MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Snaid_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.06.2014 07:49
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od Snaid_CZ »

Mám Ford Galaxy 1.9TDI 85kW PD a řeším syčení v motorovém prostoru vycházející jakoby přímo proti řidiči. Syčení se ozve vždy v rozmezí 1500 - 2000 otáček motoru a v tomto rozmezí se motor trochu klepe, takže je v tu chvíli podle mě problém s množstvím dodávaného vzduchu a dávkování nafty - vyměnil jsem těsnění pod sacím potrubím, pro jistotu zkontroloval tlakovou část vedení vzduchu (ta to nebude, protože by to syčelo pořád), nejprve jsem přetěsnil komplet vedení k EGR, později ho i zaslepil, vyměnil jsem těsnění pod výfukovými svody - u 4. válce profukovalo, myslel jsem, že mám vyhráno a nic, syčení se pořád ozývá.. Už mi z toho asi hrábne, nesetkal se s tím někdo z Vás? Jediné, co mě snad napadá a nechci si připustit, je ještě že by se mohly zkroutit výfukové svody :-/ díky za rady..
Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85kW@ 103kW AUY (2001)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od michall »

Co třeba podtlakové hadičky? Syčení = vzduch fouká nebo saje? Je potřeba najít to místo, i když uznávám, že to nebude jednoduché.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Snaid_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.06.2014 07:49
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od Snaid_CZ »

To mě dneska taky napadlo, protože si myslím že v těch otáčkách +- otevírá a zavírá EGR nebo se pletu? Hadičky jsem měnil všechny v létě před dovolenou, i když kuny nikdy nespí :-/ nejhorší je, že pokud prostě turbo není v zátěži a tedy víc neplní, tak můžeš na prázdno tůrovat a nic..
Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85kW@ 103kW AUY (2001)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od hiero »

ja by som to nalogoval kanal 3,11 a podla logu zistil ci je pokles tlaku za turbom co podla mna bude ked vravis ze motor zacne blbnut a podla mna by si unik podtlaku z hadicky urcite nepocul ta vyveva nema taky vykon moze byt prdnuty aj cooler a ten sici a tebe sa zda ze to je za motorom

Snaid_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.06.2014 07:49
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od Snaid_CZ »

zkusím.. no, ta vývěva nějakej tah má, vezmi si jen jakou sílu musíš použít s pohnutím VNT nebo EGR, přestane mrznout a jdu na to :-D
Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85kW@ 103kW AUY (2001)

Snaid_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.06.2014 07:49
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od Snaid_CZ »

Tak jsem projel podtlaky a nic, všechno v poho, teď ještě nalogovat jestli náhodou nepřefukuje turbo a nedělá meluzínu, jinak fakt nevím, ještě max. sundat svody jestli neprofukujou, mě jebne..
Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85kW@ 103kW AUY (2001)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, ZVUKY - syčení v mot. prostoru

Příspěvek od BrendlJiri »

ted jsem to resil na I modelu 81kw vymenil jsem kdeco nakonec sem zjistil zemy jedna spona od hadice proklepala tu hlinikovy svod co jde k turbu za motorem a byloto slyset primo u ridice ta trubka byla naty spone normalne napichnuta
Sharan tdi afn 81kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“