pak je to jak posilovna...

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

u jedničkového šarika je ta spojka asi všude tuhá,je to normoš,ještě že se nemusí tak často řadit :)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

aha.. to vite presedlal jsem z Peugeota tam to bylo trochu mekci asi vsechno... dik za info

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

Tak jsem byl o vikendu u stryce (ridi Sharika '97) a ten me vydesil ze mu to slo taky tezko kdyz zacal odchazet pritlacak... :-( ted mu jde spojka krasne lehounce, zato ja zacinam mit levy stehno jak kulturista.. :budo:

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

dolcett píše:Tak jsem byl o vikendu u stryce (ridi Sharika '97) a ten me vydesil ze mu to slo taky tezko kdyz zacal odchazet pritlacak... :-( ted mu jde spojka krasne lehounce, zato ja zacinam mit levy stehno jak kulturista.. :budo:
mel jsem dva jednickove sharany a u obou me sla spojka stejne ztuha uz jsem si na to zvykl a nejak to neresim. :wink: ...jinak pokud by to bylo jak pises ja mam ted s mym autem najeto cca 20 tisic km od doby co jsem ho koupil a spojka se chova furt stejne nic neprokluzuje takze pokud by neco odchazelo uz by se to asi projevilo....tusim ze jsem to resili i na srazu a dost se nas na tom shodlo ze to jde zkratka ztuha :) ...holt budem mit jednu nohu silnejsi to je udel vsech sharanistu :D

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

uprimne receno, radsi budu mit kulturistickou nohu nez kupovat spojkovou sadu.. :-D

lerakm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.01.2008 16:40
Bydliště: bratčice

spojka

Příspěvek od lerakm »

čau potřeboval bych poradit se spojkou po puštění pedálu spojky se vrací na dvakrat (pedál se vrací ale spojka funguje ) čím to může být čau a dík

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od rcmony »

Tak nevim, mám porovnani s 2x Fabia a Suzuki Swift a neřekl bych, že spojka na Sharanu jde víc ztuha, spíš naopak, moje služební Fabka jde tíž. Sharan 174 tis. km Fabia 90 tis. km. Ani paní domácí nemá pocit, že by spojku neušlápla.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Jose1 »

Taky se mi zdá, že mě na autě chodí spojka dost ztuha. Měl jsem před tím Ibizu 1,4 MPI r.v.97 a nějaký čas jsem jezdil na střídačku v obou autech. Když jsem nasednul do Ibizi, tak jsem vždy při sešlápnutí spojky málem prokopl podlahu, jak chodila lehoučko. Tam byla spojka mechanická s lankem a dala se sešlápnout klidně i rukou. A u SAG je hydraulika či co? Je to závada, že to chodí ztuha, nebo je to normální? Je pravdou, že některý jiný auta mají tu spojku taky stejně tuhou, jak Alhambra. Dá se to nějak zkulturnit ten chod pedálu? Proč to na nějakých autech chodí v pohodě a na jiných je to tragedie?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Marek77 »

Mně pomohla výměna kapaliny ve spojce. Ale pořád to není nic moc, asi to tak má být. A když to nevadí ani mojí ženské, neřeším to.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Jose1 »

Tak si myslím, že to bude přítlačákem ta tuhost, řeším to zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 4#p1001574
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od parizek_ltm »

Co jsem přesed z Fabie 1.4 benzin, tak jsem se jí vyhýbal, když mi stojí Sharda před barákem.
Je fakt, že když do ní sednu, tak prvních pár sešlápnutí spojky jde až na podlahu :)
Takže spojka je tužší, ale zase kulturista ze mě nebude :roll:

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od milan325 »

Mam Sharana a samozrejme spojka mi tiez ide tazko. Dost mi to vadi, hlavne po meste. Nrozmyslali ste o nejakom sposobe ako to riesit ? Mna napadlo, ci by sa nedal dorobit nejaky posilovac, nieco na principe, ako maju nakladne auta. Len keby mi niekto vedel ten princip vysvetlit. Je to udajne nieco na sposob tlaku vzduchu. Alebo co tak vymysliet nejaku strunu namiesto dorazu spojkoveho pedala, ktora by ten pedal akoze pomahala tahat..... fantazmagorie ... ????

A co je vlastne toto ?
http://shop.lexani.cz/p21-light-shift-q ... od-spojky/" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Marek77 »

milan325 píše:A co je vlastne toto ?
http://shop.lexani.cz/p21-light-shift-q ... od-spojky/" onclick="window.open(this.href);return false;
To Tě nemusí zajímat - je to pro mechanické spojky, zatímco my máme hydraulické.

Trialista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.04.2009 13:14
Bydliště: Turnov

Re: SPOJKA, PEDÁL: jde těžko vyšlápnout

Příspěvek od Trialista »

Zdravím,mám uplně jinej problém...když je auto studený tak z jedničky na dvojku spojka vydáva křupavý zvuky(jakoby šla přes zuby).nevíte nekdo co stim??A jestli to můžu uplně oddělat?To bych nerad...SharanII 85Kw 2003
Předem díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“