Houpání motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Houpání motoru

Příspěvek od daber »

Ahoj lidi. Už dlouho se trápím s problémem motoru a nemůžu to vyřešit. Tak prosím o pomoc. V Alhmbře mám motor BRT 2.0 TDI, 103 kW. Už delší dobu mi auto při zátahu pohupuje, jako kdybych šlapal na plyn a zároveň na brzdu. Když podřadím a rozjedu to, tak dobrý, ale když je trochu v zápřahu tak problém. Vše jsem zkontroloval, měnil sem váhu vzduchu,. zkontroloval hadičky podtlaku, plnění turba OK. Už mi to houpání leze krkema nevím a nevím a nevím. Máte někdo nápad, co by to mohlo dělat? Jo a ještě na víku hlavy motoru je asi 2mm dírka, ze který fouká vzduch, tak bych chtěl vědět, jestli je to origo, nebo to někdo navrtal. Je v kolečku u vývodu odvětrávání.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Houpání motoru

Příspěvek od Marek77 »

Bylo by dobré při jízdě kontrolovat plnicí tlak turba. Je možné, že třeba N75 přepíná pomalu, propouští, nebo se chová jinak podivně, případně může zlobit dóza regulace turba. Podle plnicího tlaku (jeho kolísání) by se to poznalo.

I netěsný EGR může dělat podobné brikule.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Houpání motoru

Příspěvek od vilik »

Motor dostává málo nafty. Buď čerpadlo v nádrži, nebo tandemové čerpadlo. Nevím, jestli jsi zkusil vyměnit palivový filtr. Pokud ne, začni tady.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“