KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od petrklm »

michall píše:A vyměnit spínač nejde? Připadá mi to jako první možnost, pokud je zbytek v pohodě.
Jo, to by bylo asi jednodušší, jenže já tu závadu jen tak odhaduju. Občas mi prostě trvale svítí kontrolní dioda na ovladači, občas trvale bliká... pomůže jen odpojit baterie. Ono to tedy ani v tom mikrospínači bejt nemusí. Nemám představu, kolik by stál novej ovladač, ale nebude to zas taková darda, aby to nestálo za tu spokojenost, že to zase funguje.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od hiero »

vcera som instaloval bene 302 kolegovi do dvojky Sharanu benzin 2.0l. nechcelo sa mi pitvat celu elektriku tak som to napojil na zvazok veduci z dveri vodica ktory ide pod poistkami a vzadu je krasne miesto na umiestnenie jednoky. ako stalych 12V na cervenozltom a zem na hnedom su najhrubsie pasuju aj farby ako bolo uvedene na druhej strane vlakna a to seda zamknutie a zelenocervena odomknutie impuls +12V. najviac ma potesilo ze som nemusel hladat vodice smerovkovych vetiev nakolko mal aktivovane blikania pri zamykani a odomykani v komfortnej jednotke ze vraj je to mozne a je viacej kombinacii toto by mohli potvrdit viacej skuseny...jedina nevyhoda nezapojenia smeroviek je len ze sa neda vyuzit tzv.. vyhladanie vozidla kedy pri stlaceni tlacidla zamknutia pri uzatvorenom aute jednotka zacne blikat smerovkami....zabudol som ofotit ked sa dostanem k jeho autu tak odfotim a prilozim mozno to niekomu pomoze ako inspiracia.....

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

dálkové ovládání - dodělání

Příspěvek od Golfik13 »

Ahoj všichni,
hledal jsem v tematech a doufam ze jsem hledal správně a nenastvu moderatora s novym tematem, ale na dotaz co budu potřebovat sehnat na dodělání dálkového ovládání k centrálnímu, nejlépe origo, do sharana 2001 ? jakou Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od michall »

Máš na mysli doplnit externí DO připojené k ŘJ auta, protože stávající nemáš nebo nefunguje; nebo chceš dodělat "origo" DO, které je ale součástí ŘJ auta, takže "dodělat" znamená vyměnit ŘJ ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od Golfik13 »

ano doplnit DO ovládání k ŘJ auta, centrál mám bez DO, jen na klíček, stávající není, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak příjmač DO je součástí nejaké ŘJ auta a není to jen "krabična" kterou bych někde připojil......
mám Jablotron z původního auta, ale ten bych tam asi nechtěl dávat.....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od michall »

Pokud se tedy jedná "jen" o DO, nikoli o alarm, tak se dá říct, že to je relativně jednoduché, musí se samozřejmě dodržet určitá pravidla (průřezy kabelů, pojistka, uchycení kabelů, ...). Pokud ovšem nemáš zkušenosti, tak je asi lepší to svěřit někomu znalému, který to umí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od Golfik13 »

zkušenosti by byly, dělám v oboru elektrotechniky skoro 20 let, tohle je brnkačka, spiš mě šlo o to jestli shanět origo DO nebo se na to vybodnout a nainstalovat neorigo. V připadě origo co shánět (vrakáč, bazar)....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od michall »

... taky je otázka, jestli se dělala verze ŘJ (centrální elektroniky) bez DO, ale to odpoví spíš znalejší.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od Golfik13 »

...kde by prosim ta jednotka měla být.....nafotim a uvidi se podle čisla, ještě budu dnes zkoušet OBD kabel a VAG tak nevim jestli to tam taky nebude..........

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od michall »

Centrální elektronika je vlevo dole pod deklíkem, co jsou pojistky.


Asi bych vybíral DO, které:
:arrow: má na výstupu kontakt, nikoli že je výstupem spojení s plusem nebo mínusem
:arrow: umí prodloužený zamykací impuls, aby se při uzamčení zavřela okna (motorová, švihadla to neumí :-)
:arrow: plovoucí kód je asi samozřejmostí
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od Golfik13 »

tak sem udeal diagnosticku na tu elektriku ......kdyby tam šlo origo, bych byl nejradši.....
Přílohy
vag.jpg

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od Golfik13 »

tak jsem asi zjistil, že centrální elektrika musi mit na konci čísla "AH" a mělo by to mít bezdrát.....
snad se nepletu....:-)

vašek přerov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.12.2014 20:16

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od vašek přerov »

čaute kluci. mám problém. sharan 2009, z ničeho nic mi nefunguje dálka, musím otevřít klíčem, ale jdou jen řidičovi dveře,dioda ve dveřích nebliká, tlačítko zamykání odemykání všech dveří taky nejde, nejde vnitřní osvětlení, blinkry, výhřevy skel. nastartovat jde, světla venkovní jdou, nejdou blinkry. stahovačky oken fungují. co se pokazilooooo? mohl to udělat synek když vzal klíč a šel otvírat auto, třeba opakovným náhodným stiskem tlačítek dálky na klíči?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od michall »

Pokud nejde víc věcí, omrkni pojistky ... teda změř pojistky, pohledem to nestačí
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vašek přerov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.12.2014 20:16

Re: KLÍČE, DÁLKA: koupě a instalace nového dálk. ovl.

Příspěvek od vašek přerov »

večer už fungovalo vše jak má. ráno taky, teď zas to blbne. přestane fungovat dálka, centrál,vnitřní osvětlení, blinkry. nějakou souvislost s dálkou, ovladači v klíčích to nemůže mít? když jsem odemykal večer auto tak místo normálního probliknutí blinkrů to udělalo jen takové zasvětélkování jako ledkama, pak jsem to zkoušel znova,a už se to chytlo normálně.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“